Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 26 серпня 2022, питання №71992

Женщин каких профессий будут ставить на военный учет? И если нет профессии и не стать на военный учет будут ли выпускать заграницу?

С 1 октября женщин с 18-60 лет определенных профессий будут ставить на военный учет. Если у женщины нет профессии, она не работает и нет диплома об окончании ВУЗа в Украине будут ли ставить на военный учет и если не стать на военный учет в такой ситуации то будут ли выпускать за границу?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Тетяна!

    Військовому обліку підлягають жінки, які відповідають наступним вимогам:

    вік від 18 до 60 років;

    відсутність протипоказань за станом здоров’я;

    є відповідна спеціальність або професія, споріднена з відповідною військово-обліковою спеціальністю — усі вони визначені наказом Міноборони №313.

    Ідеться про такі спеціальності:

    хімія, хімічні технології та інженерія, біологія;

    телекомунікації та радіотехніка;

    інженерія програмного забезпечення, комп’ютерні науки, інформаційні системи та технології, комп’ютерна інженерія, системний аналіз, кібербезпека, мікро- та наносистемна техніка, автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології;

    метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка;

    науки про Землю, географія, фізика та астрономія;

    харчові технології, технологія виробництва і переробки продукції тваринництва;

    забезпечення військ, озброєння та військова техніка, технології легкої промисловості;

    фізична терапія, ерготерапія, медична та психологічна реабілітація, громадське здоров’я, фізична реабілітація, промислова фармація, санітарія і експертиза;

    стоматологія, медицина, медсестринство, фармація, технології медичної діагностики та лікування;

    біомедична інженерія, біотехнології та біоінженерія;

    ветеринарна медицина, ветеринарна гігієна;

    облік і оподаткування, маркетинг, менеджмент, підприємництво, економіка, фінанси, банківська справа та страхування;

    видавництво та поліграфія;

    психологія, соціальна робота, соціальне забезпечення.

    13 липня до вищезазначених спеціальностей також додали авіаційний транспорт, авіаційну та ракетно-космічну техніку, залізничний транспорт та пожежну безпеку.

    Чітких правил щодо того, як буде визначатися спеціальність — за дипломом чи трудовою книжкою, немає. Тому, скоріше за все, визначення будуть спиратися на обидва документи.

    Обов’язковому військовому обліку НЕ підлягають жінки інших спеціальностей. Вони не зобов’язані ставати на військовий облік, але можуть це робити за власним бажанням, як і раніше.

    Аби стати на військовий облік, жінки мають прийти в територіальний центр комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації та надати відповідні документи, а згодом пройти медкомісію, яка зробить висновок про придатність до військової служби.

    Що стосується обов’язків, то на військовозобов’язаних жінок поширюються ті самі норми, що й на військовозобов’язаних чоловіків. Зокрема, вони мають бути на військовому обліку за місцем проживання; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов’язок у запасі; не змінювати місце фактичного проживання (перебування) з моменту оголошення мобілізації та ін.

    Незважаючи на те що за загальним правилом військовозобов’язаним заборонено покидати межі країни без дозволу у воєнний час, заступниця міністра оборони Ганна Маляр наголосила, що жодного рішення щодо обмеження виїзду за кордон для жінок немає.

    Штрафувати жінок, що зобов’язані стати на військовий облік, але не зроблять цього, можуть почати з 2023 року. За порушення правил військового обліку призовниками, військовозобов’язаними та резервістами передбачена адміністративна відповідальність і штраф від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 510 до 850 гривень.

    До жінки можуть застосувати статтю 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення — «Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

    У цьому разі вона може заплатити штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів — тобто від 1700 до 3400 грн.

    Заборони на виїзд жінок за кордон поки що не має!

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Тетяно!

    Аби не дублювати інформацію колег, раджу Вам ознайомитись із матеріалом за посиланням:

    https://life.pravda.com.ua/society/2022/07/27/2497...

    Він відповідає законодавству в повній мірі.

    Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку "Звернутися".

    Богачевська Ольга Дмитрівна
    Богачевська Ольга Дмитрівна 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Наразі створення реєстру жінок-військовозобов'язаних переносять з 1 жовтня на 1 січня у зв'язку з необхідністю поправок у законі!!

    Хто з жінок має стати на облік?

    Для постановки на військовий облік жінки мають відповідати таким критеріям:

    • бути старшими за 18 і молодшими за 60 років;
    • не мати протипоказань за станом здоров’я;
    • мати спеціальність чи професію, яка споріднена з військово-обліковою спеціальністю з Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

    До моменту постановки на облік жінка не є військовозобов'язаною. Після постановки на облік для військовозобов'язаних жінок, як і чоловіків, діють однакові правила й заборони щодо перетину кордону.

    Якщо виникнуть питання звертайтесь особисто через кнопку "Звернутися".

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте!

    ОБЯЗАННОСТИ У ЖЕНЩИН СТАТЬ НА ВОИНСКИЙ УЧЕТ С 01.10.2022 ГОДА - НЕТ, ТАКАЯ ОБЯЗАННОСТЬ ВОЗЛОЖЕНА НА КОМАНДОВАНИЕ УКРАИНЫ, ПОЭТОМУ ДЛЯ ВАС НЕТ КАКИХ-ЛИБО ОГРАНИЧЕНИЙ И СООТВЕТСТВЕННО ПРОБЛЕМ В СВЯЗИ С ПЕРЕСЕЧЕНИЕМ ВАМИ ГРАНИЦЫ:

    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    07.02.2022 № 35

    Зареєстровано в Міністерствіюстиції України21 березня 2022 р.за № 348/37684

    Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313

    Відповідно до частини одинадцятої статті 1, частини шостої статті 11, статті 37 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», підпункту 49 пункту 4 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 730), з метою розвитку Збройних Сил України та удосконалення військового обліку військовозобов’язаних НАКАЗУЮ:

    1. Внести до наказу Міністерства оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313 «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 грудня 2021 року за № 1566/37188, такі зміни:

    1) заголовок наказу викласти в такій редакції:

    «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних та Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями»;

    2) пункт 1 наказу викласти в такій редакції:

    «1. Затвердити такі, що додаються:

    1) Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних;

    2) Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями».

    2. Внести зміни до Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 грудня 2021 року за № 1566/37188, виклавши його в новій редакції, що додається.

    3. Головнокомандувачу Збройних Сил України забезпечити:

    1) взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних згідно з Переліком спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, з 01 жовтня 2022 року;

    2) щороку до 01 березня здійснення Генеральним штабом Збройних Сил України заходів щодо внесення (за необхідності) змін до Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, з урахуванням першочергових потреб у мобілізаційних ресурсах та Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями;

    3) подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

    4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

    Міністр оборони України

    О. Резніков

    ПОГОДЖЕНО:Міністр внутрішніх справ УкраїниЗаступник Голови Служби безпеки УкраїниГолова Служби зовнішньої розвідки України

    Д. МонастирськийВ. ГорбенкоО. Литвиненко

    При наличии вопросов обращайтесь через кнопку "Звернутися".

    Всего доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України