Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
938 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте, тут такая проблема. У нашего дома есть общедомовой счётчик и в квартирах. К сожалению счётчики старые, председатель дома попросила заменить их до 17-18 числа. Некоторые смогли, а некоторые нет (лично я попала в больницу). Из-за некорректной работы старого председателя на наш дом повешен большой долг по воле и сегодня утром председатель пишет это, цитирую :
"Квартиры под номером
15
19
20
24
26
27
29
31
39
42
71
75
Если в понедельник вы не предоставите мне акты замены/поверки ваших водомеров,вам за июль будет начислено по 11кубов на человека +потерю по общедомовому водомеру мы разделим на ваши квартиры."
Можете подсказать, это вообще законно? Вроде что по 2005 что по 2018 это незаконно. Да, могут взять по среднему ибо показания не считаются верными (старый счётчик). Но разве долг не должен распределиться по всем квартирам?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
«Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг», затверджена Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018р. №315 відповідно до вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», передбачає, що мешканці багатоквартирного будинку, як співвласники цілісного майнового комплексу, мають сплатити за весь об’єм води, який зайшов у їх будинок. Тож небаланс розподіляється на всіх споживачів будинку.
Є два варіанти розподілу небалансу:
Перший варіант: якщо у всіх квартирах будинку є лічильники, то небаланс розподіляється на всіх споживачів пропорційно до фактично спожитого об'єму по кожному особовому рахунку. Тобто вираховується, скільки припадає на один куб небалансу і пропорційно до показників квартирного лічильника, які подали споживачі, донараховується об'єм небалансу.
Другий варіант: якщо у будинку є окремі квартири, які не мають квартирних лічильників, різниця між об'ємом води, який показав будинковий лічильник, і тим об'ємом, який подали квартири з лічильниками, розподіляється на квартири без лічильників пропорційно до кількості осіб, які там живуть чи зареєстровані.
Якщо у Вас немає лічильника або він не пройшов вчасну повірку, споживання рахується не за фактичними витратами, а за нормативами споживання, встановленими відповідними рішеннями органів влади.
Відповідно до Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», постановою Кабінету Міністрів України № 1107 від 25 серпня 2004 року «Про затвердження Порядку розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання» та рішенням місцевого органу самоврядування, для мешканців багатоквартирних будинків можуть бути встановлені такі нормативи:
З повагою, юрист Дерій В.О.!