Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Інвестиції, 03 квітня 2025, питання №132499

Как продавать б.у товар?

Продали телефон через олх доставку півтора місяці тому )
Зараз людина зі мною звязалась и каже що телефон не відповідає опису и каже що напише заяву до поліції що в такомц випадку робити ??

Відповіді юристів (7)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олександре!

    Відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів":

    Стаття 9. Права споживача при придбанні товару належної якості

    1. Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

    Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.

    Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром, або відтворений на дисплеї програмного реєстратора розрахункових операцій (дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій) QR-код, що дає змогу споживачеві здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому містяться, або надісланий електронний розрахунковий документ на наданий споживачем абонентський номер чи адресу електронної пошти.

    Перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню) з підстав, зазначених у цій статті, затверджується Кабінетом Міністрів України.

    Стаття 8. Права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості

    1. У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право вимагати:

    1) пропорційного зменшення ціни;

    2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;

    3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

    У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

    1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

    2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

    2. Стосовно непродовольчих товарів, що перебували у використанні та були реалізовані через роздрібні комісійні торговельні підприємства, вимоги споживача, зазначені у частині першій цієї статті, задовольняються за згодою продавця.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Покупець мав можливість оглянути товар під час отримання. Якщо він його прийняв і забрав – це означає, що він погодився з його станом. Півтора місяця після покупки - це досить великий термін. Якщо телефон не працював з моменту отримання, логічно, що покупець мав звернутися одразу, а не через такий період. Якщо Ви дійсно описали телефон коректно, а покупець просто передумав або пошкодив пристрій самостійно, це його відповідальність.

    Якщо покупець подасть заяву, поліція розглядатиме її як можливий факт шахрайства (ст. 190 КК України). Але шахрайство – це умисне заволодіння чужим майном шляхом обману. Якщо Ви чесно продали телефон і не мали наміру когось обманювати, складу злочину немає.

    Повідомлення про намір написати заяву – це часто спосіб психологічного тиску. Повідомте покупцю, що товар був проданий згідно з описом, до того ж вийшов строк для направлення претензії, тому Ви не маєте можливості повернути кошти або обміняти товар.

    Якщо покупець піде в поліцію, Вам може знадобитися додаткова юридична допомога. Але з практики – такі заяви часто залишаються без наслідків, бо немає доказів шахрайства.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Саня Клієнт 12 годин тому

    про повернення товару покупець нічого не казав розмова була що придбав телефон який не відповідає опису тим що в описі було вказано що телефон скидаетьця до заводських налаштувань він його придбав через півтора місяці скинув і він не працюе зараз аргуметуе що в телефоні замінені були якісь деталі иза цього зараз він перестав працювати и тим що я ремонтую телефони таким чином обманюю людей и за це він напише заяву до поліції

    • Дерій Владислав Олегович

      Знову ж таки, невідомо, що покупець 1,5 місяці робив з телефоном. Можливо, він вчиняв певні манімуляції з телефон, які призвели до неполадок.

      Це не кримінальне правопорушення.

    Саня Клієнт 12 годин тому

    Зрозумів дяку

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 години тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. У випадку звернення тої людини до поліції Ви можете подати в поліцію зустрічну заяву про вчинення проти Вас адміністративного правопорушення завідомо неправдивого виклику спеціальних служб або злочину завідомо неправдивого повідомлення органу досудового розслідування про вчинення злочину. Вони передбачені відповідно статтею 183 Кодексу про адмінправопрушення та ст. 383 кримінального кодексу.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 1 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025