Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 28 января 2020, вопрос №9495

Как правильно поступить

Добрый день подскажите вот есть два участника приватизации и одна не хорошая дама прописана там она жена одного участника приватизации и много на себя берет как ее выписать ? И как происходит раздел имущества между участниками приватизацыы

Ответы юристов (2)

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 5 лет назад

    Адвокат, г. Харьков, 26 лет опыта

    Уточните вопрос что за приватизация и кто её участники, какие доли у каждого из участников, и зачем делить имущество?

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 5 лет назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    Во-первых, если эта "дама" "прописана там", то участников приватизации уже не два, а три. Во-вторых, в итогам приватизации помещение переходит в общую совместную собственность участников, т.е. без деления на части, доли. В-третьих, что касается раздела помещения. Гражданский кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15):

    ст.370 - "1. Співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності, крім випадків, установлених законом.

    2. У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

    3. Виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності, здійснюється у порядку, встановленому статтею 364 цього Кодексу.";

    ст.372 - "1. Майно, що є у спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними, крім випадків, установлених законом.

    2. У разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.

    За рішенням суду частка співвласника може бути збільшена або зменшена з урахуванням обставин, які мають істотне значення.

    3. У разі поділу майна між співвласниками право спільної сумісної власності на нього припиняється.

    4. Договір про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.".

    Также возможный вариант раздела помещения из статуса общей совместной в общую долевую собсвенность, т.е. определения идеальных долей сособственников, без выделения их в натуре.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України