Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Банківська право, 16 травня 2025, питання №136970 350₴

Вопросы с банком, мошенечество и закрытие договора

Я военный, могу общатся только по сигналу или ватсапу. По банку в кратце утерян паспорт, сделали мошенники банковские счета и крутили бабки, там заморозились бабки, на данный момент когда я уже об этом знаю, мне шлют угрозы вернуть деньги, я не возвращаю так как я не знаю что это за деньги и возвращать их не буду, это мощенники, с этим связан сам банк тоже, разрывают со мной какие то все договора. Вообщем нужна консультация желательно бесплатная, чтобы понимать сможете ли вы решить эти вопросы, в дальнейшем работать( мобильной связи нет, я на боевых)

Відповіді юристів (2)

    Дерій Владислав Олегович
    28.6%

    Доброго дня!

    Юристи не мають доступу до Ваших даних, адже це передбачено правилами платформи.

    Якщо паспорт був втрачений, а рахунки відкрито без Вашої участі — це ознаки кримінального злочину (шахрайство, підробка документів тощо). Скоріш за все шахраї використовували Ваші рахунки для р2р торгівлі і в один прекрасний момент дані транзакції стали підозрілими для банку і він заблокував рахунок. Тож цілком можливо, що Ваш рахунок попав під фінансовий моніторинг і банк ініціював розірвання договору банківського рахунка.

    Проте, не виключено, що банк такими діями намагається перекласти відповідальність або приховати власні порушення.

    Що потрібно Вам зробити:

    а) Подайте заяву про шахрайство в кіберполіцію https://ticket.cyberpolice.gov.ua. В заяві вкажіть: коли втрачено паспорт, які рахунки було відкрито без Вас, та що банк не йде на контакт або тисне на вас.

    б) Напишіть заяву в банк:

    • Повідомте, що рахунки відкрито без Вашої участі, Ви не отримували жодних коштів і не визнаєте зобов’язань.
    • Вимагайте надати: копії всіх договорів, відкритих рахунків, IP-адреси, з яких подавались заявки, та відеозаписи, якщо відкриття відбувалося у відділенні.

    в) Ви можете подати скаргу до Національного банку України https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection

    Якщо від Вас вимагають "повернути гроші" - це може бути шахрайською схемою або порушенням Ваших прав банком. Збережіть усі повідомлення (у месенджерах, смс), це може стати доказом під час досудового розслідування.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    71.4%

    Доброго дня, Яне!

    Комплексне питання, яке передбачає план дій одразу у декількох напрямках.

    Ви однозначно стали жертвою шахрайства, перше, що потрібно зробити, – звернутися до правоохоронних органів та зафіксувати факт злочину. За шахрайські схеми передбачена кримінальна відповідальність згідно зі статтею 190 Кримінального кодексу України “Шахрайство”:

    "1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -

    карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.

    2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -

    карається штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

    3. Шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, -

    карається штрафом від чотирьох тисяч до восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

    4. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -

    карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

    5. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, -

    карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна".

    Як також має місце і стаття 189 ККУ "Вимагання":

    "1. Вимога передачі чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці (вимагання), -

    караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

    2. Вимагання, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища, або з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або з пошкодженням чи знищенням майна, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -

    карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

    3. Вимагання, поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, або таке, що завдало майнової шкоди у великих розмірах, -

    карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років із конфіскацією майна.

    4. Вимагання, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, або вчинене організованою групою чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, або поєднане із заподіянням тяжкого тілесного ушкодження, -

    карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна".

    Окремий підрозділ Національної поліції України, який здійснює державну політику у сфері боротьби з кіберзлочинністю – Департамент Кіберполіції. Основне завдання цього підрозділу – попередження, виявлення та протидія кіберзлочинам.

    Щоб надіслати звернення до Кіберполіції, скористайтеся одним із таких способів:

    • подайте заяву до Кіберполіції. Звернення до Кіберполіції онлайн відразу фіксується в системі, після цього з ним розпочинають працювати правоохоронці;
    • зверніться на електронну адресу: callcenter@cyberpolice.gov.ua;
    • повідомте про ваш випадок за телефоном: 0 800 505 170;
    • напишіть письмову заяву та надішліть на поштову адресу: Департамент кіберполіції Національної поліції України, вул. Бориспільська 19, м. Київ, 02093, Україна.

    Зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій. Це можуть бути посилання на фішинговий вебсайт чи фейковий інтернет-магазин, скріншоти сторінки сайту, виписка з банку або скріншоти сповіщень з онлайн-банкінгу щодо проведених операцій, здійснених шахраєм від вашого імені, знімки екрана з різних соціальних мереж, контактні номери телефонів, з яких вам телефонували зловмисники тощо.

    Як також, Вам необхідно звернутись до банківської установи та повідомити, що Ви стали жертвою шахраїв, якщо Ви ще до цього моменту не робили відповідного звернення.

    Крім того, необхідно звернутись до НБУ та повідомити, що банківською установою не була здійнена належна верифікація клієнта при укладення договору онлайн. Тобто, рахунок у банку відкрили тільки на підставі втраченого Вами паспорту.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України