Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
932 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня! Я працюю у Національній поліції України в одному із територіальних підрозділів. Недавно написала рапорт на звільнення у зв'язку із власним бажанням, який підписала у свого безпоседнього керівника та начальника управління поліції, також зареєструвала. На наступний день після цього, один із працівників кадрового забезпечення повідомив мені, що я повинна керуватися пунктом 68 Положення №114 та мені необхідно було повідомити про намір звільнитися а три місяці до самого звільнення. Після проходження трьох місяців за вказівкою мені було б дозволено писати рапорт на звільнення. Окрім цього, протягом 7 днів мені було надано відповідь про те, що в задоволення рапорту на звільнення відмовлено, оскільки знову ж таки зсилаються за вищевказане Положення, а також відсутності поважної причини.
Що робити в такому випадку? Крім того, хочу зазначити, що маю намір продовжити проходження служби, однак в іншій установі, яка не пов’язана з Національною поліцією України.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Звільнення з поліції регулюється низкою норм законодавства, зокрема Законом України “Про Національну поліцію”, а також Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ.
Якщо Ви хочете піти з поліції, це можна зробити за власним бажанням, подавши рапорт про звільнення до керівництва підрозділу.
Проте згідно пункту 68 Положення Особи рядового і начальницького складу, які виявили бажання звільнитися зі служби за особистим проханням, попереджають прямого начальника органу внутрішніх справ про прийняте ними рішення НЕ ПІЗНІШ як за ТРИ місяці до дня звільнення, про що подають рапорт за командою.
63. Особи рядового і молодшого начальницького складу звільняються зі служби в запас (з постановкою на військовий облік):
а) за віком - при досягненні віку, встановленого для них пунктом 5 цього Положення;
б) через хворобу - у разі визнання їх непридатними до військової служби в мирний час (у військовий час - обмежено придатними 2-го ступеня) за рішенням військово-лікарської комісії;
в) через обмежений стан здоров'я - у разі визнання їх придатними до військової служби поза строєм у мирний час (у військовий час - обмежено придатними I-го ступеня) за рішенням військово-лікарської комісії при неможливості використання їх на службі у зв'язку з відсутністю відповідних вакантних посад;
г) за вислугою строку служби, передбаченого договором, якщо особи рядового і молодшого начальницького складу не виявляють бажання продовжувати службу;
д) через службову невідповідність;
є) за порушення дисципліни;
ж) за власним бажанням - при наявності поважних причин, що перешкоджають виконанню службових обов'язків;
з) через скорочення штатів - при відсутності можливості подальшого використання на службі;
и) через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України;
і) у зв'язку з непроходженням випробування в період іспитового строку;
ї) у зв'язку з прямим підпорядкуванням близькій особі;
й) у разі набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права обіймати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чи кримінального правопорушення;
к) у зв’язку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) в інші міністерства, центральні органи виконавчої влади, установи, організації.
ОТЖЕ, щоб звільнись із служби в поліції за власним бажанням - Ви повинні попередити командира рапортом як мінімум за три місяці до звільнення.
З повагою, юрист Дерій В.О.!