Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Мені 26, але списаний в запас по стану здоров'я (непридатний в мирний час), є тимчасове посвідчення. Чи можу я бути призваний на строкову службу якщо вже маю ВОС та звання?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Владиславе!
На строкову службу скоріше за все ні, але потрібно бачити Ваш військово-обліковий документ.
Натискайте кнопку "Звернутися".
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Владиславе!
Згідно Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Строки проведення призову (призовів) громадян України на строкову військову службу визначаються Указом Президента України. Такий указ публікується в засобах масової інформації не пізніш як за місяць до закінчення року, що передує року призову (призовів) громадян України на строкову військову службу, крім указу про призов (призови) громадян України на строкову військову службу в особливий період, який публікується не пізніш як за місяць до початку проведення призову (призовів) громадян України на строкову військову службу.
Як правило, весняний призов: квітень-травень, осінній: жовтень-листопад, точні дати кожного року визначаються Указом Президента України, на 2017 рік – Указом Президента України від 24 лютого 2017 р. № 44/2017.
Після набрання чинності Указу Президента України щодо проведення чергового призову:
У ході проведення чергового призову зміна місця військового обліку громадян призовного віку не допускається, за винятком підтверджених відповідними документами випадків, які передбачають:
У разі неявки призовника без поважних причин за викликом військового комісаріату на призовну комісію він несе відповідальність, установлену законом.
Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений військовим комісаріатом, які підтверджені відповідними документами, визнаються:
Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий день!
СТРОКОВА ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ВАМ НЕ ЗАГРОЖУЄ.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня!
Ви вже маєте статус військовозобов'язаного, а не призовника.
Військовий облік призовників ведеться на підставі посвідчення про приписку до призовної дільниці, а військовозобов'язаних - військового квитка чи тимчасового посвідчення.
Як військовозобов'язаний Ви підлягаєте призову на військову службу під час мобілізації, а не на строкову військову службу.
Всі підстави для відстрочки наведені в ст. 23 Закону.
Якщо бажаєте отримати детальну консультацію та зразок заяви на відстрочку, пишіть на пошту mailmessage@ukr.net