Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Захист прав споживачів, 17 квітня 2025, питання №134636

Повернення коштів за он-лайн навчання

Чи можливо повернути кошти за сплачений он-лайн курс англійської, якщо в договорі нічого не написано про повернення коштів за даний курс? В договорі як виявилося повернення можливе тільки для групових занять, а я купувала парні на двох. Був обраний курс на знавця мови А2 на 48 уроків, але чомусь з початком навчання ми почали проходити нижчий рівень, простіший, тобто А1. Після 2го заняттями спитали чи це вірний рівень, на що нам відповіли, що сталася помилка, і нас переведуть на той курс що ми хотіли, тобто 2 уроки пройшли на марно і оплачені невідомо за що .( Ці 2 уроки А1 згодом нам дозволили відпрацювати бонусом, безкоштовно на рівні А2, після певних скарг). Але все ж таки ми захотіли повернути гроші, до початку наступного уроку, так би мовити першого уроку рівня А2, але 3го уроку в загальному на платформі школи. На наш запит про повернення нам відповіли що це не можливо, оскільки гроші повертають тільки груповим заняттям, протягом першого тижня( це написано в оферті). Про індивідуальні чи парні уроки нічого не написано взагалі за повернення. Але нам сказали , що це було можливо лише після першого заняття. Тобто рахують і уроки, які нам провели не по домовленості. Чи можливо оскаржити цю ситуацію і все таки повернути гроші? Лист-звернення в компанію відправила.

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Юлія!

    Що тут можна сказати, звичайно, треба бачити договір. Проте наперед дам пораду: якщо Ви хочете повернути кошти і умов договору Ви не порушили, а організатори курсів відмовляються це робити, треба надіслати їм претензію, а у разі відмови вирішувати питання в судовому порядку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Дійсно, треба аналізувати умови договору. Про яку суму йде мова?

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо компанія добровільно не повертає кошти, то Вам потрібно звернутися зі скаргою до Дрежпродспоживслужби та до суду.

    Щоб оцінити шанси на виграш справи - потрібно проаналізувати договір оферту.

    Умови договору є несправедливими, якщо всупереч принципу добросовісності його наслідком є істотний дисбаланс договірних прав та обов'язків на шкоду споживача.

    Несправедливими є, зокрема, умови договору про надання можливості продавцю (виконавцю, виробнику) не повертати кошти на оплату, здійснену споживачем, у разі відмови споживача укласти або виконати договір, без встановлення права споживача на одержання відповідної компенсації від продавця (виконавця, виробника) у зв'язку з розірванням або невиконанням ним договору; надання продавцю (виконавцю, виробнику) права в односторонньому порядку змінювати умови договору на власний розсуд або на підставах, не зазначених у договорі.

    Тому, якщо на дату направлення даної претензії у публічному договорі не передбачили можливість повернення коштів за ненадану послугу Ви як споживач, мате право на відшкодування збитків, які були Вам завдані у зв'язку з використанням підприємця переваг свого становища у підприємницькій діяльності.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Юлія Клієнт 2 дні тому

    https://antischool.online/ua/agreement/ ось договір оферти

    Нам сказали що тільки після першого заняття можна повернути гроші, ми такого не знали і не бачили ніде. А у договорі повернення передбачає тільки за групові заняття. Ми пройшли 2 заняття, потім виявилося що то не той курс, нам замінили, і після першого ми додзвонилися на повернення, на що сказали що то ми вже по суті три заняття пройшли. І будь мудрим... За курс заплатили 26650, 48 занять


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України