Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня! Підкажіть будь ласка по такому питанню- я з дитиною знаходжусь за кордоном, чоловік в Україні, стосунки зі мною припинив по своїй ініціативі, і ми взагалі не спілкуємося. З дитиною ( 11 років) інколи спілкується. Ніякої участі в вихованні не приймає, ні ментально, ні матеріально .
1) Чи можу я знаходячись за кордоном подати на аліменти? Як це зробити? Він офіційно безробітний ( але працює) , в нього з офіційних доходів є виплата впо і пенсія по інвалідності 2гр.
2) Ми з сином прописані в будинку якого фактично немає, на його місці збудовано новий дім, але він не оформлений. Ділянка у власності чоловіка, ( але він там не прописаний). Чи може він мене виписати без мого відома?Або провернути якусь аферу без мого відома?
3) Чи можу я онлайн заключити договір з адвокатом, якщо мені потрібно буде представник у суді про стягнення аліментів?
4) Які потрібно документи для подачі на аліменти? Його документів ніяких немає.
Ми ще перебуваємо в офіційному шлюбі.Дякую!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня. 1.Так ви можете подати на аліменти за допомогою адвоката або через електронний суд.
2.Може виписати.
3. Так можете.
4. Зразок позовної заяви мається за посиланням
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%90%D0%B...
Якщо чоловік не працює, аліменти будуть нараховувати по середній заробітній платі регіону, якщо не буде платити боже накопичуватися борг. Потім можуть накласти арешт на майно і т.л
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
1) Чи можу я знаходячись за кордоном подати на аліменти? Як це зробити? Він офіційно безробітний ( але працює) , в нього з офіційних доходів є виплата впо і пенсія по інвалідності 2гр.
Так, звичайно, Ви маєте право подати на аліменти і перебуваючи у шлюбі з чоловіком.
СІМЕЙНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, № 21-22, ст.135)
Стаття 180. Обов'язок батьків утримувати дитину
1. Батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Стаття 181. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину
1. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.
2. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.
3. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
4. У разі виїзду одного з батьків за кордон на постійне проживання у державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги, аліменти стягуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
5. Якщо після виконання аліментних зобов'язань згідно з частиною четвертою цієї статті один з батьків не виїхав на постійне проживання у державу, з якою Україна не має договорів про правову допомогу, та залишився або повернувся для постійного проживання в Україну, порядок стягнення аліментів з урахуванням сплаченої суми встановлюється законодавством.
6. Якщо після набрання рішенням суду законної сили, згідно з яким з одного із батьків стягуються аліменти, він виїжджає для постійного проживання у державу, з якою Україна не має договору про правову допомогу, з нього за рішенням суду до його виїзду за межі України може бути стягнуто аліменти за весь період до досягнення дитиною повноліття.
7. Якщо після набрання законної сили рішенням суду про сплату аліментів за весь період до досягнення дитиною повноліття особа, з якої стягуються аліменти, продовжує постійно проживати в Україні або повертається в Україну для постійного проживання та змінюються обставини, які вплинули на визначення розміру аліментів, у судовому порядку може бути встановлено періодичне стягнення аліментів з урахуванням сплаченої суми.
8. Якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального стану сім’ї, у якій виховується дитина, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Виплата тимчасової державної допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
9. Порядок призначення та виплати тимчасової державної допомоги, її розмір визначається Кабінетом Міністрів України.
Роботу щодо призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, організовує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері усиновлення та захисту прав дітей.
{Частину дев'яту статті 181 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 5462-VI від 16.10.2012}
{Статтю 181 доповнено частиною згідно із Законом № 2853-IV від 08.09.2005}
10. Суми наданої дитині тимчасової державної допомоги підлягають стягненню з платника аліментів до Державного бюджету України у судовому порядку.
...
При відсутності суперечок подружжя може самостійно скласти договір і обумовити в ньому потрібні суми. Але, щоб договір мав юридичну силу, він повинен бути офіційно завірений у нотаріуса.
Подача позовної заяви до суду на отримання аліментів без розлучення відбувається за тим же принципом, як і подача заяви на аліменти після розірвання шлюбу.
При подачі заяви на аліменти потрібно враховувати, що судом може бути нарахована лише певна відсоткова частина від офіційного доходу одного з подружжя, або аліменти у твердій грошовій сумі.
Існують певні чинники, які впливають на розмір аліментних виплат.
Наприклад, стан здоров’я дитини, стан здоров’я одного з подружжя, рівень доходів, наявність інших дітей у того з подружжя , який виконує аліментні зобов’язання.
Тому, якщо офіційний дохід відрізняється від неофіційного, а так само при нерегулярному доході або відсутності офіційного працевлаштування, краще вимагати виплату аліментів у твердій грошовій сумі. Для цього можуть знадобитися документи, що підтверджують, що фактичний заробіток перевищує суму, зазначену в довідці про доходи.
Наприклад, документи, які свідчать про придбання дорогих речей, укладанні прибуткових угод.
ПОДАТИ ПОЗОВНУ ЗАЯВУ ДО СУДУ ВИ МОЖЕТЕ ОСОБИСТО ЧЕРЕЗ ЕЛЕКТРОННИЙ СУД АБО ЧЕРЕЗ ВАШОГО АДВОКАТА, ЯКИЙ ЦЕ ЗРОБИТЬ ЗА ВАС. АЛЕ ДЛЯ ЦЬОГО ВАМ ПОТРІБНО УКЛАСТИ ДОГОВІР ПРО НАДАННЯ АДВОКАТОМ ПРАВНИЧОЇ ДОПОМОГИ.
2) Ми з сином прописані в будинку якого фактично немає, на його місці збудовано новий дім, але він не оформлений. Ділянка у власності чоловіка, ( але він там не прописаний). Чи може він мене виписати без мого відома?Або провернути якусь аферу без мого відома?
На жаль, але зняти Вас з місця реєстрації в цілому він може, через Центри надання адміністративних послуг.
3) Чи можу я онлайн заключити договір з адвокатом, якщо мені потрібно буде представник у суді про стягнення аліментів?
Так, звичайно, як раз Вище про це писав Вам.
4) Які потрібно документи для подачі на аліменти? Його документів ніяких немає.
Стандарним пакетом документів при подачі позовної заяви про стягнення аліментів є:
Копія свідоцтва про одруження, або рішення суду про його розірвання;
Копія свідоцтва про народження дитини;
Дані вашого ідентифікаційного коду (бажано також дані коду батька (матері) дитини).
Позовна заява.
Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Вікторія!
Знаходячись за кордоном Ви можете подати позов до суду про стягнення аліментів з Вашого чоловіка. Це можливо зробити самостійно через систему Електроний суд (https://wiki-ccs.court.gov.ua/w/Як_створити_та_подати_заяву_через_Електронний_суд) або за допомогою адвоката.
При визначені розміру аліментів ураховуються такі доходи платника аліментів як: основна заробітна плата, усі види доплат і надбавок до заробітної плати, премії та винагороди, пенсії, стипендії, допомоги по безробіттю, дивіденди та інші доходи, визначені в Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року № 146.
За рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються:
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину - розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів).
При цьому, суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.
Відповідно до статті 182 СКУ при визначенні розміру аліментів суд ураховує:
Ваш чоловік може виписати Вас через ЦНАП.
Ви можете укласти договір про надання правничої допомоги з адвокатом дистанційно, якщо в Вас буде така потреба.
Ви маєте право подати заяву на стягнення аліментів і перебуваючи у шлюбі.
До позовної заяви Ви повинні надати наступні документи:
Копію свідоцтва про шлюб,
копію свідоцтва про народження дитини,
копію свого паспорту,
копію свого РНОКПП.
З повагою, адвокат Айвазян.