Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
986 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Дівчат (18 років) виганяють з гуртожитка за надходження в кімнаті під час повітряної тривоги. Діти після занять лягли вдень спати (перед тим кілька ночей не спали по причині повітряної тривоги, просто стомились). Тривоги не чули. Коменданти стукали -не чули. Я дзвонила, розбудила їх, почали збиратися, пішли в укриття. Тепер їх виселяють. Внутрішньо-переміщені особи.
Чи правомірні дії начальника навчального закладу?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Полтава, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Ситуація виглядає вкрай неоднозначно і дії адміністрації навчального закладу в даному випадку мають ознаки неправомірності та порушення процедури.
Виселення з гуртожитку — це крайня міра дисциплінарного стягнення. Згідно з типовими правилами внутрішнього розпорядку та договором найму жилого приміщення, виселення можливе лише за систематичне або грубе порушення правил.
Більшість статутів навчальних закладів зобов'язують студентів слідувати в укриття. Проте, «нечутність» сигналу через фізичну втому (перевтому) не є умисним ігноруванням правил. Якщо це перший подібний випадок, виселення є неспівмірним покаранням.
Начальник закладу (ректор/директор) не може виселити студента одноосібним рішенням «сьогодні на завтра». Процедура має бути такою:
Подайте директору офіційне звернення, де акцентуйте на статусі ВПО, відсутності іншого місця проживання та готовності дотримуватися правил надалі.
За потреби зверніться до МОН та до освітнього омбудсмена: Це можна зробити онлайн. Ситуації з виселенням ВПО під час війни перебувають під особливим контролем. Втома після безсонних ночей — це фізіологічний стан. Виселення за те, що людина міцно спала, виглядає як абсурдне та нелюдське ставлення.
З повагою, юрист Дерій В.О.!