Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Муж настоял развестись по соглашению сторон без суда. Я согласилась после его долгих убеждений и угроз , что так я вообще останусь ни с чем, просила написать расписку, о том, что обещает мне помогать как минимум пол года после развода, но он на меня наорал и сказал, что вообще мол радуйся, что предлагаю помогать, могу оставить ни с чем… мне было очень больно тогда. Уже после развода выяснилось, что будучи в браке он изменял мне с другой, но меня уверял, что ушел просто от меня, а не к кому-то. Ударом для меня было, что чернз 2 месяца после развода, он женился снова на уже беременной. Я очень тяжело это все переживала, депрессия, антидепрессанты, проблемы со здоровьем на нервной почве. Прошло 4 месяца, а бывший муж забыл о том, что обещал финансово помогать, на звонки не отвечает и говорит, что сейчас ему не чем помочь мне и он не виноват, что я болею и что не за что снимать жилье. Я сейчас как-то могу повлиять на него через суд может? Я не знаю что делать?! Мы были в браке 6 лет, а всего вместе жили 10 лет без малого.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Євгенія!
Оскаржити розлучення неможливо. Проте, у Вас є шанс подати в суд на стягнення аліментів з чоловіка, якщо для того є підстави.
Після розірвання шлюбу особа має право на утримання, якщо вона стала непрацездатною до розірвання шлюбу або протягом одного року від дня розірвання шлюбу і потребує матеріальної допомоги і якщо її колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу.
Особа має право на утримання і тоді, коли вона стала особою з інвалідністю після спливу одного року від дня розірвання шлюбу, якщо її інвалідність була результатом протиправної поведінки щодо неї колишнього чоловіка, колишньої дружини під час шлюбу.
Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є особою з інвалідністю I, II чи III групи. Один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Якщо на момент розірвання шлюбу жінці, чоловікові до досягнення встановленого законом пенсійного віку залишилося не більш як п’ять років, вона, він матимуть право на утримання після досягнення цього пенсійного віку, за умови, що у шлюбі вони спільно проживали не менш як десять років.
Якщо у зв’язку з вихованням дитини, веденням домашнього господарства, піклуванням про членів сім’ї, хворобою або іншими обставинами, що мають істотне значення, один із подружжя не мав можливості одержати освіту, працювати, зайняти відповідну посаду, він має право на утримання у зв’язку з розірванням шлюбу і тоді, якщо є працездатним, за умови, що потребує матеріальної допомоги і що колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу. Право на утримання у цьому випадку триває протягом трьох років від дня розірвання шлюбу.
З повагою, адвокат Айвазян.