Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Банковское право, 29 сентября 2023, вопрос №93791

Не выплата по кредиту

Переселенец из Херсона, нахожусь в Одессе, пришла повестка (смс и в дии) на судебное заседание в Херсоне по не выплатам за кредитным договором ( в 2018 приобретался автомобиль в кредит, все оплаты были своевременными, но с началом войны возможность оплачивать исчезла. Банк выходил на связь по поводу состояния залогового имущества ( автомобиль, техпаспорт оформлен на меня) еще в период оккупации в Херсоне, с тех пор связи с банком не было. Ехать на заседание в Херсон под обстрелы или дождаться окончания войны и возможности снова оплачивать по кредиту и тогда решать с банком. На сколько знаю судебные дела против переселенцев на период войны не законны?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Олексію!

    На жаль, статус ВПО не позбавляє Вас обов'язку повертати кредит за авто. Тому суд відбудеться - з Вами чи без Вас, а після відповідного рішення виконавець буде вживати заходів щодо повернення боргу.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Оксана  Костенко  Миколаївна
    Оксана Костенко Миколаївна 7 месяцев назад

    Адвокат, г. Днепр, 6 лет опыта

    Доброго дня. Ви чи Ваш адвокат можете брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції. Питання щодо заствного майна, краще обговорити з Вашим адвокатом, після вивчення матеріалів справи через Електронний суд.

    Стаття 212 ЦПК України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15?find=1...)Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції

    1. Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов’язковою.

    2. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п’ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

    3. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

    {Частина третя статті 212 в редакції Закону № 1416-IX від 27.04.2021}

    4. На період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб, учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

    {Статтю 212 доповнено новою частиною згідно із Законом № 540-IX від 30.03.2020; в редакції Закону № 3302-IX від 09.08.2023}

    5. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв’язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

    6. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.

    7. Свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно в приміщенні суду.

    8. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов’язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п’ять днів до відповідного судового засідання.

    9. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов’язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

    10. Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з’явився, а також перевіряє повноваження представників.

    11. Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов’язки.

    12. Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.

    13. Суд у порядку, передбаченому цією статтею, за власною ініціативою або за клопотанням учасника судового процесу, який тримається в установі попереднього ув’язнення або в установі виконання покарань, може постановити ухвалу про його участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні такої установи. При цьому дії, передбачені частиною дев’ятою цієї статті, здійснюються службовою особою такої установи.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України