Начните консультацию с юристом онлайн
Я сплачую вчасно, постійно й чому мене наказують аж потрійною оплатою за допомогою якогось небалансу?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Згідно Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» та Закону України "Про житлово- комунальні послуги" споживачі питної води зобов’язані своєчасно вносити плату за використану питну воду відповідно до встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення.
У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2022 року № 85 розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги повинна вноситись не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, якщо договором не встановлено інший строк.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
«Небаланс» - це різниця між об'ємом води, яка зайшла у будинок, і тим об'ємом, який сумарно показують квартирні лічильники мешканців будинку. Якщо сума показників квартирних лічильників менша, ніж той об'єм, що зайшов у будинок згідно з показниками загальнобудинкового лічильника, водоканал розподіляє додатковий об'єм пропорційно всім мешканцям будинку.
Найрозповсюдженіші причини виникнення небалансу:
Згідно із Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» весь облік ведеться виключно згідно з показниками комерційного вузла обліку - загальнобудинкового лічильника води. Окрім того, споживачі мають квартирні прилади обліку, які, згідно із законодавством, визначаються як розподільні, тобто використовуються для розподілу води. Якщо об'єм води, спожитої згідно з показниками будинкового лічильника, перевищує об'єм води, який подали усі споживачі будинку згідно з показниками своїх квартирних лічильників, то виникає небаланс.
«Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг», затверджена Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018р. №315 відповідно до вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», передбачає, що мешканці багатоквартирного будинку, як співвласники цілісного майнового комплексу, мають сплатити за весь об’єм води, який зайшов у їх будинок. Тож небаланс розподіляється на всіх споживачів будинку.
Є два варіанти розподілу небалансу:
Перший варіант: якщо у всіх квартирах будинку є лічильники, то небаланс розподіляється на всіх споживачів пропорційно до фактично спожитого об'єму по кожному особовому рахунку. Тобто вираховується, скільки припадає на один куб небалансу і пропорційно до показників квартирного лічильника, які подали споживачі, донараховується об'єм небалансу.
Другий варіант: якщо у будинку є окремі квартири, які не мають квартирних лічильників, різниця між об'ємом води, який показав будинковий лічильник, і тим об'ємом, який подали квартири з лічильниками, розподіляється на квартири без лічильників пропорційно до кількості осіб, які там живуть чи зареєстровані.
Щоб вирішити питання з небалансом проведіть загальні збори мешканців на чолі з головою ОСББ та за участі працівників водоканалу. Представники водоканалу повинні організувати контрольні обходи, що допоможе виявити причини небалансу та дисциплінувати споживачів.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олена!
Небаланси — це різниця між показниками загальнобудинкового приладу обліку та обсягом холодної води, визначених як різниця між сумою показників квартирних приладів обліку та комерційним, загальнобудинковим лічильником згідно з методикою.
Обсяг небалансу холодної води виставляється споживачам як обсяг небалансу споживання у будинку та розподіляється пропорційно до обсягів споживання кожному споживачу при індивідуальних договорах, а при колективному входить у загально будинкові витрати.
Отже, небаланси — це спожита будинком вода і не врахована квартирними лічильниками.
Згідно «Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг» затвердженої Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018 року №315:
-для будинків, де усі приміщення оснащені розподільчими лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між усіма споживачами пропорційно до обсягу споживання.
-для будинків, де частина приміщень не оснащена розподільчими лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між споживачами, які не мають лічильників, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються послугами.
З повагою, адвокат Айвазян.