Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
938 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю, мене звати Святослав, я засновник школи підготовки до НМТ.
У липні 2025 року менторка з історії, яка рік працювала з нами над створенням навчального курсу, надіслала заяву-претензію про порушення авторських прав. У заяві вона стверджує, що є єдиною авторкою навчальних матеріалів (зокрема PDF-презентацій) і вимагає припинити їх використання, видалити з усіх ресурсів, а також пригрозила судовим позовом та вимогою компенсації.
Насправді:
Навчальні матеріали створювались у команді з трьох осіб: вона надавала текст, інша людина його редагувала, а третя займалась оформленням і дизайном.
За свою роботу вона отримувала оплату, хоча формально договір не укладали.
Курс, як комплексний продукт, створювався у рамках нашої школи, як частина спільної програми.
Проблема полягає в тому, що вона вимагає припинити використання всього матеріалу, хоча фактично була лише одним із учасників команди, і її вклад був лише на етапі текстової основи.
Нам потрібно юридично оцінити, чи маємо ми право використовувати ці матеріали, та як грамотно відповісти на її претензію, щоб уникнути судових ризиків.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Нікополь, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Святославе!
Для надання консультації у відповідь на Ваше питання слід вивчити претензію, встановити чи проводилась Державна реєстрація авторського права і договорів, які стосуються прав авторів на твори, зміст трудового договору (контракту) з викладачем і т.д. Оскільки документи не надано, встановити наявність предмету спору не є можливим.
Юрист, м. Дніпро, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрий день!
1. Потрібно бачити претензію.
2. Яким чином були оформлені відносини з менторкою: трудовий договір, ЦПД (як з фізичною особою чи ФОП)?
3. Чи проводилася відеофіксація процесу створення навчального курсу? Чи може менторка взагалі підтвердити, що брала участь в його розробленні (наприклад, надсилала текстову частину курсу на електронну пошту вашої школи чи її учасників)?