Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
921 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день. Я працюю державному закладі освіти. У лютому місяці цього року мені було нараховано заробітної плати на 2000 грн більше внаслідок збою у бухгалтера комп'ютерної програми для нарахування заробітної плати. Ця помилка була виявлена у травні місяці цього року. Керівник закладу пропонує написати заяву на відрахування 1000 грн із майбутньої заробітної плати. Інакше судовий позов.
1. Чи правомірно це, оскільки пройшло вже більше місяця - наскільки цей строк важливий?
2. Чи вважається це лічильною помилкою і чи має це значення?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Стаття 127 КЗпП передбачає, що Відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі і організації, де вони працюють, можуть провадитись за наказом (розпорядженням) роботодавця для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок. У такому випадку роботодавець вправі видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня виплати неправильно обчисленої суми.
Стаття 1215 ЦКУ передбачає, що не підлягає поверненню безпідставно набуті заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.
Скоріш за все у Вашому випадку має місце лічильна помилка, оскільки зарплата була нарахована неправильно через програмний збій (технічна або арифметична помилка).
Тому роботодавець має право вимагати повернення даних коштів. Якщо Ви відмовитесь добровільно їх повертати, то роботодавець може звернутись до суду.
З повагою, юрист Дерій В.О.!