Задайте вопрос юристу

801 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 20 ноября 2023, вопрос №97136 550₴

Обновление данных в тцк

Я инвалид 3 группы . После получения инвалидности в тцк не был . Необходимо обновить данные в тцк. Могу ли я сделать это дистанционно , и обязательно ли прохождение влк?

Ответы юристов (15)

  Гіммельфарб Станіслав Олегович
  Гіммельфарб Станіслав Олегович 11 дней назад

  Адвокат, 23 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня.

  Незалежно від того, що як інвалід Ви не підлягаєте призову, Ви залишаєтесь військовозобов'язаним/призивником і зобов'язані повідомити особисто ТЦк про зміну своїх облікових даних.

  Ви можете направити копію довідки до акту МСЕК поштою, але ТЦК має право зажадати Вашого особистого з'явлення і направлення на ВЛК.

  При оновленні особистих даних, якщо з моменту останнього проходження ВЛК пройшло більше 5 років направлення на ВЛК обов'язково, хоча і щодо Вас воно цілком формальне

  Дерій Владислав Олегович
  Дерій Владислав Олегович 11 дней назад

  Юрист, г. Полтава, 3 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  Так, Ви можете направити заяву та копію документу про інвалідність поштою рекомендованим листом з описом вкладеного.

  Крім того Ви маєте стовідсоткове право на відстрочку, адже згідно статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю.

  Щоб не бути призваним на військову службу Вам необхідно надати до ТЦК заяву про оформлення відстрочки та документ про інвалідність.

  Так як Ви являєтесь військовозобов'язаним Вас можуть направити на ВЛК, але мобілізувати не мають права.

  Якщо Ви особисто прибудете до ТЦК, обов'язково подавайте заяву про відстрочку в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр має залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

  З повагою, юрист Дерій В.О.!

  Бажаю успіхів!

  Антоненко Вячеслав Володимирович
  Антоненко Вячеслав Володимирович 11 дней назад

  Юрист, г. Чернигов, 5 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю, Ігоре!

  Якщо Ви востаннє проходили ВЛК більше 5 років назад, тоді Ви зобов'язані пройти медичний огляд військово-лікарською комісією. При цьому незважаючи на отримання Вами групи інвалідності.

  Ба більше, Ви були зобов'язані повідомити ТЦК про отримання Вами групи інвалідності протягом 7 днів. Це вимоги чинного законодавства.

  Але незважаючи на всі вимоги, Ви можете бути мобілізовані виключно за власною згодою. Примусова мобілізація осіб з інвалідністю чинним законодавством заборонена.

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

  Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

  ...

  визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

  ...

  Особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому - дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.

  Головне завдання для Вас - повідомити ТЦК про те, що Ви бажаєте скористатись правом на відстрочку шляхом подання заяви про оформлення відстрочки від мобілізації.

  Дистаційно оформити це неможливо, а тому Вам потрібно йти до ТЦК самостійно. Ба більше, як особа з інвалідністю 3 групи Ви можете бути визнані обмежено придатними. Але це не повинно Вас хвилювати.

  Успіхів. Всього доброго!

  Корнійчук Євген Іванович
  Корнійчук Євген Іванович 11 дней назад

  Юрист, г. Днепр, 8 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, так ви повинні надати тцк

  відомості про право на відстрочення від призову на військову службу під час мобілізації..

  Вирішити це питання краще при особистій явці, тому що для оформлення відстрочки, у будь якому випадку треба буде з'явитися до ТЦК і пройти ВЛК отримати відмітку про відстрочку.

  Тому раджу вам підготувати такі документи і відвідати ТЦК. Для отримання відстрочки треба подати заяву на ім'я комісара тцк про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів

  Пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда.

  Довідка МСЕК

  Вам нічого хвилюватися ви маєте безспірну підставу для отримання відстрочки., яка передбачена ст.23 ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12

  Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

  визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії

  Заяву пишіть у двох примірниках, щоб на одному з них поставили відмітку про прийняття.

  Проходження влк є обов'язковим для отримання відстрочки.

  Відповідальність за не поновлення даних 850 гривень, за порушення правил військового обліку..

  Правозахисник Корнійчук Євген Іванович, маю всі необхідні знання та навички для вирішення питань будь якої складності.

  Богун Сергій Павлович
  Богун Сергій Павлович 11 дней назад

  Юрист, г. Днепр, 23 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Згідно законодавства це Ви повинні зробити особисто.

  Крім того, Ви особисто зобов'язані надавати в ТЦКСП документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

  Згідно законодавства Ви не підлягаєте мобілізації.

  Айвазян Юрий Климентьевич
  Айвазян Юрий Климентьевич 11 дней назад

  Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Ігоре!

  Про зміну облікових даних Ви повинні були повідомити ТЦК особисто упродовж 7 днів після виникнення відповідних обставин.

  Згідно з пп.8 п.1 "Правил військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів" призовники, військовозобов`язані та резервісти повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов`язаних та резервістів, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

  Щодо проходження ВЛК, то все залежить від того, коли Ви проходили її в останній раз. Якщо з того часу минуло більш ніж 5 років, то Вас однозначно направлять на ВЛК.

  Проте Вам не варто хвилюватись з цього приводу, так як Ви маєте стовідсоткове право на відстрочку, як особа з інвалідністю.

  Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

  надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

  Зокрема в ній зазначено:

  «Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

  визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);".

  Ви можете направити документи до ТЦК Укрпоштою рекомендованим листом з описом вкладення, проте заяву на відстрочку Вам все одно прийдеться подавати особисто. Тому раджу підготувати відповідну заяву та з підтверджувальними документами до неї з'явитись особисто у ТЦК.

  З повагою, адвокат Айвазян.

  Турчин Ярослав Олексійович
  Турчин Ярослав Олексійович 11 дней назад

  Юрист, г. Харьков, 15 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Здравствуйте, Игорь! К сожалению требование ТЦК именно о личной явке связаны с созданием возможностей для силовой мобилизации граждан Украины с нарушением всех возможных прав и законов. Если позволить дистанционное обновление данных, как же крутить мобресурс на фронт, как шантажировать, как избивать и угрожать уголовной ответственностью, табельным оружием и т.д.? - Правильно, никак. Потому дистанционное обновление пока идёт война и существуют ТЦК в таком формате - реализовано не будет.

  Да. По новым подходам ТЦК, всех, даже тех у кого есть отсрочка от мобилизации - отправляют на медкомиссию.

  Отказаться от этого Вам не удастся при явке в ТЦК. Без этого у Вам никто не оформит отсрочку.

  Наличие инвалидности кстати совсем не означает, что Вы будете признаны непригодным к службе, т.к. у ТЦК свои нормативы по военно-врачебной экспертизе в ВСУ.

  В любом случае, инвалидность по действующему закону дает право на отсрочку от мобилизации согласно статье 23 Закона Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации". НО, сейчас распространена схема по которой сначала шлют на ВЛК, на ней признают пригодными к службе, а после этого сразу выдают повестку на отправку в воинскую часть. И финита ля комедия.

  Мы с коллегами настаиваем на том, что прежде чем идти на медкомиссию нужно подать и зарегистрировать документы на отсрочку. В противном случае ТЦКшный работник сделает глазки домиком, что не было ничего и никакие документы Вы не давали... а судиться с поезда, доставляющего Вас под Бахмут, Вам будет очень не с руки.

  В случае отказа от регистрации заявления на отсрочку - отправлять его почтой заказным письмом с уведомлением и описью вложения.

  !!! Ни в коем случае не отдавайте свой военно-учетный документ без расписки о его изъятии... Прискорбно констатировать, но сотрудники ТЦК фактически начали применять схему, которую в 90-е применяли в Турции, забирая украинок в сексуальное рабство и отбирая у них паспорта. Так и сейчас предпринимаются попытки поймать военнообязанных посредством незаконного изъятия военных билетов и приписных.

  Да и в принципе, не рекомендовал бы связываться с ТЦК без крайней необходимости, связанной с работой.

  С уважением, юрист Ярослав Турчин (г. Гамбург, Германия).

  Карпенко Андрей Владимирович
  Карпенко Андрей Владимирович 11 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 24 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю!

  Відповідно до статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

  • визнані в установленому порядку особами з інвалідністю;

  або

  • відповідно до висновку військово-лікарської комісії, тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

  У цій статті закону чітко не вказано групу інвалідності, відповідно, люди з інвалідністю не підлягають мобілізації.

  Щоб отримати відстрочку, інвалідам 3 групи потрібно особисто зʼявитись в приміщення ТЦК та СП та подати відповідну заяву про надання їм відстрочки. До заяви інвалід 3 групи має додати документи, які підтверджують інвалідність, а саме: довідка до акта МСЕК та пенсійне посвідчення інваліда. В ТЦК та СП можна подати звичайні копії підтверджуючих документів, нотаріальне посвідчення не вимагається.

  Крім, цього потрібно буде оновити військово-облікові документи, тобто подати документи про будь-які юридично значимі факти із життя (свідоцтво про шлюб, диплом про освіту тощо) та пройти військово-лікарську комісію.

  За результатом розгляду заяви про надання відстрочки інваліду 3 групи, ТЦК та СП приймає рішення про надання відстрочки такій особі.

  ДИСТАНЦІЙНО ОНОВИТИ ДАНІ НЕМОЖЛИВО.

  Адвокат Евгений Александрович
  Адвокат Евгений Александрович 11 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 30 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Здравствуйте, Игорь!

  ПО ИНИЦИАТИВЕ ТЦКСП (ВОЕНКОМАТА) МОЖЕТ БЫТЬ ПРОВЕДЕНА МЕДКОМИССИЯ:

  МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

  НАКАЗ

  14.08.2008 № 402

  Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

  Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

  Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

  3.1. Медичний огляд військовозобов’язаних проводиться за рішенням керівників ТЦК та СП ВЛК ТЦК та СП на збірних пунктах районних (міських) ТЦК та СП або за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров’я комунальної або державної форми власності лікарями, які включаються до складу ВЛК ТЦК та СП.

  3.2. Повторний медичний огляд військовозобов’язаних проводиться один раз на 5 років ВЛК районних, міських ТЦК та СП. Офіцери запасу підлягають повторному медичному огляду зазначеними ВЛК під час чергового атестування, а рядовий, сержантський та старшинський склад запасу - у разі зміни призначення.

  Кожний військовозобов’язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, офтальмологом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями - і лікарями інших спеціальностей.

  3.3. Військовозобов’язані, визнані непридатними до військової служби в мирний час, обмежено придатними у воєнний час, повторно оглядаються ВЛК районних, міських ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку після додаткового обстеження. Направляє на обстеження лікар - член ВЛК районного, міського ТЦК та СП, про що вносить відповідний запис у реєстр ЕСОЗ. Медичний огляд цієї категорії громадян проводиться за графою II додатку 1 до цього Положення, а тих, які мають офіцерські звання,- за графою III додатку 1 до цього Положення.

  3.4. Перед оглядом військовозобов’язаних їм проводиться загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), поверхневий антиген до вірусу гепатиту «В» (HbsAg), загальні антитіла до вірусу гепатиту «С» (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном або загальні антитіла до блідої трепонеми (RW); визначається група крові та резус-належність, проводяться рентгенологічне обстеження органів грудної клітки, ЕКГ. Особам старшим 40 років обов’язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор. Інші дослідження проводяться за показаннями.

  Направлення для проведення вказаних лабораторних та інструментальних досліджень може здійснюватися лікарями із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, які залучаються для проведення медичного огляду військовозобов’язаних.

  Лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов’язаний, що характеризують його стан здоров’я, а також вносять до ЕСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.

  3.5. До початку проведення медичного огляду ТЦК та СП отримує дані від органів соціального забезпечення щодо осіб з інвалідністю.

  Військовозобов’язаний під час проведення медичного огляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою № 025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі - форма № 025/о), виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в ЕСОЗ.

  Зазначені документи, а на офіцерів і прапорщиків (мічманів) запасу також особові справи ТЦК та СП до початку огляду подає для вивчення у ВЛК.

  3.6. Картка обстеження та медичного огляду на солдатів, матросів, сержантів і старшин зберігається у ТЦК та СП до чергового огляду, а на офіцерів, прапорщиків (мічманів) у їх особових справах - постійно.

  3.7. Якщо офіцери запасу раніше служили у Збройних Силах України або інших військових формуваннях, тоді ТЦК та СП у направленні на огляд вказує, коли і з якої причини вони були звільнені у запас. На звільнених із військової служби за станом здоров'я у ВЛК обов'язково подається Свідоцтво про хворобу (додаток 11) або його копія.

  3.8. За статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, які передбачають індивідуальне визначення придатності до військової служби і військової спеціальності, ВЛК щодо військовозобов'язаних, яких призивають на військову службу або приймають на військову службу за контрактом, виносить одну із таких постанов:

  "Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час";

  "Обмежено придатний до військової служби";

  "Придатний (або непридатний) до військової служби за контрактом, за спеціальністю ___ (вказати спеціальність)";

  "Придатний (або непридатний) до військової служби в миротворчій місії за спеціальністю ___ (вказати спеціальність)";

  "Придатний до військової служби".

  Постанова ВЛК ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби, прийнята в облікових цілях, дійсна протягом п’яти років з дня закінчення медичного огляду. Якщо в стані здоров’я військовозобов’язаного, незалежно від строку, за його заявою або висновками лікарів закладу охорони здоров’я виникли зміни, то за направленням начальника ТЦК та СП проводиться повторний медичний огляд з метою визначення ступеня придатності до військової служби.

  Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов’язаного одну із таких постанов:

  "Придатний до військової служби";

  "Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)";

  "Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку";

  Обмежено придатний до військової служби

  Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період оформлюється довідкою ВЛК (додаток 4 до цього Положення) у двох примірниках, яка дійсна протягом одного року з дня медичного огляду. Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про тимчасову непридатність або непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку підлягає затвердженню штатною ВЛК. Копія довідки видається особі, яка пройшла медичний огляд.

  Придатний (або непридатний) до військової служби за військовою спеціальністю ___ (вказати спеціальність).

  3.9. За статтями Розкладу хвороб, що передбачають потребу у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою або у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) або необхідність у лікуванні, приймається постанова про надання офіцерам запасу відстрочки від прийняття на військову службу, а щодо тих військовозобов'язаних, яких викликають на збір, - про тимчасову непридатність для проходження збору.

  Щодо військовозобов'язаних, які знаходяться на зборі і потребують відпустки для лікування у зв’язку з хворобою або відпустки для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва), приймається постанова про непридатність для подальшого проходження збору.

  3.10. У воєнний час та під час мобілізації, на особливий період відстрочка від призову за станом здоров'я надається військовозобов'язаному на строк від 2 до 6 місяців залежно від захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва) та прогнозованої тривалості лікування. Після закінчення відстрочки військовозобов'язані оглядаються для вирішення питання про придатність до військової служби.

  3.11. У разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.

  3.12. Якщо військовозобов’язаний під час призову на військову службу, збір, а також чергового огляду з метою обліку визнаний таким, що потребує лікування (відстрочки від призову на військову службу, збір), то лікар - член ВЛК ТЦК та СП направляє військовозобов’язаного на отримання відповідних медичних послуг. Після закінчення лікування військовозобов’язаний оглядається ВЛК ТЦК та СП.

  3.13. Громадяни, які звільнені з військової служби у запас або у відставку без проведення медичного огляду ВЛК або не згодні з постановою ВЛК про ступінь придатності до військової служби на період фактичного звільнення та ставлять питання про перегляд цієї постанови, оглядаються ВЛК закладів охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України за узгодженням зі штатною ВЛК регіону за направленням керівника районного, міського ТЦК та СП.

  Цей медичний огляд проводиться незалежно від причини звільнення, але не пізніше ніж через п'ять років після звільнення.

  У разі коли після звільнення пройшло більше п'яти років, медичний огляд ВЛК проводиться в облікових цілях із визначенням ступеня придатності до військової служби на теперішній час, при цьому причинний зв'язок захворювання, наслідків травми не встановлюється.

  У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за ЦВЛК.

  ТЦК та СП направляє в регіональну штатну ВЛК, на території якої проживає заявник, його заяву, медичні документи, які є в заявника або одержані військовим комісаріатом із закладів охорони здоров’я (установ), військовий квиток.

  На офіцерів запасу та у відставці подається особова справа, а на звільнених з військової служби з психічними розладами - висновок закладу охорони здоров’я (установи) про зміну або зняття раніше встановленого діагнозу, на підставі якого вони були ВЛК визнані непридатними (обмежено придатними) до військової служби. Штатна ВЛК за необхідності додатково запитує та спільно з головними (провідними) медичними фахівцями військово-медичних клінічних центрів вивчає всі медичні та інші документи, які характеризують стан здоров'я заявника у період проходження ним військової служби та після звільнення. Якщо при цьому буде встановлено, що є підстави задовольнити прохання заявника, штатна ВЛК через керівника районного, міського ТЦК та СП направляє його на огляд ВЛК районного, міського ТЦК та СП, гарнізонною або госпітальною ВЛК (за рішенням штатної ВЛК) з метою визначення придатності до військової служби на теперішній час. Результати огляду особи, звільненої з військової служби оформляються довідкою ВЛК або свідоцтвом про хворобу. Чотири примірники свідоцтва про хворобу (довідки ВЛК) направляються в штатну ВЛК. Після розгляду всіх документів штатна ВЛК подає у ЦВЛК свідоцтво про хворобу (довідку ВЛК) в трьох примірниках, на офіцерів запасу та у відставці - особову (на осіб, звільнених з військової служби з правом на пенсію - і пенсійну) справу, медичні карти стаціонарного (амбулаторного) хворого або витяги з них за період служби і після звільнення з військової служби, медичну книжку, медичну картку амбулаторного хворого або докладні витяги з них, акти огляду МСЕК та інші необхідні документи з обґрунтуванням думки з цього питання для прийняття остаточної постанови, у тому числі про причинний зв'язок захворювання, травми (поранення, контузії, каліцтва).

  В случае несогласия с решением медкомиссии, такое решение возможно обжаловать в Центральную ВВК Министерства обороны Украины, С ПРИСОЕДИНЕНИЕМ КОПИЙ МЕДИЦИНСКИХ ДОКУМЕНТОВ, КОТОРЫЕ ПОДТВЕРЖДАЮТ ДИАГНОЗ:

  МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

  НАКАЗ

  14.08.2008 № 402

  Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

  Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

  Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

  "2.2. Штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать:

  Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК);

  ВЛК регіону;

  ВЛК евакуаційного пункту;

  ВЛК пересувної госпітальної бази.

  Штатні ВЛК комплектуються лікарями із клінічною підготовкою за однією з лікарських спеціальностей (терапія, хірургія, неврологія, психіатрія, оториноларингологія, офтальмологія, організація охорони здоров'я тощо), з досвідом роботи у військових частинах та лікувальних закладах.

  Залучати особовий склад штатних ВЛК для вирішення питань та завдань, не пов'язаних із військово-лікарською експертизою, забороняється.

  2.3. Центральна військово-лікарська комісія

  2.3.1. ЦВЛК є органом військового управління, який здійснює керівництво ВЛК регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України.

  2.3.2. Начальник ЦВЛК безпосередньо підпорядковується директору Військово-медичного департаменту (далі - ВМД) Міністерства оборони України. Усі штатні ВЛК Збройних Сил України безпосередньо підпорядковуються начальнику ЦВЛК.

  2.3.3. На ЦВЛК покладається організація військово-лікарської експертизи у Збройних Силах України, а також:

  розроблення та участь у розробленні проектів нормативно-правових актів, посібників, методичних рекомендацій з питань військово-лікарської експертизи;

  розроблення спільно з головними медичними спеціалістами Міністерства оборони України та МОЗ України медичних показань для військово-професійного призначення призовників до видів Збройних Сил України, родів військ та за військовими спеціальностями;

  розроблення спільно з головними медичними спеціалістами Міністерства оборони України науково обґрунтованих вимог до стану здоров'я військовослужбовців з метою максимального збереження їх на військовій службі, запобігання необґрунтованого їх звільнення із Збройних Сил України за станом здоров'я;

  перевірка якості лікувально-профілактичної роботи у цілях військово-лікарської експертизи серед військовослужбовців у військових частинах і лікувальних закладах Міністерства оборони України;

  контроль за лікувально-оздоровчою роботою серед допризовників, організація медичного огляду призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, військовослужбовців, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних та резервістів (кандидатів у резервісти);

  розгляд заяв, пропозицій, скарг та прийом відвідувачів з питань військово-лікарської експертизи;

  аналіз та узагальнення результатів і досвіду роботи підпорядкованих ВЛК;

  проведення спільно з головними (провідними) медичними спеціалістами та іншими лікарями-спеціалістами аналізу й оцінки результатів медичного огляду військовослужбовців та інших контингентів, розробка пропозицій для покращення військово-лікарської експертизи;

  організація та керівництво науковою роботою з питань військово-лікарської експертизи у підпорядкованих ВЛК;

  підготовка та вдосконалення кадрів для ВЛК;

  прийняття та перегляд постанов ВЛК про ступінь придатності колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення із Збройних Сил України;

  проведення спільно з МОЗ України аналізу та узагальнення результатів лікувально-оздоровчої роботи серед допризовників і призовників, медичного огляду призовників та розроблення пропозицій щодо покращення цієї роботи.

  2.3.4. ЦВЛК має право:

  оглядати військовослужбовців та інших осіб, зазначених у пункті 1.2 розділу I цього Положення;

  перевіряти роботу підпорядкованих ВЛК з питань військово-лікарської експертизи;

  перевіряти організацію медичного огляду військовослужбовців та інших осіб у військових, цивільних лікувальних закладах, військових частинах;

  перевіряти організацію та стан лікувально-діагностичної роботи у військових, цивільних лікувальних закладах, медичних підрозділах військових частин та ВВНЗ у цілях військово-лікарської експертизи;

  витребовувати документи в частині, що характеризують обставини отримання захворювання, поранення, травми, каліцтва, необхідні для прийняття постанови про їх причинний зв'язок, а саме:

  виписки (витяги) з матеріалів адміністративного розслідування, матеріалів дізнання або судового розгляду, а також витяги з наказів, актів;

  особові та пенсійні справи, медичні документи (у разі витребовування оригіналів зазначених документів вони повертаються за належністю після складання протоколу);

  архівні довідки, характеристики та інші документи, необхідні для прийняття постанови (у разі надання копій зазначених вище документів копії підшиваються до складеного протоколу та передаються до архіву зі строком зберігання 50 років);

  залучати головних медичних фахівців Міністерства оборони України, лікарів-спеціалістів Національного військово-медичного клінічного центру та інших військових лікувальних закладів, спеціалістів інших спеціальностей, начальників медичної служби та представників командування (керівництва) військових частин, де проходить службу військовослужбовець, що оглядається, для вирішення питань військово-лікарської, лікарсько-льотної експертизи;

  перевіряти у військових комісаріатах і закладах охорони здоров'я України організацію, стан та результати лікувально-оздоровчої роботи серед допризовників та призовників, медичного огляду призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, осіб, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних, резервістів;

  направляти у військові лікувальні заклади на контрольне обстеження та медичний огляд військовослужбовців, членів їх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби), військовозобов'язаних, резервістів, працівників;

  запитувати від військових, цивільних лікувальних закладів, військових частин, військових комісаріатів і ВВНЗ додаткові дані для аналізу, узагальнення та оцінки результатів військово-лікарської експертизи;

  надавати до Генерального штабу Збройних Сил України, командуванням видів, Сил підтримки Збройних Сил України, керівникам органів місцевої адміністрації результати лікувально-оздоровчої роботи, проведеної серед допризовників та призовників, медичного огляду військовослужбовців, членів їх сімей, кандидатів на навчання у ВВНЗ, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних, резервістів та іншого контингенту;

  розглядати, переглядати, скасовувати, затверджувати, не затверджувати, контролювати згідно з цим Положенням постанови будь-якої ВЛК (лікарсько-льотної комісії (далі - ЛЛК)) Збройних Сил України;

  надавати роз'яснення щодо формулювання постанов ВЛК (ЛЛК)".

  В случае несогласия с решением медкомиссии, такое решение возможно обжаловать путём подачи административного иска в Окружной административный суд, С ПРИСОЕДИНЕНИЕМ КОПИЙ МЕДИЦИНСКИХ ДОКУМЕНТОВ, КОТОРЫЕ ПОДТВЕРЖДАЮТ ДИАГНОЗ, в порядке Кодекса административного судопроизводства Украины:

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15

  Адвокат Евгений Александрович
  Адвокат Евгений Александрович 11 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 30 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  ИГОРЬ!

  ПРИ ЭТОМ, У ВАС НЕ ДОЛЖНО БЫТЬ ПРИЧИН ДЛЯ БЕСПОКОЙСТВА, ТАК КАК ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ОТСРОЧКУ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ В СВЯЗИ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ.

  ПО ПОВОДУ ПОЛУЧЕНИЯ ОТСРОЧКИ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ В СВЯЗИ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ, ЧТО ПРЕДУСМОТРЕНО ЗАКОНОМ:

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

  Про мобілізаційну підготовк... | від 21.10.1993 № 3543-XII (rada.gov.ua)

  "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

  Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:…

  визнані в установленому порядку особами з інвалідністю ….;

  АЛГОРИТМ ДЕЙСТВИЙ ПО ПОВОДУ ПОЛУЧЕНИЯ ОТСРОЧКИ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ:

  ВАМ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), РАЗОМ З ТАКИМИ ДОКУМЕНТАМИ:

  - ПАСПОРТОМ ГР.УКРАЇНИ, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИМ КОДОМ (ОРИГІНАЛИ І КОПІЇ), ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ (ТИЧАСОВИМ ПОСВІДЧЕННЯМ), ПРИПИСНИМ, ДОВІДКОЮ МСЕК ЩОДО ІНВАЛІДНОСТІ,

  - ДЕ ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, З ПРОСТАВЛЕННЯМ ВІДМІТКИ ПРО ЦЕ У ВІЙСЬКОВОМУ КВИТКУ (ТИЧАСОВОМУ ПОСВІДЧЕННІ).

  ЯК ПРАВИЛО, ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ МОЖЛИВО ПРИ ПРИБУТТІ ДО ТЦКСП.

  ПРИ ЦЬОМУ, ВИ МОЖЕТЕ СПРОБУВАТИ ВЫДПРАВИТИ ЗАЯВУ ПОШТОЮ, РАЗОМ З КОПІЯМИ ДОКУМЕНТІВ, ЯК МІНІМУМ ВИ НІЧОГО НЕ ВТРАЧАЄТЕ.

  Адвокат Евгений Александрович
  Адвокат Евгений Александрович 11 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 30 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  ИГОРЬ!

  О ТОМ, ЧТО ВІ ОФОРМИЛИ ИНВАЛИДНОСТЬ ТЦКСП УЗНАЕТ ИЗ ОБЯЗАТЕЛЬНОЙ ИНФОРМАЦИИ, КОТОРУЮ В АДРЕС ТЦКСП ПОДАЕТ МСЕК:

  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА

  від 30 грудня 2022 р. № 1487Київ

  Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів:

  Про затвердження Порядку органі... | від 30.12.2022 № 1487 (rada.gov.ua)

  ЗАТВЕРДЖЕНОпостановою Кабінету Міністрів Українивід 30 грудня 2022 р. № 1487

  ПОРЯДОКорганізації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

  60. Медико-соціальні експертні комісії повідомляють у семиденний строк відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, яких визнано особами з інвалідністю, та про зміну групи інвалідності (додаток 24).

  Додаток 24до Порядку

  ___(найменування районного (міського)територіального центру комплектування тасоціальної підтримки, органу СБУ,підрозділу Служби зовнішньої розвідки)

  ПОВІДОМЛЕННЯпро призовників, військовозобов’язаних та резервістів, яких визнано особами з інвалідністю

  Відповідно до вимог частини сьомої статті 38 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” повідомляємо про призовників і військовозобов’язаних та резервістів, яких визнано особами з інвалідністю.

  Порядковий номер

  Військове звання (категорія)*

  Серія та номер військового квитка (тимчасового посвідчення військовозобов’язаного) або посвідчення про приписку

  Прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)

  Дата народження

  Група інвалідності

  Дата та номер довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією/довідки до акта огляду лікарсько-консультативною комісією

  ___(найменування посади керівникамедико-соціальної експертної комісії)

  ___(підпис)

  ___(ініціали (ініціал власного імені)та прізвище)

  ___ ___ 20__ р.

  МП

  ___* Стосовно призовників зазначається - “призовник”.

  ВСЬОГО ДОБРОГО.

  Трифонова Дарія Ігорівна
  Трифонова Дарія Ігорівна 10 дней назад

  Юрист, г. Першотравенск, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня. Відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не підлягають призову, а отже мають відстрочку від мобілізації особи, які визнані інвалідами. Група інвалідності в статті не вказується, а тому інваліди третьої групи не підлягають мобілізації.

  Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів в 2023 році, затверджений у Постанові КМУ № 1487, передбачає обов’язок актуалізувати дані в семиденний строк у той орган, де він перебуває на військовому обліку. Отже, ви зобов‘язані повідомити ТЦК про призначення вам інвалідності.

  Відповідно до Положення 402

  Повторний медогляд військових запасу 1 і 2 розрядів, які були визнані придатними у мирний час, проводиться раз на 5 років. Якщо чоловік тимчасово непридатний до служби, то повторний огляд може бути назначено за 2-6 місяців. Якщо людина непридатна до військової служби, повторний огляд відбувається за 6-12 місяців.

  У воєнний час людина проходить медкомісію, навіть якщо вона була визнана придатною у мирний час, адже за цей період обставини могли змінитися.

  Отже, вас можуть направити на повторну ВЛК. Можете направити заяву с описом вкладення на ім‘я вашого ТЦК.

  Заява

  Прошу надати мені відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації згідно з ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» як особі з інвалідністю ІІІ групи, що виключає призов на військову службу під час мобілізації.

  Обставини, що зазначені вище та виключають призов на військову службу під час мобілізації, підтверджується Довідкою медико-соціальної експертизи Серії ___ № від "___"___20_р. ( видана строком до ___).

  Додатки:копія довідки МСЕК №___від___дата. Підпис

  Це не виключає можливості направлення ТЦК вам повістки з метою надання такої заяви особисто.

  Гончаренко Константин
  Гончаренко Константин 10 дней назад

  Юрист, г. Сумы, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  Відстрочка оформлюється зараз лише особисто після влк.

  Тому один пакет направляєте рекомендованим листом з описом вкладення з повідомленням про вручення , кур єрською доставкою.

  після отримання підтвердження про вручення на смс з другим роздрукованим пакетом аналогічних документів прибуваєте до тцк сп для вирішення питання відстрочки , бажано зранку , щоб начальник був на місція

  Для этого письмо с заявлением необходимо отправлять через УКРПОЧТУ одним из двух видов отправки

  - заказное письмо с уведомлением о вручении

  -ценное письмо с описью с уведомлением о вручении.

  Заказное письмо с уведомлением о вручении стоит 35 грн. Вы получаете на руки сначала квитанцию, по номеру которой можно отследить на сайте трекинга Укрпочты прохождение Вашего письма. Ссыска на сайт https://track.ukrposhta.ua/tracking_UA.html

  Когда письмо дойдет до получателя и он его получит, он распишется на уведомлении о вручении и это уведомление вернется на Ваш адрес, указанный Вами на письме.

  В случае с отправкой ценным письмом с описью (стоимость около 50 грн) у Вас остается доказательство вкладывания в конверт именно данного заявления.

  Не является обязательным отправка ценного письма с описью, но отправка с уведомлением о вручении ОБЯЗАТЕЛЬНА.

  В дальнейшем квитанция об отправки и распечатка трекинга Укрпочты будет доказательством Вашей отправки.

  З повагою, Костянтин Гончаренко

  Крикун Сергій Павлович
  Крикун Сергій Павлович 10 дней назад

  Юрист, г. Днепр, 30 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, пане Ігоре! Мало місце подібне до Вашого питання: "ТЦК та СП відмовився забирати документи, надіслані поштою" (https://uristy.ua/ua/question/97077) - процитую свою відповідь на нього.

  "

  "ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):

  "..Додаток 2 до Порядку

  ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

  1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:...

  8) особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;..".

  Конституція України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...):

  "Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

  Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України...

  Стаття 60. Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.

  За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.".

  ---

  Доброго дня, пане ...! В той час, як юристи цього сайту рекомендують направляти документи до РТЦК та СП поштою, уникати прибуття до РТЦК та СП, як викладав позицію про необхідність подання заяви про підтвердження та оформлення відстрочки від призову особисто, що підтверджує Ваш випадок. Законодавчо відмова РТЦК та СП від отримання поштового відправлення пояснюється наступним. Відповідно до виділеного положення Конституції України про зобов'язання посадових осіб державних оранів влади (службовців РТЦК та СП) діяти виключно в межах чинного законодавства для осіб публічного права (посадові особи державних органів влади) діє спеціальний дозвільний принцип: "Заборонено все, що прямо не дозволено законом". Тобто, РТЦК та СП не тільки має право не отримувати документи поштою, але й зобов'язаний цього не робити. Щодо Вашого пояснення:"Ні, я намагався надати документи у відділі який займається оформленням документів. На що мені сказали, що треба спочатку пройти ВЛК для заміни тимчасового посвідчення." - з цього приводу, як я консультую, необхідно вимагати реєстрацію вручення заяви про відстрочку до направлення на ВЛК; подання заяви про відстрочку - це ще не оформлення відстрочки, але засвідчує факт про право на відстрочку, оскільки право на відстрочку виникає по закону, а не за рішенням РТЦК та СП. Далі, незалежно від результату ВЛК, право на відстрочку не втрачається, не скасовується. Але, якщо погодитись на ВЛК до вручення заяви про відстрочку, службовці РТЦК та СП будуть посилатись, що заява про відстрочку не подавалась. Якщо ж заява про відстрочку була зареєстрована, ВЛК Вами пройдено, а РТЦК та СП видає повістку про мобілізацію, то у Вас виникають конституційні права: не бути примушеним робити те, що не передбачено законодавством, не виконувати явно злочинні накази та розпорядження.

  Середницький Євгеній Вікторович
  Середницький Євгеній Вікторович 6 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 10 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрий день,

  Во время мобилизации и военного положения в Украине, согласно постановлению Кабинета министров № 1487, воинский учет осуществляется по месту жительства, на работе, в учреждениях высшего и предвысшего образования, в дипучреждениях за рубежом. Данные о личности военнообязанного должны обновлять в территориальных центрах комплектования и социальной поддержки (ТЦК) не реже одного раза в пять лет. Если военнообязанный, резервист или призывник меняет место жительства или другие персональные данные, тогда в 7-дневный срок необходимо сообщить ТЦК.

  Правила воинского учета данных в ТЦК в Украине обновились с 5 января 2023 года. Поэтому воинский учет призывников, военнообязанных и резервистов сейчас проводится по месту жительства, в частности в Территориальных центрах комплектования и социальной поддержки, по месту работы и учебы. В местах, где нет ТЦК и СП учет ведут местные органы самоуправления.

  Также существует ответственность за несвоевременное обновление данных в ТЦК и СП как для военнообязанных, так и гражданских женщин с медицинским или фармацевтическим образованием, а также украинок, изъявивших желание служить на военно-учетной специальности.

  Поэтому воинский учет обязывает лицо представить украинский паспорт и военно-учетные документы.

  • Призывникам нужно предоставить удостоверение о приписке к призывному участку;
  • военнообязанным — военный билет или временное удостоверение военнообязанного;
  • резервистам — военный билет.

  Юрист отметил, что для того, чтобы сделать запись для обновления данных о призывниках, военнообязанных и резервистов в Едином государственном реестре, они должны дать персональную информацию.

  Персональные данные, которые нужно обновить в ТЦК:

  • фамилия, имя, отчество;
  • дату рождения и место рождения;
  • пол;
  • место жительства и место пребывания;
  • сведения о родителях, усыновителях, опекунах, попечителях и других представителях (фамилия, имя, отчество (при наличии), дату рождения;
  • сведения о семейном положении лица и членов его семьи (фамилия, имя, отчество (при наличии), а также детей;
  • реквизиты паспорта гражданина Украины и паспорта гражданина Украины для выезда за границу (серия, номер, дата выдачи, орган, выдавший, срок действия);
  • данные о гражданстве;
  • информацию о документах, подтверждающих смерть лица или признание лица умершим или безвестно отсутствующим;
  • данные о признании человека недееспособным (восстановление дееспособности);
  • сведения о занятости (код предприятия, место работы, должность);
  • регистрационный номер учетной карточки налогоплательщика;
  • оцифрованный образ лица лица;
  • данные о дате выезда за пределы Украины и дату возвращения на территорию Украины;
  • данные об образовании и специальности;
  • сведения о состоянии здоровья (в частности об установлении, изменении группы инвалидности), которые собираются с целью определения пригодности для выполнения воинского долга;
  • информацию о привлечении к уголовной ответственности (сообщение о подозрении в совершении уголовного преступления);
  • актуальную информацию о рассмотрении судом уголовного дела, приговор, вступивший в законную силу;
  • сведения о наличии (отсутствии) судимости;
  • уникальный номер записи в Едином государственном демографическом реестре (при наличии);
  • сведения о праве на отсрочку от призыва на военную службу по мобилизации."Прием на работу или учебу, взятие на персональный воинский учет призывников, военнообязанных и резервистов осуществляется только после взятия их на воинский учет", — добавил юрист.
  • Когда нужно обновлять данные в ТЦК и СП: исключения и частные случаиСогласно Правилам воинского учета призывников, военнообязанных и резервистов, такие группы украинцев должны сверять персональные данные с учетными данными ТЦК и СП не реже одного раза в пять лет.В то же время, по словам адвоката, иногда военнообязанному нужно сообщать об изменениях в более быстрый срок."Военнообязанный должен лично в семидневный срок со дня прибытия к новому месту жительства прибыть с паспортом гражданина Украины и военно-учетными документами в соответствующий ТЦК и СП для постановки на воинский учет" Штрафы за нарушениеНарушение призывниками, военнообязанными, резервистами правил воинского учета совершенное в особый период влекут наказание в виде штрафа от 50 (850 грн) до 100 (1 700 грн) необлагаемых минимумов доходов граждан.

Похожие вопросы