Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
921 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Звернення
Я є особою з інвалідністю III групи. Інвалідність мені офіційно встановлена, але я не маю посвідчення інваліда, тому що, як пояснили в управлінні соцзахисту, з 2022 року немає бланків, і нові більше не виготовляють. Замість цього мені видали довідку форми №670 з моїм фото.
Крім того, в мене є офіційна письмова відповідь від управління соціального захисту, в якій зазначено, що станом на теперішній час в управлінні відсутні бланки посвідчень, і через відсутність технічної можливості виготовлення посвідчень видається відповідна довідка.
Мені пояснили, що всі інваліди скоро будуть передані під нагляд Пенсійного фонду, але там мені відмовляють у призначенні пенсії через те, що не вистачає стажу (менше 9 років). Посвідчення там теж не видають.
Через це я опинився у складній ситуації:
– не маю посвідчення,
– і головне — не можу перетнути кордон, бо на пунктах пропуску мені відмовляють, кажуть, що довідка №670 не підходить як документ для підтвердження інвалідності.
Прошу вас пояснити:
Чи можна перетнути кордон з довідкою №670, якщо немає посвідчення?
Якщо ні — що робити? Як мені підтвердити свою інвалідність офіційно?
Чи можна врахувати те, що в мене є офіційна відстрочка від мобілізації до завершення воєнного стану?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (14)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Вам потрібно мати саме посвідчення про соц допомогу або ДОВІДКУ про отримання пільг https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1198-15#n14
у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи з інвалідністю за наявності:
у період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.
1) закордонний паспорт;
2) документ про інвалідність (посвідчення інваліда або пенсійне посвідчення, або посвідчення про соцдопомогу, або довідку для отримання пільг особами з інвалідністю);
3) військово-обліковий документ з вклеїним штрихкодом або е-ВОД з Резерв+
Якщо Вам по надуманим причинам не дозволяють перетнути кордон Ви повинні вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення.
Відмовити Вам можуть лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови.
Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення.
Рішення про відмову у перетині кордону може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним у судовому порядку.
Або Ви зможете спробувати перетнути кордон на іншому пункті пропуску.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіТому у Вас є такі варіанти:
1. Відмовитись від соцдопомоги та оформити довідку про отримання пільг
2. Звернутися до Голови ДПСУ та отримати індивідуальний дозвіл на виїзд
3. Оскаржувати дії прикордонників у судовому порядку
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1212-2022-%D0%...
Однак, на жаль, через зміни у законодавстві довідка за формою первинної облікової документації № 157-1/о (довідка МСЕК) більше не є підставою для перетину державного кордону.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіТак , довідку МСЕК не приймають, а от ДОВІДКУ про отримання пільг https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1198-15#n14 завʼязані взяти до уваг
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Дмитро!
Як особа з інвалідністю Ви маєте право на перетин кордону за наявності наступних документів:
Відповідно до Постанови КМУ №57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України":
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність);
Можете спробувати, враховуючи той факт, що бланків посвідчень немає з 2022 року, але 100% гарантії Вам ніхто не надасть, на жаль, прикордонникі можуть відмовити на формальній підставі, що даний документ не є належним для перетину кордону згідно Постанови КМУ №560.
Ви отримаєте соціальну допомогу, я правильно розумію? Тобто, мова тільки про те, що в наявності немає саме посвідчення інваліда?
Ваша інвалідність підтверджена офіційно, оскільки Ви маєте довідку МСЕК. Проте, на жаль, відповідна довідка не приймається прикордонниками вже довший час.
У Вас є наступні шляхи вирішення проблеми:
1. Оскаржувати дії УСЗН та домагатись того, аби Вам все ж таки видали посвідчення інваліда.
2. Пробувати перетнути кордон із довідкою №670 та у разі відмови оскаржувати вже рішення ДПСУ.
3. Звернутись до УСЗН за довідкою для отримання пільг особам з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу. Але у такому варанті Вам буде необхідно відмовитись від допомоги, яку Ви отримаєте, якщо це можливо. Радив би проконсультуватись з цього приводу з УСЗН.
Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
Довідка видається особам з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю".
Довідка видається структурними підрозділами соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчими органами міських рад за місцем проживання особам з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, або їх законним представникам.
Довідка видається безоплатно на підставі заяви особи з інвалідністю або його законного представника.
Копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією подається за формою, наведеною у первинній обліковій документації № 157-1/о "Виписка з акта огляду медико-соціальною експертною комісією" затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30.07.2012 № 577.
У разі подання заяви законним представником заявника до заяви додається копія паспорта законного представника та документ, що підтверджує його повноваження діяти від імені заявника.
Так, це буде обов'язково враховане, але тим не меньш, Вам потрібно мати документ про інвалідність, який визначений у переліку Постанови КМУ №57.
З повагою, адвокат Айвазян.
що я особисто звертався до управління соціального захисту з проханням зняти мене з обліку як особи з інвалідністю, щоб уникнути цієї бюрократичної але мені відмовили !
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЗрозумів. Тоді залишається два шляхи: або оскаржити відмову у виїзді від ДПСУ, або оскаржувати невидачу Вам посвідчення. Не Ваша проблема, що держава не виготовляє останні.
Я також розумію, що обидва можливі варіанти — або через соцзахист, або через ДПСУ — можуть затягнутися на 6–12 місяців. І до того часу мені, ймовірно, знову доведеться проходити МСЕК, щоб підтверджувати свою інвалідність, ніби за цей час у мене «відросли» ампутовані пальці. Це абсурдна ситуація, яка ставить мене в принизливе й безвихідне становище.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЯ Вас розумію, Дмитро, але...
До якої дати в Вас встановлена інвалідність?
ДО 30.04.26
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНу в Вас ще рік є і не факт, що судовий розгляд займе 12 місяців. Можливо, варто було б для початку все ж таки спробувати виіхати, а раптом вийде?
намагався через 4 пункти ропуску але не пустили !
всі сказали якщо у вас було посвідчення або довидка 946 тоді так ! а з 670 не!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТоді залишається обрати на кого саме подавати до суду: на УСЗН чи на ДПСУ, на жаль, інших варіантів немає...