Задайте питання юристу

911 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Захист прав споживачів, 20 квітня 2021, питання №41392

Как не платить штраф за то чего не было

Здравствуйте, такая проблема, у родителей дома ( частный дом) приехали менять газовый счётчик, и обнаружили что там было какое-то стекло поднято, начали наезжать что мы лазили в счетчике по типу кубы отматывали,папа им доказывает что в жизни в тот счётчик не лазил и последний раз меняли его газовики когда его дома не было, а мама ничего в этом не понимает, тоесть они могли оставить это стекло, теперь вызвали родителей в горгаз и выписывают 18тыс грн штрафа за то что якобы лезли в счётчик. Типа они какую-то экспертизу сделали, хотя же по сути доказательств никаких нет, куда нам обратиться и как быть? Спасибо большое

Відповіді юристів (1)

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Якщо виникає підозра на втручання у роботу лічильників або у недостовірності результатів вимірювання, проводиться спеціальна експертиза. Споживач має право бути присутнім на експертизі та знімати відео. Без проведення експертизи не можливо визначити втручання в роботу лічильника. Вам потрібно оскаржити це рішення.

    ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ КОМІСІЇ :

    Відповідно до підпункту 9 пункту 5.1 розділу 5 Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам передбачено, що споживач має право оскаржувати будь-які несанкціоновані, неправомірні чи інші дії Постачальника, що порушують права Споживача, та брати участь у розгляді цих скарг на умовах, визначених чинними нормативно-правовими актами та цим Договором.

    Згідно зі статтею 58 Закону України «Про ринок природного газу» передбачена можливість оскарження рішення комісії з розгляду актів про порушення.

    Суб’єктом, що розглядає скарги на такі акти, є територіальний орган Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

    Рішення такого органу є обов’язковими для виконання суб’єктами ринку природного газу, яких воно стосується. Крім того, рішення комісії з розгляду актів про порушення та рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, може бути оскаржене у суді.

    Спори між споживачем і постачальником вирішуються шляхом досудового врегулювання спорів у прозорий, справедливий і швидкий спосіб. Постачальник зобов'язаний розглянути всі скарги, отримані від споживачів, і протягом одного місяця повідомити про результати їх розгляду.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України