Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
887 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
В связи со сменой налогообложения, компания, которая обслуживает наш ЖК в квитанции за декабрь вписала отдельной строкой ПДВ 20%. Эта сумма есть в квитанции за коммунальные услуги(Вода и отопление), а также в квитанции за услуги по обслуживанию дома, в добавок к основному тарифу. Никто из жильцов не подписывал договор, что сумма платежа будет увеличена на 20%. ОК вывесила эту информацию на доске объявлений в подъезде. Имеет ли право ОК требовать от жильцов оплаты ПДВ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
это правильно - так указывается
https://www.my.koe.vsei.ua/explanation.pdf
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Добрий день.
Пода́ток на до́дану ва́ртість (ПДВ) — це непрямий податок, який входить в ціну товарів (робіт, послуг) та сплачується покупцем, але його облік та перерахування до державного бюджету здійснює продавець (постачальник послуг).
Ви завжди сплачували ПДВ за комунальні послуги, адже це вимоги податкового законодавства. Просто раніше у платіжках було прописано "Сума до сплати, з ПДВ", а зараз суму ПДВ почали вказувати окремою графою.
Тобто, обслуговуюча компанія не підвищувала суму платежу на 20% та не порушувала ваші права та умови договору.
Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.
Адвокат, м. Харків, 25 років досвіду
Тарифи на житлово комунальні послуги встановлює міська держадміністрація і збільшення їх самостійно керуючою компанією протиправне.Це якщо 20% ПДВ нараховано на тариф, а не виділено окремою строкою з тарифу.
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Надаю витяг з податкової консультації "ПДВ при відшкодуванні вартості комунальних послуг"
"На усі комунальні послуги, які є предметом відшкодування (наприклад теплова та електрична енергія, послуги з водопостачання та водовідведення), Державою встановлені ціни/тарифи, які вже містять ПДВ.
З огляду на наведене відшкодування комунальних послуг за тарифами (з урахуванням ПДВ) з додатковим нарахуванням ПДВ є безпідставним.".
Як тут зазначено, вартість послуг, зазначених у прикладеній Вами квитанції, повинна включати суму ПДВ, тобто нарахування ПДВ на загальну суму платежу є, як вбачається, незаконним.
Щоб надати наведеному висновку з консультації офіційної, законної сили, вважаю за необхідне звернутись із заявою до Вашого обласного Головного управління ДФС України про надання письмової податкової консультації (п.52.4 ст.52 Податкового кодексу України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17).
Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду
Добрий день.
Згідно з пп. «а» і «б» п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких (відповідно до ст. 186 ПКУ) розташоване на митній території України.
Таким чином, сплата комунальних послуг є об'єктом оподаткування ПДВ.