Задайте питання юристу

936 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 09 липня 2025, питання №139253

Декретна відпустка при працевлаштуванні на кілька організацій

Доброго дня. Така ситуація - я працевлаштована в одному державному закладі як тимчасовий працівник на місце постійного працівника якого мобілізували. Потім паралельно з цією роботою влаштувалася ще в один державний заклад на пів ставки зовнішнім сумісником (працюю віддалено). Оформлена скрізь офіційно. Наразі планую в найближчий час піти в декретну відпустку, але виникло кілька запитань.
1. Чи положені мені виплати при оформленні декретної відпустки? І від якого саме закладу (від якогось одного, від обох одразу чи взагалі з такими працевлаштуваннями виплати не положені)???
2. Що буде з моїм місцем роботи (в тому закладі де я офомлена як тимчасовий працівник) якщо під час декретної відпустки основний працівник повернеться? Знаю що по закону мають запропонувати рівнозначну посаду з відповідним окладом, але якщо в закладі такої посади точно немає і основний працівник повернеться на своє місце мене звільнять?
Заздалегідь вдячна за роз'яснення!

Відповіді юристів (2)

    Петрова Ольга Володимірівна
    Петрова Ольга Володимірівна 14 годин тому

    Юрист, м. Краматорськ, 21 рік досвіду

    Доброго дня! Розумію ваше занепокоєння. Давайте розберемося з вашими запитаннями.

    1. Щодо виплат при оформленні декретної відпустки:

    Так, вам положені виплати при оформленні декретної відпустки (допомога по вагітності та пологах). Згідно з чинним законодавством України:

    • Виплати здійснюються за основним місцем роботи. Це означає, що основні виплати ви будете отримувати від того державного закладу, де ви працевлаштовані як тимчасовий працівник на місце мобілізованого.
    • За сумісництвом також можуть бути виплати, але є нюанси. Допомога по тимчасовій непрацездатності (до якої належить і допомога по вагітності та пологах) надається за основним місцем роботи. Однак, якщо ваш заробіток за сумісництвом значно впливає на загальний середній дохід, варто уточнити в бухгалтерії обох закладів щодо можливості врахування доходу за сумісництвом при розрахунку виплат. У деяких випадках, якщо за основним місцем роботи ви не набираєте необхідного страхового стажу, або якщо середньоденна заробітна плата за сумісництвом перевищує середньоденну заробітну плату за основним місцем роботи, допомога може розраховуватися з урахуванням заробітку за сумісництвом.
    Наталия Клієнт 14 годин тому

    Велике дякую за швидкий відклик на запитання!

    Може я щось те так розумію, але тимчасова непрацездатність оплачується і з основного місця і з сумісництво. Ну коли була на лікарняному то виплати були з обох закладів.

    Зп в обох закладах приблизно однакова (сумісництво десь на тисячу менше)

    Щодо страхового стажу не зрозуміла. На що він впливає? І скільки його потрібно? Це загальний страховий стаж чи за момент роботи в цьому закладі (основне місце роботи)?


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України