Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Бухгалтерський облік, 14 вересня 2022, питання №72961 150₴

Отчетность за год, при открытии ФОП групы 2

Всем добрый день.

Интересует такой нюанс.

Если открыть ФОП второй групы в конце года (10 месяц), то получается что в начале следующего года (т.е. 2023), нужно будет сдавать отчетность по доходам за весь 2022 год в том числе за месяцы, когда предпринимательская деятельность не велась?

Відповіді юристів (4)

    Винограденко Антон Анатолійович
    Винограденко Антон Анатолійович 2 роки тому

    Юрист, м. Харків, 14 років досвіду

    Добрый день!

    Да, при открытии ФЛП на второй группе единого налога в этом году вы должны будете сдать отчетность за период пребывания на едином налоге: а это будет первое число месяца с которого вы стали единоналожником и до 31.12.2022 г, не зависимо от того были ли доходы или нет. Также вам необходимо будет сдать отчетность - декларацию про имущественное состояние за тот период, пока вы не были на едином налоге (а это весь период до момента когда вы стали единоналожником)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович
    100%

    Добрый день.

    Зарегистрированные в установленном порядке физические лица — предприниматели, которые до окончания месяца, в котором состоялась государственная регистрация, представили заявление относительно выбора упрощенной системы и ставки единого налога для первой или второй группы, считаются плательщиками единого налога с первого числа месяца, следующего за месяцем, в котором состоялась государственная регистрация (пп. 298.1.2 Налогового кодекса Украины, далее — НК).

    В соответствии с налоговой консультацией ГФСУ («ЗІР», подкатегория 107.12), ФОП на 2 группе упрощенного налогообложения в годовую декларацию плательщика единого налога включает только период регистрации в качестве ФОП. Если плательщик имел до этого иные доходы, в отношении них он должен подать декларацию об имущественном состоянии и доходах до 01.05 следующего за отчетным года.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Юрію!

    ФОП на спрощеній системі оподаткування, який належить до 2 групи, обов’язково має щорічно здавати до податкової декларацію платника єдиного податку 2 групи та звіт єдиного соціального внеску (ЄСВ).

    Декларація з єдиного податку – це обов'язковий звіт, який повинні подавати ФОП 2 групи раз на рік. Підприємцям, які є платниками єдиного податку 2 групи, потрібно здати цей звіт протягом 60 календарних днів після закінчення року, тобто у період із 1 січня до 1 березня.

    Це обов’язкові, але це не єдині звіти, які має подавати подавати підприємець. Залежно від його діяльності існує також цілий перелік звітів, які потрібно подавати щомісяця або раз на квартал:

    • Звіт з ЄСВ – якщо є наймані працівники
    • Звіт 1 ДФ – якщо є наймані працівники та/або були покупки товару/послуг у інших підприємців
    • Звіт до фонду соціального страхування від нещасних випадків – якщо є наймані працівники (не подається з січня 2016 року)
    • Інші звіти, які мають відношення до діяльності підприємця, наприклад, звіт з податку на землю

    Щомісячний звіт з ЄСВ (єдиного соціального внеску) - додаток 4

    Якщо у вас є наймані працівники, то ви маєте щомісяця подавати звіт з єдиного соціального внеску.

    Строк подання щомісячного звіту з єдиного соціального внеску: 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця

    Відповідно до статті 14.1.180 Податкового кодексу, ФОП, який використовує працю найманих працівників, є податковим агентом з податку на доходи фізичних осіб, по відношенню до таких працівників. Податковий агент зобов’язаний утримувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб, а також подавати податковий розрахунок за формою 1ДФ.

    Також 1ДФ потрібно подавати на всіх підприємців у кого було придбано товар/послуги і збережено чеки/документи для документального підтвердження цих витрат.

    Строки подання звіту за формою 1 ДФ: 1раз на квартал, не пізніше 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу.

    Звіт до фонду соціального страхування від нещасних випадків

    Подається до органів виконавчої дирекції Фонду за місцем проживання.

    Строки подання звіту до фонду соціального страхування: подається один раз на рік не пізніше 25 січня наступного за звітним року.

    Починаючи з січня 2016 року – ФОП звіт до фонду соціального страхування не подають.

    Звіт про землю. ФОП 2 група

    ФОП, які є платниками податку за землю щороку самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня. Для визначення розміру земельного податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок з врахуванням коефіцієнту індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого пунктом 289.1 статті 289 Податкового кодексу України

    289.2. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:Кi = І:100,де І - індекс споживчих цін за попередній рік.У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 100 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 100.

    Звіт про землю потрібно подати відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки до 20 лютого поточного року. При цьому, за платником плати за землю і надалі зберігається право подавати звітну податкову декларацію щомісяця, що звільняє від обов’язку подання річної декларації. Як і раніше, базовим податковим періодом лишається рік.

    З 01 січня 2016 року для складання податкової звітності з плати за землю використовується нова форма податкової декларації, яка затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560

    Податкова декларація. ФОП 2 група

    Згідно пункту 296.2 296 статі Податкового кодексу України

    296.2. Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 295.1 статті 295 цього Кодексу.Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої, третьої або п'ятої групи.

    Іншими словами, підприємці, які є платниками єдиного податку другої групи подають податкову декларацію до податкової один раз на рік. Подати її потрібно не пізніше 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року.

    Наприклад, звіт за 2016 рік потрібно здати до 1 березня 2017 року.

    Звіт з єдиного соціального внеску (ЄСВ) потрібно задавати до податкової інспекції (ДПІ) за місцем реєстрації один раз на рік.

    Звіт здається за попередній рік до 10 лютого наступного року.

    Наприклад, звіт ЄСВ за 2016 рік потрібно здати до 10 лютого 2017 року.

    Існує три основних способи подання декларації до контролюючих органів:

    • На папері. До податкової потрібно подати два однаково заповнених примірники декларації. На одному інспектор ставить відмітку про прийняття звіту і віддає вам, а другий залишає собі.;
    • У електронному вигляді. Для цього потрібно мати діючий ключ цифрового підпису;
    • Поштою з описом вкладення та повідомленням про вручення не пізніше ніж за 10 календарних днів до закінчення строку подання звітності. Це зручно, якщо ви знаходитесь далеко від податкової за місцем реєстрації, але потрібно враховувати часові затримки.

    Вам можуть відмовити у прийнятті звіту через неправильно вказані дані ФОП (помилки у імені, адресі, групі …), через відсутність вашого підпису, неправильно вказаний період, за який подається звіт.

    Якщо ФОП не подав звітність

    Значна кількість приватних підприємців вважає, що якщо вони не ведуть підприємницьку діяльність або мають нульовий дохід, то звітність до податкової надавати не треба. Це розповсюджена та прикра помилка за яку доводиться платити у буквальному сенсі.

    Також не забувайте, що окрім надання звітів ви повинні щомісяця авансом сплачувати єдиний податок за поточний місяць у розмірі 1% -10% від мінімальної з/п (відсоток встановлюють місцеві ради) та раз на квартал проводити оплату ЄСВ у розмірі 22% від мінімальної зарплати.

    Штрафи за неподання звітності

    Якщо підприємець не подав податкову декларацію або подав її несвоєчасно, то до нього буде застосовано штрафні санкції: 170 гривень - за перше порушення. Такий саме штраф чекає на вас у випадку неподання звіту ЄСВ.

    А у випадку неподання, несвоєчасного подання, подання не у повному обсязі, а також подання з недостовірними відомостями звіту за формою 1 ДФ вас чекає штрафу у розмірі 510 гривень, а у випадку повторного порушення протягом року штрафу у розмірі вже 1020 гривень.

    І не забувайте, що відсутність діяльності/доходів не впливає на розмір штрафних санкцій.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче допоможу!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Добрый день!

    Вам необходимо подать отчет за месяц в котором провели регистрацию ФОП.

    О другом доходе нужно подать декларацию физ лица "Про майновий стан та доход и у розрізі року" ,до моменту створення ФОП.

    Это необходимо подать В соответствии с налоговой консультацией ГФСУ («ЗІР», подкатегория 107.12), ФОП на 2 группе упрощенного налогообложения в годовую декларацию плательщика единого налога включает только период регистрации в качестве ФОП. Если плательщик имел до этого иные доходы, в отношении них он должен подать декларацию об имущественном состоянии и доходах до 01.05 следующего за отчетным года.

    С уважением,

    Константин Гончаренко


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України