Задайте питання юристу

833 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Захист прав споживачів, 29 липня 2020, питання №25465 100₴

Мошенник магазина Crazy Hero

Здравствуйте. https://crazy-hero.com Кинул меня мошенник,владелец данного сайта/магазина. Купил издание за 180$ и уже прошло почти 2 недели,продавец не присылает номер для отслеживания и не возвращает средства. Сам я не проживаю в Украине. Не знаю как быть. Заранее спасибо,если сможете помочь. https://www.pishem-pravdu.com/board/read31049.html / Мошенника зовут Стас Алайбов. Деньги переводил ему на карту. / общался уже с вами по поводу этого дела. Оставьте what’s app ваш если можно,или напишите мне. Так как я не проживаю в Украине,не могу воспользоваться услугой - перезвоните мне,номер не украинский. Спасибо.

Відповіді юристів (7)

    Адвокат Евгений Александрович
    25%

    Здравствуйте, David!

    Вам необходимо подать заявление в полицию о внесении ведомостей в Единый реестр досудебных расследований и открытии уголовного дела по статье 190 Уголовного кодекса Украины (Мошенничество), о чем Вам должны выдать извлечение из Единого реестра досудебных расследований об открытии уголовного дела.

    Кримінальний кодекс України:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14

    Кримінальний кодекс України:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#Text

    "Стаття 190. Шахрайство.

    1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство),-

    карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

    2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -

    карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

    3. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -

    карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

    4. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, -

    карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна".

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    "Кримінальний процесуальний кодекс України:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

    "Стаття 60. Заявник

    1. Заявником є фізична або юридична особа, яка звернулася із заявою або повідомленням про кримінальне правопорушення до органу державної влади, уповноваженого розпочати досудове розслідування, і не є потерпілим.

    2. Заявник має право:

    1) отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію;

    1-1) отримувати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань;

    2) подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи;

    3) отримати інформацію про закінчення досудового розслідування.

    3. Заявник, який є викривачем, крім передбачених цією статтею прав, має право в порядку, встановленому Законом України"Про запобігання корупції", отримувати інформацію про стан досудового розслідування, розпочатого за його заявою чи повідомленням.

    Інформація надається слідчим або прокурором у строк не більше п’яти днів з моменту подання заяви.

    "Стаття 214. Початок досудового розслідування

    1. Слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування. ...".

    "Стаття 303. Рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, та право на оскарження

    1. На досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора:

    1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування;...".

    "Стаття 304. Строк подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, її повернення або відмова відкриття провадження

    1. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії. ...".

    Также, Вы имеете право подать заявление в киберполицию для проведения проверки и принятия мер реагирования:

    https://cyberpolice.gov.ua/contacts/

    Нужна помощь обращайтесь!

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Гончаренко Константин
    25%

    Добрый день!

    По Вашему вопросу сообщаю следующее:

    ! По Вашему вопросу поясняю следующее:

    Первое. В таких случаях надо писать жалобы и чем их больше, тем лучше. (ул Мишуги находится в Дарницком районе г. Киева) Поэтому жалобы должны быть: .

    1. В Отдел по вопросам защиты прав потребителей Дарницкого района

    , Киев, ул. Александра Кошица, 11, чтобы сделали проверку данного интернет-магазина.

    2. Кроме этого обязательно обращаться в налоговую испекцию, тоже чтобы сделала проверку магазина.

    3. Инспекция по труду, которая проверяет неофомленных работников

    4. Национальная полиция Украины. Можно писать в отделения районные, областные, и в центр (Киев). После таких проверок вопрос обязательно решится положительно.

    Второе. Если Вы перевели деньги на карточку Приватбанка, нужно написать заявление в банк о мошенничестве, о том, что данная карточка используется в мошеннических целях. Очень большая вероятность, что банк заблокирует эту карточку, и Интернет-магазину ничего не остается делать, как договариваться с Вами, чтобы Вы отказались от претензий.

    Эта схема работает, когда интернет-магазин не фиктивный, в противном случае все намного сложнее. Но и здесь есть выход. Написать заявление в киберполицию, указав известные Вам реквизиты, приложив туда данные платежных документов, копию, и переписку с продавцом, если она была. Сайт киберполиции Украины по ссылке (

    https://cyberpolice.gov.ua/declare/). Там же есть форма для електронного обращения.

    Обратитесь с письменым заявленнием в банк который выдавал карту на которую перечислили деньги. В заявлении укажите что лицо которому пренадлежит карта (при пополнении или перечислении должно было указать получателя, если это не карта Монобанк) является мошенником и опишите хронологию событий (если пречисления были на карту монобанка то заявление пишете в ПАТ "Универсал банк" не указывая получателя а только номер карты).

    Паралельно пишете заявление в полицию о факте совершения преступленния (мошеничества ст. 190 УК Украины) с описанием хронологии событий и всех данных которые есть (номер карти, получателя если есть, банк). В зявлении обязательно просите признать вас потерпевшим.

    Полиция должна внести данные в ЕРДР на протяжении суток и начать проверку фактов в порядке ст.214 КПК Украины.

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Малиновский Влад
    15%
    Малиновский Влад 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 24 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Здравствуйте, Давид.

    Теоретически вы можете написать лишь заявление в полицию. Советовал бы вам вначале обратится в киберполицию - https://cyberpolice.gov.ua/ - так как обман в отношении вас был предпринят с использованием электронных систем перевода денег и посредством мошеннического вебсайта. На указанном ресурсе вы найдете форму обратной связи, через которую сможете описать случившееся с вами - https://ticket.cyberpolice.gov.ua/

    Но имейте в виду - эта форма не является заявлением о преступлении - его нужно подавать письменно в предусмотренном законом порядке, если вы хотите инициировать уголовное расследование именно по вашему инциденту. Задача формы - предоставление заявителю онлайн-помощи и оперативное реагирование на инциденты. Зато у киберполиции будет еще одна информация, и они, возможно, по собственной инициативе проведут определенные действия в отношении вебсайта и его владельца. Но без письменного заявления признать вас потерпевшим не смогут, и соответственно не смогут возместить потерянное.

    Кстати - на этом же ресурсе - во вкладке "антифрод" информация по указанному вебсайту есть - проверьте сами -https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/. Там же можно проверить и карту.

    Если вы находитесь не в Украине - обращения в полицию и в суд неэффективны - представительство ваших интересов здесь обойдется вам в разы дороже потерянной суммы И довольно сомнительно, что эти затраты суд взыщет с виновника в полном объеме, а если и взыщет - не факт что у него есть имущество. Скорее всего для вашего обмана использовалась карта какого-то бездомного или наркомана.

    На это собственно мошенники и рассчитывают.

    Процедура chargeback в ее классическом виде здесь тоже малоперспективна - эта процедура применяется к интернет-площадкам, торгующим через интернет-эквайринг, когда счет получателя открывается не на физлицо, как в вашем случае, а на компанию.

    Но что вы можете попробовать сделать - это некий облегченный вариант процедуры chargeback. Вы можете пойти в свой банк-эмитент, который выдал вам карту, с которой проводился платеж, описать им всю ситуацию, и попросить уточнить через платежную систему (Виза или МС) какой банк выдал карту мошеннику. Затем есть два пути - лучше идти по двум сразу - попросить ваш банк описать всю ситуацию банку-эмитенту украинской карты и попросить вернуть деньги (1) и написать в украинский банк-эмитент самостоятельно с той же просьбой (2).

    Если платеж вам не вернут (а скорее всего так и будет), то держатель карты как минимум будет иметь проблемы с дальнейшим банковским обслуживанием. Но, повторюсь, скорее всего карта принадлежит не мошеннику а дропу - подставному лицу без средств и имущества. И скорее всего средств на карте уже нет. Таких карт у мошенника может быть и 10 и 50 - все зависит от масштаба его бизнеса.

    Если вы все же хотите инициировать уголовное разбирательство, невзирая на описанные риски - свяжитесь со мной по контактам в моем профиле.

    Адвокат Евгений Александрович

    David!

    В ході проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, Вас як особу, якій завдано матеріальну та моральну шкоду, повинно бути визнано потерпілою, шляхом вручення Пам'ятки про процесуальні права і обов'язки потерпілого (стаття 55 Кримінального процесуального кодексу України).

    В рамках кримінального провадження, маєте право подати позовну заяву до підозрюваного про відшкодування завданої матеріальної та моральної шкоди, а в судовому порядку накласти арешт на все майно підозрюваного.

    Также, у Вас есть реквизиты счета получателя денежных средств, его фамилия,имя, отчество, а ввиду мошенничества с его стороны, Вы имеете право обратиться в банк получателя денежных средств и инициировать заблокирования его счёта, на котором возможно ещё остались полученные от Вас денежные средства.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Малиновский Влад
    Малиновский Влад 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 24 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Кстати - Давид, а почему вы решили что мошенник из Украины?

    Только по номеру телефона? Но ведь это не факт. Номер может быть украинский, а мессенджер (тот же Вотсап) может быть где угодно. Даже в нескольких местах. К одному номеру можно привязать множество устройств, и они будут работать даже после блокировки номера оператором. Да и сама телефонная карта может быть где угодно.

    Дело в том что сайт хостится (физически размещается) на серверах в России - https://check-host.net/ip-info?host=crazy-hero.com

    Там же может стоять ноутбук или планшет с Вотсапом или Вайбером, привязанным к украинскому телефону. И там же может находится украинская банковская карта (кстати не факт что она украинская).

    Еще один момент - на сайте указан почтовый провайдер mail.ru - ним в Украине почти никто не пользуется так как этот ресурс в Украине заблокирован, и для его использования нужен VPN, что не всегда удобно.

    Нужно уточнить детали по карте - украинская ли она. Если нет, то поскольку регистрация и хостинг сайта не украинские - здесь этим вопросом навряд ли будут заниматься в правоохранительных органах.

    Савченко Олександр
    35%
    Савченко Олександр 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Добрий день!

    Також зверніть увагу на наступне.

    Кримінальний процесуальний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17):

    Стаття 55. Потерпілий

    1. Потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди.

    2. Права і обов’язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого.

    Потерпілому вручається пам’ятка про процесуальні права та обов’язки особою, яка прийняла заяву про вчинення кримінального правопорушення.

    Стаття 214. Початок досудового розслідування

    1. Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

    Стаття 219. Строки досудового розслідування

    1. Строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

    2. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:

    1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину;

    2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

    3. З дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене:

    1) протягом сімдесяти двох годин - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або затримання особи в порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298-2 цього Кодексу;

    2) протягом двадцяти діб - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, якщо підозрюваний не визнає вину або необхідності проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, або вчинення кримінального проступку неповнолітнім;

    3) протягом одного місяця - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку, якщо особою заявлено клопотання про проведення експертизи у випадку, передбаченому частиною другою статті 298-4 цього Кодексу;

    4) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

    4. Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:

    1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;

    2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;

    3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

    5. Строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до винесення постанови про відновлення кримінального провадження, а також строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу, не включається у строки, передбачені цією статтею.

    Строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до дня її скасування слідчим суддею включається у строки, передбачені цією статтею.

    6. Загальний строк досудового розслідування при об’єднанні кримінальних проваджень у порядку, передбаченому статтею 217 цього Кодексу, визначається:

    1) у провадженнях, які розслідувалися в один проміжок часу, - шляхом поглинання меншого строку більшим;

    2) у провадженнях, які розслідувалися в різні проміжки часу, - шляхом додавання строків досудового розслідування по кожному із таких проваджень, які не пересікаються, в межах строків досудового розслідування злочину, який передбачає найбільш тривалий строк досудового розслідування з урахуванням можливості його продовження, передбаченої частиною другою цієї статті.

    7. Обрахований відповідно до частини четвертої цієї статті загальний строк досудового розслідування в об’єднаному кримінальному провадженні визначається прокурором, зазначеним у частині четвертій статті 295 цього Кодексу, про що ним виноситься відповідна постанова. У разі необхідності одночасно з обрахуванням загального строку в об’єднаному кримінальному провадженні може бути вирішено питання його продовження.

    Стаття 221. Ознайомлення з матеріалами досудового розслідування до його завершення

    1. Слідчий, прокурор зобов’язаний за клопотанням сторони захисту, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, надати їм матеріали досудового розслідування для ознайомлення, за виключенням матеріалів про застосування заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, а також тих матеріалів, ознайомлення з якими на цій стадії кримінального провадження може зашкодити досудовому розслідуванню. Відмова у наданні для ознайомлення загальнодоступного документа, оригінал якого знаходиться в матеріалах досудового розслідування, не допускається.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Малик Олександр Володимирович

    Добрий день!

    Виходячи з вашої ситуації слід звернутися з заявою до поліції, у якій слід викласти всі обставини та просити внести відомості за даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

    Також слід звернутися зі скаргою на даний інтернет магазин до Спілки захисту прав споживачів.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України