Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
938 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
У меня общий кредит в банке (а банк) на сумму 14,000 грн. Я написал в службу поддержки а-банка с реструктуризации. Они мне сказали что по новым условиям если я внесу 6,000грн на мой счёт, то остаток долга простят. Прислали также гарантийный лист (pdf). Насколько можно верить в это? И будут ли от банка потом ко мне в будущем новые предъявы по поводу кредита?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (15)
Адвокат, м. Запоріжжя, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоговаривайтесь с А-банком так, что Вы приносите деньги, гасите, а они Вам сразу дают справку об отсутствии заложенности по кредиту.
Справка должна быть с живой подписью и "мокрой" печатю, подписать может начальник любого Отделения - куда Вы обратитесь.
Если не хотите посещать Банк лично - можете получить соответствующую справку с электронной подписью (не путайте с электронной почтой).
С А-банком я такое уже делал.
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!не зовсім зрозуміло чи це проопозиція в цілому закриття всіх боргів чи це вимога до реструктуризації.може бути, що на підставі сплати 6тис, вони реструктуризують борг і дійсно той кредитний договір буде закритий, але виникне новий. Тому треба читати Генеральну угоду, про яку вони пишуть в гарантійному листі.
Взагалі ситуація з прощенням частини боргу - абсолютно нормальна і банки так роблять.
але для повної впевненості краще завантажте ще Генеральну угоду і тоді стане чітко все зрозуміло.
Вот генеральна угода
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіТак, погоджуйтесь. Генеральна угода вказує, що буде погашення решти боргу банкомЄдине, що варто просити у них ще довідку про закриття кредиту та відсутність заборгованості.
А так, це чудовий варіант для закриття боргу.
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіА-банк так працює і Вам дали "прозорі документи". Тому навряд чи тут будуть приводи для маневрів у банку.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Ви отримали даний гарантійний лист на пошту чи в особистому кабінеті?
Закриття кредиту з дисконтом це реальна практика банків. Фінансові установи йдуть на поступки боржникам та відмовляються від нарахованих процентів в тих ситуаціях, коли ризики втрати власного капіталу більші ніж ймовірність заробітку.
Гарантійний лист від банку – це документ, який містить зобов’язання кредитора списати частину заборгованості позичальника та закрити кредит за умови сплати певної суми в заздалегідь обумовлений строк. Фактично це документально оформлена «гарантія» того, що після оплати частини боргу, банк припинить процедуру стягнення та не матиме фінансових претензій до боржника в майбутньому.
Для того, щоб перевірити гарантійний лист та переконатися в серйозності намірів кредитодавця по врегулюванню боргового питання, потрібно звернути увагу на кілька важливих моментів:
У Вашому випадку гарантійний лист А-банку відповідає вимогам законодавства , адже це є публічною офертою для підписання Генеральної угоди про реструктуризацію.
Результатом виконання умов реструктуризації є закриття кредиту банківською установою. Проте й на цьому етапі можуть виникати ряд труднощів для позичальника:
В такому випадку Ви можете надіслати А-банку офіційну претензію.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Здравствуйте) прикреплю ниже генеральну угоду и скрин переписки в чате телеграм поддержки с а банком
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіВаш гарантійний лист мав електронний підпис?
Самий надійний спосіб погасити заборгованість - звернутись до відділення А-банку та оформити всі паперові документи (гарантійний лист з печаткою та договір про реструктуризацію).
Загалом Ваш гарантійний лист сформовано правильно, але якщо він не має електронного підпису, то працівники банку можуть цим маніпулювати як самі захочуть. Не виключено, що вони можуть сказати, що Ви його самі відредагували.
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Артеме!
Це гарантійний лист, а де сам текст генеральної угоди про реструктуризацію боргу, хотілось би бачити останній? Чи маєте Ви відкриті виконавчі провадження? Чи не зверталась банківська установа до суду задля примусового стягнення боргу?
Реструктуризація боргу – це зменшення кредитного навантаження за договором кредитування завдяки лояльнішим умовам повернення заборгованості.
Переваги реструктуризації:
Кредитор може погодитися на різні варіанти реструктуризації боргу: продовження строку користування кредитом і зменшення щомісячного платежу, скасування пені та штрафних санкцій, списання частини боргу.
Також в окремих випадках фінансова установа може погодити й інші умови реструктуризації, наприклад, позичальник достроково сплачує 10–15% боргу, після чого фінансова установа знижує процентну ставку.
Серед чинників, які допоможуть отримати позитивне рішення про реструктуризацію боргу: додаткове забезпечення (транспортний засіб або нерухомість), готовність частково погасити борг, позитивна кредитна історія, порука платоспроможної особи.
Щоб ініціювати проведення процедури фінансової реструктуризації боржнику необхідно звернутися до фінансової установи, в якій був взятий кредит. Банку необхідно надати пакет документів.
Потрібно підготувати:
Реструктуризація кредитної заборгованості може призвести до таких наслідків, як:
Також існує змішаний варіант, коли реструктуризація заборгованості здійснюється одразу кількома способами, наприклад, можна пролонгувати кредитний договір, а також списати пеню, яка була нарахована за прострочення договору.
З повагою, адвокат Айвазян.
Здравствуйте) прикреплю ниже генеральну угоду и скрин переписки в чате телеграм поддержки с а банком
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоговір порожній без зазначення будь яких Ваших реквизітів. Тобто, спочатку Ви повинні сплатити 6К, а вже після того банк оформить угоду.
Що це за рахунок на який Ви повинні переказати кошти? З ким саме Ви переписувались у чаті?
Я би на Вашому місті звернувся до відділення та оформив всі документи в останньому.
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ГАРАНТІЙНИЙ ЛИСТ - ЦЕ ЗАКОННИЙ ДОКУМЕНТ (МОЖЕТЕ НЕ ТУРБУВАТИСЯ).
Гарантійний лист — це офіційний документ, який підтверджує зобов’язання однієї сторони перед іншою щодо виконання певних умов або дій. Він використовується для формалізації намірів та забезпечення довіри між сторонами у ділових відносинах.
Основні функції гарантійного листа- Підтвердження зобов’язань: Забезпечує письмове підтвердження намірів виконати певні дії або умови.
- Юридичне підкріплення: Може слугувати доказом у разі виникнення спорів або непорозумінь.
- Покращення ділових відносин: Сприяє зміцненню довіри між партнерами.
Ситуації, в яких використовується гарантійний лист- Підтвердження оплати або наміру оплатити товари чи послуги.
- Гарантування виконання робіт або надання послуг у визначені строки.
- Підтвердження участі в тендерах або конкурсах.
- Гарантування постачання товарів відповідної якості та кількості.
Основи гарантійного листаВизначення та юридичний статус гарантійного листаГарантійний лист — це офіційний документ, який має юридичну силу, якщо він складений відповідно до встановлених вимог. Він підтверджує зобов’язання однієї сторони перед іншою щодо виконання певних умов або дій.
Юридичний статус гарантійного листа:
Вимоги до оформлення:
Офіційні документи в Україні повинні відповідати вимогам ДСТУ 4163:2020, який визначає правила оформлення організаційно-розпорядчих документів. Гарантійний лист не є винятком.
Ключові вимоги ДСТУ:
За умови правильного оформлення, підписання уповноваженою особою та зазначення чітких зобов’язань, гарантійний лист визнається письмовим доказом у суді. Він може слугувати доповненням до договору або окремим підтвердженням намірів.
ОЗНАЙОМТИСЯ:
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Загалом це доволі нормальний варіант.
Насправді ситуація не приємних, адже не платити взагалі нічого буде надто ризикованим, так як судова тяганина з банком чи колекторською організацією, а пізніше і з виконавчою службою – справа не з приємних.
Вам однозначно потрібно зустрітися з представниками банку (МФО) для конструктивного вирішення Ваших боргових проблем. Обов’язково зберігайте всі розрахункові документи (квитанції, чеки) протягом трьох років.
Чим банк може допомогти Вам?
За наявності підтвердження достовірними документами (довідказ місця роботи, довідка зі служби зайнятості тощо) об’єктивних та беззаперечних доказів того, що Ви не в змозі своєчасно та в повному обсязі погашати кредит у зв’язку з настанням непередбачених обставин, а також, ураховуючи інші обставини банк може надати Вам можливість погашати кредит на нових умовах, прийнятних як для Вас, так і для банку.
Основні можливі домовленості з банком щодо повернення кредиту?
Банк може:
— здійснити реструктуризацію кредиту;
— здійснити зміну валюти кредиту;
— продати кредит іншому банку;
— передати право вимоги за кредитним договором;
— звернутися до третіх осіб за послугами з повернення кредиту;
— здійснити звернення-стягнення на майно.
Реструктуризація кредиту є найбільш прийнятним для особи і означає внесення змін до раніше укладеного з банком кредитного договору шляхом укладення додаткового договору про продовження строку дії договору, зміни графіка платежів, зміни процентних ставок тощо. Реструктуризація кредиту дасть змогу Вам на інших умовах погашати кредит. Умови реструктуризації кредиту визначаються банком для кожного позичальника індивідуально на підставі об’єктивних та беззаперечних доказів неможливості виконувати умови раніше укладеного кредитного договору, що підтверджені достовірними документами.
На мій погляд, даний варіант доволі привабливий і Вам варто погодитися на нього. Але попередньо бажано вивчити всі документи.
З повагою! Щасти Вам!
Юрист, м. Київ, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Артеме!
Банк, який прощає борг, зобов'язаний повідомити боржника про прощення боргу у встановленому законом порядку, згідно з п.п. «д» п. п. 164.2.17 ПКУ.
Якщо сума прощеного боргу перевищує 25% мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, то вона підлягає декларуванню та оподаткуванню, згідно з інформацією Державної податкової служби.
Сума прощеного боргу розглядається як додаткове благо, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
За Вашим кредитним договором від 15.08.2021 виникла безнадійна заборгованість і закінчився строк позовної давнини у зв'язку з чим, банком в односторонньому порядку прийнято рішення про прощення боргу, про що надано гарантійний лист.
Відповідно до підпункту 165.1.55 ПКУ, не включаються до оподатковуваного доходу:
· основна сума боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності у сумі, що не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік) встановленої на 1 січня звітного податкового року;
· сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені), прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності;
· основна сума боргу (кредиту) платника податку за іпотечним кредитом в іноземній валюті, забезпеченим іпотекою житлової нерухомості, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності;
· сума боргу платника податку за договором про споживчий кредит або іншим договором (у т. ч. сума процентів, комісій та інших платежів), анульована згідно з пунктами 12 і 16 розділу IV "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про споживче кредитування».
· сума процентів, комісій та інших платежів за таким договором, що не підлягають сплаті платником податків згідно з пунктом 11 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення" Закону України «Про споживче кредитування».
На виконання вимог пункту 2.4 Генеральної угоди про реструктуризацію заборгованості внесіть платіж у визначений строк, після чого через 10 днів залишок заборгованості буде списано, про відсутність заборгованості Ви матимете змогу отримати довідку про відсутність заборгованості.