Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Захист прав споживачів, 20 серпня 2021, питання №47338 100₴

Повідомлення про погодження дозволеної ( договірної) потужності

Прийшло повідомлення, де вказаний рівень дозволеної потужності у Договорі про розподіл електричної енергії 3 кВт. Що з цим робити і що це взагалі значить

Відповіді юристів (6)

    Шокало Віталій Володимирович
    50%
    Шокало Віталій Володимирович 3 роки тому

    Юрист, м. Кривий Ріг, 6 років досвіду

    Доброго ранку!

    Що таке дозволена (договірна) потужність?

    Дозволена (договірна) потужність — максимальна величина потужності, дозволена до використання в будь-який час (одномоментно) за кожним об’єктом споживача.

    Хто встановлює потужність за об’єктом споживача?

    Дозволена до використання потужність встановлена проектною документацією (технічними умовами), згідно з якою відбувалося приєднання до мереж.

    Однак, у разі відсутності такої документації, згідно з вимогами чинного законодавства ПрАТ «Львівобленерго» зобов’язане кожного споживача в індивідуальному будинку забезпечити потужністю на рівні 5 кВт, а у багатоквартирних будинках — на рівні 3 кВт (у багатоквартирних будинках, які у встановленому порядку обладнані електроплитами — 8 кВт і більше).

    Чи можна самовільно перевищувати встановлену дозволену (договірну) потужність?

    Перевищувати цей ліміт не можна, оскільки перевищення договірної потужності спотворює параметри якості електричної енергії в мережі для інших споживачів, або простіше кажучи — виникає «низька напруга».

    Чому саме зараз інформують мешканців?

    Інформування клієнтів про їхню дозволену до використання потужність та її погодження відбувається на вимогу Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №475 від 17.03.2021р.

    Що робити клієнтам, які отримали повідомлення?

    Радимо Вам звірити інформацію у повідомленні із наявними у Вас технічними умовами. Якщо величина потужності співпадає — нічого робити не потрібно.

    Якщо ж у наявних у Вас документах зазначена інша потужність, необхідно протягом місяця звернутись з письмовою заявою,направивши її на адресу підрозділу ПрАТ «Львівобленерго», зазначеного у повідомленні, і надати обґрунтування іншої величини потужності.

    Якщо відсутня технічна документація, але клієнт все одно не згідний з запропонованою потужністю 3 чи 5 кВт?

    Потужність об'єкта споживача обмежується на рівні, передбаченому технічними характеристиками мереж зовнішнього електрозабезпечення. Якщо мережі не спроможні забезпечити запитів (стосовно потужності) споживачів, то збільшити потужність неможливо.

    Варто зазначити, що ПрАТ «Львівобленерго» активно працює над модернізацією та переобладнанням власних мереж, залучаючи до цього всі можливі джерела фінансування. І маємо намір всіх клієнтів через 2 роки забезпечити потужністю не нижче 5 кВт.

    Однак, якщо у споживача електричної енергії є потреба отримати вищу потужність саме зараз і він вважає пропозицію, надану йому у повідомленні, не обґрунтованою та несправедливою, тоді споживач може звернутися з письмовою заявою на адресу підрозділу ПрАТ «Львівобленерго», зазначеного у повідомленні і надати своє бачення (обґрунтування) потужності, яку він бажає отримати.

    Адреси для письмових звернень:

    • Південний РЕМ (м.Дрогобич, м.Трускавець, м.Борислав, м.Стрий, м.Моршин, Дрогобицький, Стрийський, Сколівський райони) — 82100, м. Дрогобич, вул. Стрийська, 118/3.

    • Карпатський РЕМ (м.Самбір, Самбірський, Старосамбірський, Турківський райони) — 82000, м. Старий Самбір, вул. Л.Українки, 13.

    • Східний РЕМ (Золочівський, Буський, Бродівський райони) — 80700, м. Золочів, вул. Залізняка, 10.

    • Північний РЕМ (м.Червоноград, Кам’янка-Бузький, Радехівський, Сокальський райони) — 80100, м.Червоноград, вул.Гоголя, 2.

    • Західний РЕМ (Городоцький, Яворівський, Мостиський, Жовківський райони) — 81000, м.Яворів, вул.Маковея, 34.

    • Центральний РЕМ (Пустомитівський, Миколаївський, Перемишлянський, Жидачівський райони) — 81100, м.Пустомити, вул.Шкільна, 27.

    • Львівські міські електромережі — 79018, м. Львів, вул. Героїв УПА, 23.

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    Доброго дня, Вікторія!

    На звичайній мові - це обсяг споживання, який вам визначили як ліміт.

    І споживання більше ніж ці 3 квт - буде вже понад тариф, і це вражаюча цифра, як для споживача, да і для юрид.особи також.

    Тому дуже зверніть увагу на цю цифру, ви ж знаєте обсяг вашого споживання, він точно не 3 квт.

    І зверніть увагу, що заперечити потрібно терміново та письмово, інакше вкажуть ліміт в договір і розрахунок буде проводитить від цього ліміту як погодженого вами.

    Телефонуйте, через контакти на сайті.

    Гончаренко Константин
    25%
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    виходячи з суті наданого документу:

    Вам погодили грничний ліміт споживання єлектроенергії у обсязі 3 квт на місяць - це надзвичайно мало , для будь-якого споживача , а все , що ви використаєте понад норму буде оплачуватися за іншою методикою нарахування відповідно до тарифів компанії енергетичної.

    Вам необхідно терміново направити письмові заперечення щодо встановлених лімітів споживання поштою рекомендованим листом з врученням на ім я директора компанії , або зареєструвати особисто в канцелярії компанії та отримати копію зі штампом.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий ранок, Вікторія!

    Результатом розподілу електричної енергії на роздрібному ринку є забезпечення можливості отримання відповідним суб’єктом роздрібного ринку електричної енергії необхідного обсягу електричної енергії та рівня електричної потужності із забезпеченням параметрів якості електропостачання, які відповідають установленим стандартам, та категорії надійності електрозабезпечення відповідно до договору в точках приєднання електроустановок учасників роздрібного ринку.

    Основною умовою здійснення розподілу електричної енергії в точку розподілу до електроустановки споживача* на території діяльності відповідного оператора системи є укладення Договору споживача про надання послуги з розподілу електричної енергії (далі – Договір).

    Звертаємо Вашу увагу, що розподіл електричної енергії до точки розподілу електроустановки споживача не допускається за відсутності діючого Договору.

    Споживачі укладають договір споживача про розподіл електричної енергії шляхом приєднання до публічного договору за наявності чинного паспорта точки розподілу**.

    Якщо за об’єктом оформлено паспорт точки (паспорти точок) розподілу, оператор системи розподілу не має права відмовити споживачу у приєднанні до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії.

    У разі незгоди споживача приєднуватися до умов договору про надання послуг з розподілу електричної енергії споживач не має права використовувати електричну енергію із системи розподілу та має подати оператору системи розподілу письмову заяву про припинення розподілу електричної енергії на його об’єкт.

    Фактом приєднання споживача до умов договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, зокрема повернення (надання) підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора системи розподілу та/або документально підтверджене споживання електричної енергії.

    Дозволена (договірна) потужність — максимальна величина потужності, дозволена до використання в будь-який час (одномоментно) за кожним об’єктом споживача.

    ЗАТВЕРДЖЕНОПостанова Національноїкомісії, що здійснює державнерегулювання у сферахенергетики та комунальнихпослуг17.03.2021 № 475

    ЗМІНИдо деяких постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

    1. Унести до Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року № 312, такі зміни:

    1) пункт 2.4.2 глави 2.4 розділу ІI викласти в такій редакції:

    «2.4.2. У договорі споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії зазначаються величини дозволеної (договірної) потужності, які визначаються виходячи з проектної документації електрозабезпечення об’єкта. Потужність об'єкта споживача обмежується на рівні потужності, передбаченої проектною документацією указаного об'єкта споживача та/або технічними характеристиками мереж зовнішнього електрозабезпечення указаного об'єкта споживача.

    Дозволена (договірна) потужність об’єктів споживачів зазначається в паспорті точки розподілу на рівні, встановленому проектною документацією електрозабезпечення об’єкта споживача, та з урахуванням потужності об’єктів субспоживачів (у разі їх наявності).

    У разі відсутності проектної документації електрозабезпечення об’єкта індивідуального побутового споживача ОСР визначає потужність цього об’єкта на рівні дозволеної (договірної) потужності на дату оформлення паспорта точки розподілу, але не нижче 3 кВт. Протягом двох років після погодження дозволеної (договірної) потужності за формою, наведеною в додатку 14 до цих Правил, ОСР, за результатами виконання відповідних заходів інвестиційної програми, визначає потужність цього об’єкта на рівні не нижче 5 кВт.

    У разі відсутності проектної документації електрозабезпечення об’єкта індивідуального побутового споживача, приєднаного до зовнішніх електричних мереж загального призначення, які за технічними характеристиками можуть забезпечити розподіл електричної енергії на рівні 5 кВт на кожного індивідуального побутового споживача, дозволена (договірна) потужність такого об’єкта встановлюється на рівні не нижче 5 кВт.

    Для погодження дозволеної (договірної) потужності ОСР надсилає споживачу Повідомлення про погодження дозволеної (договірної) потужності за формою, встановленою в додатку 14 до цих Правил.

    ОСР погоджує зі споживачем зміну величини дозволеної (договірної) потужності об’єкта за результатом виконання заходів інвестиційної програми з реконструкції/будівництва мереж загального користування.

    Зміна ОСР технічних характеристик засобів обмеження потужності квартир у багатоквартирних будинках зазначається в Акті узгодження пропускної спроможності зовнішніх та внутрішніх електричних мереж за Типовою формою, встановленою в додатку 15 до цих Правил. Балансоутримувач (управитель) забезпечує формування Акта узгодження пропускної спроможності зовнішніх та внутрішніх електричних мереж у двох примірниках та надання їх до ОСР на погодження. ОСР протягом 3 робочих днів після отримання від балансоутримувача (управителя) Акта узгодження пропускної спроможності зовнішніх та внутрішніх електричних мереж підписує та повертає один примірник Акта.

    Електропостачальники є сторонами, відповідальними за баланс своїх споживачів, відповідно до положень Правил ринку.»;

    2) доповнити новими додатками 14 та 15, що додаються.

    2. Пункт 2.9 глави 2 Порядку розроблення та подання на затвердження планів розвитку систем розподілу та інвестиційних програм операторів систем розподілу, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 04 вересня 2018 року № 955, доповнити новим абзацом такого змісту:

    «Під час розробки проектів з будівництва електричних мереж ліцензіат зобов’язаний визначати характеристики струмообмежувальних пристроїв на вводі об’єкта побутового споживача відповідно до дозволеної (договірної) потужності об’єкта споживача, зазначеної в паспорті точки розподілу, але не нижче величини, визначеної діючими Державними будівельними нормами «Проектування електрообладнання об’єктів цивільного призначення».».

    Корисна інформація тут:

    https://loe.lviv.ua/ua/novyny~4659

    https://m.facebook.com/lvivoblenergo/posts/4863822...

    Всього доброго, успіхів Вам!

    Пуха Наталія ТендерОк
    25%

    Доброго Дня

    Щодо вашого питання ваше повідомення означає, що ПрАТ «Львівобленерго» впорядковує взаємовідносини зі споживачами у відповідності до вимог чинного законодавства.

    Дозволена (договірна) потужність — максимальна величина потужності, дозволена до використання в будь-який час (одномоментно) за кожним об’єктом споживача.

    Дозволена до використання потужність встановлена проектною документацією (технічними умовами), згідно з якою відбувалося приєднання до мереж.

    Однак, у разі відсутності такої документації, згідно з вимогами чинного законодавства ПрАТ «Львівобленерго» зобов’язане кожного споживача в індивідуальному будинку забезпечити потужністю на рівні 5 кВт, а у багатоквартирних будинках — на рівні 3 кВт (у багатоквартирних будинках, які у встановленому порядку обладнані електроплитами — 8 кВт і більше).

    Перевищувати цей ліміт не можна, оскільки перевищення договірної потужності спотворює параметри якості електричної енергії в мережі для інших споживачів, або простіше кажучи — виникає «низька напруга».

    Інформування клієнтів про їхню дозволену до використання потужність та її погодження відбувається на вимогу Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №475 від 17.03.2021р.

    Рекомендую вам звірити інформацію у повідомленні із наявними у Вас технічними умовами. Якщо величина потужності співпадає — нічого робити не потрібно, якщо ж у наявних у Вас документах зазначена інша потужність, необхідно протягом місяця звернутись з письмовою заявою, направивши її на адресу підрозділу ПрАТ «Львівобленерго», зазначеного у повідомленні, і надати обґрунтування іншої величини потужності.

    Потужність об'єкта споживача обмежується на рівні, передбаченому технічними характеристиками мереж зовнішнього електрозабезпечення. Якщо мережі не спроможні забезпечити запитів (стосовно потужності) споживачів, то збільшити потужність неможливо.

    Варто зазначити, що ПрАТ «Львівобленерго» активно працює над модернізацією та переобладнанням власних мереж, залучаючи до цього всі можливі джерела фінансування. І маємо намір всіх клієнтів через 2 роки забезпечити потужністю не нижче 5 кВт, якщо у вас є потреба отримати вищу потужність саме зараз і він вважає пропозицію, надану йому у повідомленні, не обґрунтованою та несправедливою, тоді споживач може звернутися з письмовою заявою на адресу підрозділу ПрАТ «Львівобленерго», зазначеного у повідомленні і надати своє бачення (обґрунтування) потужності.

    Успіхів

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго вечора, Вікторія!

    18 березня 2021 року набрала чинності постанова НКРЕКП N 475 "Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП". Змінами передбачено, що у договорі споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії зазначаються величини дозволеної (договірної) потужності, які визначаються виходячи з проектної документації електрозабезпечення об'єкта. Потужність об'єкта споживача обмежується на рівні потужності, передбаченої проектною документацією указаного об'єкта споживача та/або технічними характеристиками мереж зовнішнього електрозабезпечення указаного об'єкта споживача.

    Дозволена (договірна) потужність об'єктів споживачів зазначається в паспорті точки розподілу на рівні, встановленому проектною документацією електрозабезпечення об'єкта споживача, та з урахуванням потужності об'єктів субспоживачів (у разі їх наявності).

    У разі відсутності проектної документації електрозабезпечення об'єкта індивідуального побутового споживача оператор системи розподілу (далі - ОСР) визначає потужність цього об'єкта на рівні дозволеної (договірної) потужності на дату оформлення паспорта точки розподілу, але не нижче 3 кВт. Протягом двох років після погодження дозволеної (договірної) потужності за формою, наведеною в додатку 14 до Правил, ОСР, за результатами виконання відповідних заходів інвестиційної програми, визначає потужність цього об'єкта на рівні не нижче 5 кВт.

    У разі відсутності проектної документації електрозабезпечення об'єкта індивідуального побутового споживача, приєднаного до зовнішніх електричних мереж загального призначення, які за технічними характеристиками можуть забезпечити розподіл електричної енергії на рівні 5 кВт на кожного індивідуального побутового споживача, дозволена (договірна) потужність такого об'єкта встановлюється на рівні не нижче 5 кВт.

    Для погодження дозволеної (договірної) потужності ОСР надсилає споживачу Повідомлення про погодження дозволеної (договірної) потужності за формою, встановленою в додатку 14 до Правил.

    ОСР погоджує зі споживачем зміну величини дозволеної (договірної) потужності об'єкта за результатом виконання заходів інвестиційної програми з реконструкції/будівництва мереж загального користування.

    Зміна ОСР технічних характеристик засобів обмеження потужності квартир у багатоквартирних будинках зазначається в Акті узгодження пропускної спроможності зовнішніх та внутрішніх електричних мереж за Типовою формою, встановленою в додатку 15 до Правил. Балансоутримувач (управитель) забезпечує формування Акта узгодження пропускної спроможності зовнішніх та внутрішніх електричних мереж у двох примірниках та надання їх до ОСР на погодження. ОСР протягом 3 робочих днів після отримання від балансоутримувача (управителя) Акта узгодження пропускної спроможності зовнішніх та внутрішніх електричних мереж підписує та повертає один примірник Акта.

    Електропостачальники є сторонами, відповідальними за баланс своїх споживачів, відповідно до положень Правил ринку.

    Крім цього, Порядок розроблення та подання на затвердження планів розвитку систем розподілу та інвестиційних програм операторів систем розподілу доповнено нормою, відповідно до якої під час розробки проектів з будівництва електричних мереж ліцензіат зобов'язаний визначати характеристики струмообмежувальних пристроїв на вводі об'єкта побутового споживача відповідно до дозволеної (договірної) потужності об'єкта споживача, зазначеної в паспорті точки розподілу, але не нижче величини, визначеної діючими Державними будівельними нормами "Проектування електрообладнання об'єктів цивільного призначення".

    Згідно з постановою N 475 оператори систем розподілу мають забезпечити:

    1) до 01 червня 2021 року:

    повідомлення споживачів про процедуру повернення споживачам коштів за даними особових рахунків, відкритих у постачальників за регульованим тарифом, на яких була кредиторська заборгованість за електричну енергію станом на 31 грудня 2018 року (включно), що не були повернені споживачу та/або перераховані відповідному постачальнику в якості авансу такого споживача за електричну енергію станом на дату набрання чинності цією постановою;

    повернення таких коштів протягом 30 календарних днів з дня надходження звернення споживача;

    2) до 01 січня 2022 року погодження з індивідуальними побутовими споживачами потужності в вищезгаданому порядку, з урахуванням проєктної документації, наявної станом на 01 січня 2021 року.

    Оцініть консультацію юриста, яка Вам найбільше допомогла.

    Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через контакти в моєму профілі.

    Всього доброго!

    Щасти Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України