Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
937 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день. Чоловік мобілізований 01.07.2025р. Зараз проходить навчання на Рівненському полігоні. Як допомогти йому потрапити у військову частину, яку він хоче? Чоловіку дали "відношення" від підрозділу "Птихи Мадяра", але цей документ є недійсним. Нібито потрібно, щоб особисто хтось з цієї військової частини приїхав і забронював його і потім забрав. Підкажіть, з якимим документами повинні за ним приїхати і хто це має бути (посада)? Чи повинні вони подавати запит на Київ, про бажання забрати мобілізованого?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, пані Ярославо!
З березня 2024 року діє нова Директива Генштабу щодо комплектування військових частин ЗСУ.
Тепер всі підрозділи ЗСУ поділяються на пріоритетні та непріоритетні. Розподіл не публічний, але самі підрозділи точно знають, до якої категорії вони належать. Списки пріоритетних підрозділів періодично оновлюються.
До пріоритетних підрозділів ЗСУ можливо долучитись і по мобілізації, і на службу за контрактом. ТЦК та Навчальні Центри зобовʼязані розподіляти кандидатів на контрактну службу згідно з Рекомендаційними Листами, виданими підрозділами. Ті, хто йде на службу по мобілізації рухаються по окремій процедурі, без участі ТЦК.
До непріоритетних підрозділів ЗСУ також можливо долучитися і по мобілізації, і на службу за контрактом. Однак підрозділ зобовʼязаний спочатку погодити із Генштабом призначення відібраних до себе новобранців і лише після погодження видати вам Рекомендаційний Лист (відношення). У цьому разі ТЦК та Навчальні Центри зобовʼязані розподіляти погоджених кандидатів на контрактну службу згідно з Рекомендаційними Листами, виданими підрозділами. Добровольців, які по рекрутингу йдуть на службу по мобілізації підрозділ також має спочатку погодити із Генштабом, і лише після погодження приймати заяву на приєднання людини до військової частини та видавати направлення на ВЛК.
Відповідно до роз'яснення https://armyinform.com.ua/2024/07/18/rekrutyng-ne-... Генеральний штаб ЗС України доводить до ТЦК та СП, навчальних військових частин (підрозділів) інформацію про військові частини, які визначені ПРІОРИТЕТНИМИ для комплектування особовим складом (перелік яких може уточнюватися відповідно до клопотань військ (сил) та рішень керівництва ЗС України).
Разом з тим, командир військової частини НЕПРІОРИТЕТНОГО комплектування, перед тим, як надати письмову згоду відібраному на військову службу кандидату, повинен порушити клопотання з обґрунтуванням та списками таких кандидатів до органу військового управління за підпорядкованістю.
Відповідними органами військового управління узагальнюються зазначені списки кандидатів за підпорядковані військові частини та направляються встановленим порядком до Генерального штабу ЗС України для отримання дозволу щодо надання письмової згоди на подальший призов та направлення, після проходження базової загальновійськової підготовки, до тих військових частин непріоритетного комплектування, які порушили відповідні клопотання.
Це означає, що для потрапляння на місце обраної чоловіком служби, НЕПРІОРИТЕТНА частина або бригада, яка готова прийняти його на службу, має отримати дозвіл на його призов від свого керівництва.
Лише після позитивного рішення ГенШтабу чоловіку має бути виданий Рекомендаційний Лист на службу за контрактом або по мобілізації. Тому, уточніть наявність цього погодження у представника підрозділу "Птахи Мадяра". Якщо Рекомендаційний Лист чоловіку видано одразу після успішної співбесіди – це ознака того, що погодження не відбулось (процес погодження приблизно триває до 2 тижнів).
Якщо в процесі призову Ви помічаєте/підозрюєте, що хтось в Навчальному Центрі не виконує норми Директиви і чоловік може потрапити не в обраний підрозділ – терміново сповіщайте про це представнику підрозділа "Птахи Мадяра", що здійснює супровід чоловіка.
Деякі платформи мають службу підтримки і допомагають кандидатам на всіх етапах мобілізації. Така служба є, наприклад, у LobbyX.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Зв'яжіться з військовою частиною де чоловік хоче в подальшому проходити військову службу.
Приїдуть представники військової частини (лікар та рекрутер), поспілкуються з ним. Якщо за наслідками співбесіди чоловік підійде - його заберуть.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Добрий день. Чоловік мобілізований 01.07.2025р. Зараз проходить навчання на Рівненському полігоні. Як допомогти йому потрапити у військову частину, яку він хоче? Чоловіку дали "відношення" від підрозділу "Птихи Мадяра", але цей документ є недійсним. Нібито потрібно, щоб особисто хтось з цієї військової частини приїхав і забронював його і потім забрав. Підкажіть, з якимим документами повинні за ним приїхати і хто це має бути (посада)? Чи повинні вони подавати запит на Київ, про бажання забрати мобілізованого?
Те, що Ваш чоловік проходить навчання в навчальному центрі певних військо, не обов’язково означає, що він автоматично буде зарахований саме до цього роду військ після завершення навчання та проходження БЗВП. Навчальні центри різних родів військ готують військовослужбовців за певними спеціальностями, але не завжди прив’язують їх до конкретного роду військ. Наприклад, у ДШВ можуть проходити підготовку й ті, хто потім служитиме у Сухопутних військах, залежно від потреб ЗСУ. На мій поляд, наявність рекомендаційного листа від підрозділу Сухопутних військ - це важливий аргумент, який може вплинути на розподіл після навчання. Він показує зацікавленість підрозділу у Вашому чоловікові. Розподіл після навчального центру здійснюється відповідно до: потреб ЗСУ; спеціальності, отриманої під час навчання; стану здоров’я; наявності рекомендацій; особистих заяв військовослужбовця (але не завжди вони враховуються).
На жаль, але ніяк не вплинути зі сторони, тут військова частини або погоджується Вас відпустити, або ні. Так склалося, що питання переміщення військовослужбовців - виключна прерогатива командування. За 3,5 роки я знаю стільки випадків, коли переміщення військовослужбовця принесло б йому додаткової мотивації, але військові частини просто тупо відмовляли.
Для початку, окрім самого відношення, Ви повинні мати вмотивовану підставу для переміщення. Тому відношення може бути просто недостатньо.
Дуже складне питання в нинішніх реаліях.
Якщо хтось із підрозділу зможе приїхати особисто, звісно шанси на потрапляння до "Птахи Мадяра" високі. Попросіть їх про це, можливо Вам підуть на зустріч.
З повагою! Щасти Вам!
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Рекомендаційний лист з військової частини (письмова згода або відношення) – це документ на основі якого військовослужбовець може перевестися по службі з однієї частини до іншої.
Майте на увазі, для командира навчального центру відношення не є наказом, а тільки проханням і він може відхилити переміщення.
Розподіл відбувається відповідно до потреб ЗСУ - плани з розподілу надходять від Генштабу.
Є ДВА ШЛЯХИ ПОТРАПИТИ У ВКАЗАНИЙ ПІДРОЗДІЛ:
1. ДО НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ОФІЦІЙНО (У ВІДРЯДЖЕННЯ) ПРИБУВАЄ ПРЕДСТАВНИК ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ З ВІДНОШЕННЯМ ПО КОНКРЕТНОМУ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЮ.
2. НАПИСАТИ РАПОРТ ПРО НАПРАВЛЕННЯ ДО КОНКРЕТНОГО ПІДРОЗДІЛУ.
Подати рапорт до Кадрового центру Збройних Сил або у застосунку Армія+ можуть чотири категорії військовослужбовців:
● Військовослужбовці, які хочуть перейти до частин бойового складу;
● Ті, хто служить у тилових, навчальних та резервних чНАПРАВЛЕННЯ астинах і хоче змінити місце служби на іншу таку ж частину;
● Військові з бойових частин, які хочуть перейти до інших бойових частин;
● Військовослужбовці, яких ВЛК визнала придатними для служби у тилу, можуть перевестися з бойових частин у частини відповідно до рекомендацій комісії.
До рапорту військовослужбовець додає такі документи:
● копія військового квитка, посвідчення офіцера;
● рекомендаційний лист від військової частини, в яку військовослужбовець має бажання бути переміщеним;
● погодження командира військової частини, в якій проходить військову службу такий військовослужбовець (крім тих категорій військовослужбовців, для яких таке погодження не є обов’язковим, зазначено нижче). Таке погодження може бути надане як окремим документом, так і у формі погодження (схвалення) рапорту засобами Порталу «Армія+», інших інформаційно-комунікаційних систем, систем електронного документообігу;
● висновок військово-лікарської комісії (для військовослужбовців, які переміщуються на підставі висновку ВЛК).
Командир військової частини не зобов’язаний погоджувати переміщення для таких категорій військовослужбовців:
● рядовий, сержантський та старшинський склад (крім тих, хто займає офіцерські посади), які переміщуються з тилових, навчальних чи небойових частин до бойових;
● постійний склад навчальних центрів, які переводяться до інших навчальних центрів;
● військовослужбовці, які переміщуються за висновком ВЛК.
Процедура розгляду рапорту — до п’яти днів. Усі документи перевіряє Кадровий центр ЗСУ протягом 72 годин, після чого приймає рішення. У разі, якщо підстав для відмови немає, готується наказ про переведення, який має бути підписаний протягом 24 годин після завершення перевірки. Згодом, після підписання наказу, військовослужбовець отримує повідомлення через портал Армія+ впродовж 24 годин.
У переміщенні військовослужбовця відмовляється лише за наявності однієї з таких підстав:
● військовослужбовець не належить до жодної з чотирьох визначених категорій;
● військовослужбовець проходить військову службу у військовій частині менш як 6 місяців або менше одного року з моменту попереднього його переміщення за власною ініціативою (крім військовослужбовців, які переміщуються на підставі рішення ВЛК);
● до рапорту не додані необхідні документи.
Кадровий центр Збройних Сил перевіряє рапорт військовослужбовця на наявність підстав для відмови у переміщенні протягом 72 годин із моменту його отримання. За результатами перевірки військовослужбовець отримує через портал Армія+ повідомлення про погодження або відмову із зазначенням причин.
Інформацію про підписання наказу на переміщення військовослужбовець отримує через портал Армія+ протягом 24 годин після підписання наказу.
За потреби оскаржити відмову в наданні цих гарантій військовослужбовці та учасники бойових дій можуть звернутися на гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги від держави за номером 0 800 213 103. Безоплатну юридичну допомогу надають також на гарячій лінії Юридичного Гончаренко центру за номерами: +380672042206, +380951168887 або +380937440036, а також у WhatsApp, Telegram, Viber, Signal з понеділка по п’ятницю, 9.00 до 18.00.
---
"ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту щодо вдосконалення механізму переміщення військовослужбовців Збройних Сил за їх ініціативою"
https://ips.ligazakon.net/document/kp241291?an=78
5. Відповідно до цього Порядку право на звернення до Кадрового центру Збройних Сил з рапортом на переміщення мають такі військовослужбовці:
1) військовослужбовці, які проходять військову службу у військових частинах тилового та оперативного забезпечення, вищих військових навчальних закладах, навчальних (навчально-тренувальних) центрах (частинах), територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, військових частинах резерву, а також в інших військових частинах Збройних Сил, які не належать до військових частин бойового складу військ, усіх родів (видів) військ (сил) Збройних Сил, які мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до військових частин бойового складу військ Збройних Сил;
2) військовослужбовці, які проходять військову службу у військових частинах тилового та оперативного забезпечення, вищих військових навчальних закладах, навчальних (навчально-тренувальних) центрах (частинах), територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, військових частинах резерву, а також в інших військових частинах Збройних Сил, які не належать до військових частин бойового складу військ, усіх родів (видів) військ (сил) Збройних Сил, які мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до інших військових частин Збройних Сил, які не належать до військових частин бойового складу військ Збройних Сил;
3) військовослужбовці, які проходять військову службу у військових частинах бойового складу військ усіх родів (видів) військ (сил) Збройних Сил, які мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до інших військових частин бойового складу військ Збройних Сил;
4) військовослужбовці, які проходять військову службу у військових частинах усіх родів (видів) військ (сил) Збройних Сил, які за висновком військово-лікарської комісії придатні до служби у військових частинах забезпечення, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони, але не призначені у своїх військових частинах на посади, що відповідають висновку військово-лікарської комісії, і мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до іншої військової частини Збройних Сил.
6. Рапорт на переміщення подається засобами Державного вебпорталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони "Армія+" (далі - Портал "Армія+"). До рапорту військовослужбовець додає такі документи:
1) копія військового квитка, посвідчення офіцера або іншого документа, що підтверджує проходження військової служби військовослужбовцем у військовій частині;
2) рекомендаційний лист від військової частини, в яку військовослужбовець має бажання бути переміщеним для проходження військової служби;
3) погодження командира військової частини, в якій проходить військову службу такий військовослужбовець (крім тих категорій військовослужбовців, для яких таке погодження не є обов'язковим). Таке погодження може бути надане як окремим документом, так і у формі погодження (схвалення) рапорту засобами Порталу "Армія+", інших інформаційно-комунікаційних систем, систем електронного документообігу;
4) висновок військово-лікарської комісії (для військовослужбовців, які переміщуються на підставі підпункту 4 пункту 5 цього Порядку).
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ярослава!
Ситуація неоднозначна, оскільки на моїй пам'яті існує доволі незначна частина випадків, коли військовослужбовця переміщують з прямо з Учбового центру саме в ту частину, де він бажає служити. Для того, скорше за все, такому направленню повинен передувати відповідний наказ по вертикалі (рівень ОК, Генштабу чи Міноборони) на командира УЦ.
Більш знаним в реальному житті є переміщення з однієї ВЧ до іншої.
Для правильного та скорішого переміщення чоловік, коли він буде зарахований до особового складу військової частини повинен виконати три обов’язкових умови:
1. Мати відношення від тої частини, куди треба хочете перевестися.
2. Мати підстави для переміщення.
3. Довести необхідність переміщення командиру своєї ВЧ.
Але підемо по порядку...
Переміщення військовослужбовців відбувається на підставі статті 110 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України. Переміщення військовослужбовців здійснюється в разі, коли звільнення їх із посад або призначення на інші посади належить до номенклатури призначення різних посадових осіб.
Переміщення осіб рядового складу, сержантського та старшинського складу за наявності обґрунтованих підстав з урахуванням висновків атестування, рекомендацій їх безпосередніх і прямих начальників на підставі клопотань командирів (начальників), які порушили питання про переміщення, здійснюється:
між з'єднаннями, військовими частинами, оперативними командуваннями - наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні з'єднання, військові частини та оперативні командування;
{Абзац третій пункту 110 із змінами, внесеними згідно з Указами Президента № 430/2009 від 12.06.2009, № 483/2021 від 27.09.2021}
між видами Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані начальникам структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України, - наказом Головнокомандувача Збройних Сил України;
{Абзац четвертий пункту 110 із змінами, внесеними згідно з Указами Президента № 613/2012 від 26.10.2012, № 483/2021 від 27.09.2021}
між військовими частинами видів, родів військ (сил) Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані Міністерству оборони України, - наказом керівника служби персоналу Міністерства оборони України.
{Абзац п'ятий пункту 110 в редакції Указу Президента № 171/2019 від 26.04.2019}
Форма та порядок надання клопотання визначаються Міністерством оборони України.
Відповідно до пункту 112 Положення військовослужбовець може бути переміщений на нове місце військової служби з однієї військової частини до іншої у випадках, визначених пунктом 82 цього Положення, а також якщо з урахуванням вчиненого правопорушення військовослужбовець, якому призначено покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців, не може бути залишений на посаді, пов'язаній із керівництвом підлеглими особами.
А от у пункті 82 Положення, що регулює призначення військовослужбовців на посади та має пряме відношення до попереднього пункту йдеться про наступне:
1) на вищі посади - у порядку просування по службі;
2) на рівнозначні посади:
у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів;
у разі проведення заміни у місцевостях з особливими природними, географічними, геологічними, кліматичними, екологічними умовами (далі - місцевості з установленим строком військової служби);
для набуття практичного досвіду управлінської діяльності в органах військового управління різного рівня або для більш доцільного використання за фахом чи досвідом роботи - за рішенням відповідного командира (начальника), прийнятим у порядку, визначеному Міністерством оборони України, зокрема на особисте прохання військовослужбовця;
за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії;
за сімейними обставинами - на особисте прохання;
з меншим обсягом роботи з урахуванням професійних, ділових і моральних якостей - на підставі висновку атестування;
у зв'язку з перебуванням із близькими особами у відносинах прямої організаційної та правової залежності;
у разі скасування військовослужбовцю допуску до державної таємниці - на посаду, що не передбачає такого допуску, - за рішенням відповідного командира (начальника), прийнятим у порядку, визначеному Міністерством оборони України;
вагітних військовослужбовців-жінок за їх клопотанням відповідно до медичного висновку - на посади з меншим обсягом роботи, а також військовослужбовців-жінок, які мають дітей віком до трьох років, за їх клопотанням у разі неможливості виконання ними обов'язків на займаних посадах;
у разі проведення заміни у військових частинах (підрозділах), які виконують завдання в районах ведення воєнних (бойових) дій, у тому числі в районах проведення антитерористичних операцій;
у разі відсутності можливості поновлення на попередній посаді у зв'язку з незаконним звільненням або переміщенням по службі - за рішенням відповідного командира (начальника), прийнятим у порядку, визначеному Міністерством оборони України;
3) на нижчі посади:
у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів у разі неможливості призначення на рівнозначну посаду;
за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії;
з урахуванням професійних, ділових і моральних якостей - на підставі висновку атестування;
за віком або сімейними обставинами - на особисте прохання;
у зв'язку з перебуванням із близькими особами у відносинах прямої організаційної та правової залежності - у разі неможливості призначення на рівнозначну посаду;
у порядку виконання накладеного дисциплінарного стягнення - відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України;
у разі скасування військовослужбовцю допуску до державної таємниці - на посаду, що не передбачає такого допуску, - за рішенням відповідного командира (начальника), прийнятим у порядку, визначеному Міністерством оборони України, у разі неможливості призначення на рівнозначну посаду;
вагітних військовослужбовців-жінок за їх клопотанням відповідно до медичного висновку - на посади з меншим обсягом роботи, а також військовослужбовців-жінок, які мають дітей віком до трьох років, за їх клопотанням у разі неможливості виконання ними обов'язків на займаних посадах та за відсутності рівнозначних посад;
за ініціативою військовослужбовця (крім військовослужбовців, які займають посади, за якими передбачені первинні військові звання офіцерського, сержантського і старшинського складу) на нижчу на один ступінь посаду - на підставі рішення посадової особи відповідно до номенклатури посад;
4) у зв'язку із зарахуванням на навчання до вищого військового навчального закладу, військового навчального підрозділу закладу вищої освіти із звільненням з посади, а також у разі призначення на посаду після закінчення навчання;
6) у зв'язку зі звільненням або призначенням на посади, передбаченими штатами воєнного часу, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану;
7) у зв'язку зі звільненням осіб сержантського і старшинського складу, які займали посади офіцерського складу;
8) у зв'язку з призначенням на посади, що можуть бути заміщені військовослужбовцями, які під час проходження військової служби були визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби за станом здоров'я за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час виконання обов'язків військової служби, що призвело до встановлення їм інвалідності, часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, - на особисте прохання за рішенням посадової особи, до повноважень якої належить призначення на посади відповідно до переліку посад, що можуть бути заміщені такими військовослужбовцями, який визначається Міністерством оборони України;
Президента України від 26.04.2019 р. N 171/2019)
9) у разі запровадження нового військового звання.
Посада вважається вищою, якщо за цією посадою штатом (штатним розписом) передбачено вище військове звання, ніж за займаною посадою, а за умови рівних військових звань - більший посадовий оклад (тарифний розряд).
Призначення військовослужбовців на інші посади також здійснюється у випадках, передбачених пунктами 102 і 104 цього Положення.
Зазначене переміщення здійснюється без згоди військовослужбовця, крім таких випадків:
неможливість проходження військовослужбовцем військової служби у місцевості, до якої його переміщують, відповідно до висновку (постанови) військово-лікарської комісії;
неможливість проживання членів сім'ї військовослужбовця за станом здоров'я в місцевості, до якої його переміщують, відповідно до документів, які це підтверджують;
потреба у догляді за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) або особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім'ї військовослужбовця, відповідно до документів, які це підтверджують.
Військовослужбовець, який проходить військову службу за призовом, переміщується у зв'язку із службовою необхідністю та за станом здоров'я на нове місце військової служби без його згоди.
113. Переміщення військовослужбовця за станом здоров'я або за станом здоров'я членів його сім'ї здійснюється за рапортом військовослужбовця та за наявності відповідного медичного висновку.
Для переміщення в іншу місцевість військовослужбовець до рапорту додає відповідні документи, які підтверджують необхідність зміни місця проживання:
дружини (чоловіка);
його (її) неповнолітніх дітей, повнолітніх дітей - учнів (студентів) навчальних закладів за денною формою навчання, які перебувають на утриманні військовослужбовця, та дітей-інвалідів I або II групи;
непрацездатних батьків військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка);
братів, сестер військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка), які перебувають на його (її) утриманні.
Переміщення на нове місце військової служби військовослужбовця, який проходить військову службу за контрактом, викликане потребою догляду за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) чи особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім'ї військовослужбовця, здійснюється командирами з'єднань, рівнозначними їм і вище посадовими особами на підставі рапорту військовослужбовця та відповідних документів, які підтверджують потребу в постійному сторонньому догляді (допомозі, нагляді) за ними.
114. У разі коли переміщення військовослужбовця, який проходить військову службу за контрактом, на нове місце військової служби передбачає зміну місця проживання його сім'ї, а дружина (чоловік) військовослужбовця також проходить військову службу за контрактом, одночасно з прийняттям рішення про переміщення військовослужбовця на нове місце військової служби, крім випадків переміщення на підставі висновку атестування чи у порядку реалізації накладеного дисциплінарного стягнення відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, а також якщо може виникнути обставина, що порушує вимоги частини першої статті 27 Закону України "Про запобігання корупції", вирішується (за їх згодою) питання щодо переміщення у цю ж місцевість його (її) дружини (чоловіка).
{Абзац перший пункту 114 із змінами, внесеними згідно з Указами Президента № 430/2009 від 12.06.2009, № 613/2012 від 26.10.2012, № 417/2015 від 14.07.2015, № 277/2018 від 12.09.2018}
Переміщення на нове місце військової служби не здійснюється також, якщо військовослужбовці, які перебувають у шлюбі, не можуть бути одночасно призначені на військові посади в межах одного населеного пункту (гарнізону) та в разі відмови одного з них від звільнення з військової служби.
{Абзац другий пункту 114 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 430/2009 від 12.06.2009}
Порядок організації контролю за прибуттям військовослужбовців до нового місця служби визначається Міністерством оборони України.
Це те, про що загально зазначено в законі щодо можливості переміщення. Для більш предметних висновків по Вашому питанню треба бачити відношення та інші документи, а такж з'ясовувати інші подробиці ситуації.
Отже, якщо підсумувати, то самий типовий варінт переміщення - це коли чоловіка включать до особового складу ВЧ та в нього будуть на руках відношення та документи, що підтверджують відповідну підставу для переведення. Після того він повинен подати рапорт командиру з відповідним прохання про переміщення. Буде добре, якщо на рапорту перед командиром ВЧ поклопочуть безпосередні командири чоловіка - взводний та ротний, Далі багато чого залежить від доброї волі комбата.
Проте Вам слід пам'тати, що у разі відмови оловік може її оскаржити - або в адміністративному (у вищій за рівнем орган структури ЗСУ), або в судовому порядку.
З повагою, адвокат Айвазян.