Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
907 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Померла Мама у 2017 році. Вона зробила заповіт на майно а це будинок і 11 соток землі на трьох, я і двоє моїх дітей. Діти від моєї першої жінки.
Я через півроку подав документи на оформлення спадщини ( третя частка від цього ).
Із моїх дітей ніхто документи не подавав. Мені сказали підождати років 10 і тоді
можна оформити усе майно на себе. Але.
На сьогодняшній день жінка хоче розвестися да і я тоже. (допомогла війна).
Питання - мені дооформляти спадщину до розлучення чи після?
Сам думаю що після.
Живемо у будинку який я купив і оформив на себе у 2007 році.
Прописав у цей будинок її двох дітей 33 рокі і 43 рокі. а також її двох внуків,
12 років і три.
Жінка говорить, я заберу у тебе і цей і той будинок який по спадщині.
Сама вона в будинку не прописана.
Від цієї жінки у мене дітей немає.
Питання - мені дооформляти спадщину до розлучення чи після?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, пане Володимир!
Якщо Ви купили будинок у 2007 році, але на той час не перебували у шлюбі із жінкою, то вона не має права на частку у будинку. Крім того, Ви можете без проблем виписати через ЦНАП дітей та онуків жінки без їх згоди. Достатньо мати паспорт та документи, що підтверджують право власності на житло.
Щодо спадщини, то незалежно від того, коли Ви її оформите (під час шлюбу чи після його розірвання) - вона є Вашою особистою приватною власнітю і не підлягає поділу.
1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;
2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;
4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду";
{Частину першу статті 57 доповнено пунктом 4 згідно із Законом № 4766-VI від 17.05.2012}
5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України.
Отже, Сімейним кодексом України визначено, що майно набуте Вами до шлюбу або у порядку спадкування є Вашою особистою власністю та, відповідно, не підлягає поділу після розірвання шлюбу.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Чернівці, 7 років досвіду
Вітаю Володимире. У вас все написане разом й мені не зовсім зрозуміла ситуація. Ви купили будинок у 2007 році. Вам будинок заповіла мати. Цей самий чи який?
Спадщину ви можете прийняти коли завгодно. Головне - в перші пів року після смерті спадкодавця звернутися до нотаріуса по прийняття спадщини.
Спадщина - є вашим особистим майно й ваша жінка не може претендувати на це майно. Навіть якщо ви проживали разом у шлюбі.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Володимире!
Той не забере, оскільки це Ваша особиста власність, яка отримана у спадщину.
Цей - матиме право на половину, якщо майно було придбане у шлюбі.
Немає різниці. Жінка не може претендувати на майно, яке перейшло у Вашу власність, як спадкове.
З повагою, адвокат Айвазян.