Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
893 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Скажіть, будь ласка, скільки годин на тиждень можна працювати в декретній відпустці, не перериваючи декретну відпустку?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років, має право працювати на умовах неповного робочого часу або вдома, не втрачаючи права на відпустку та допомогу (ст. 179 Кодексу законів про працю України, ст. 18 Закону України «Про відпустки»).
Закон не встановлює конкретної кількості годин, але на практиці це може бути до 30 годин на тиждень (замість стандартних 40). Точна тривалість визначається за домовленістю з роботодавцем.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Галина!
За бажанням жінки або осіб, які фактично здійснюють догляд за дитиною, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (ч. 8 ст. 179 КЗпП).
Статтею 56 КЗпП України визначено, що на прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, роботодавець зобов’язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень.
При цьому чинним законодавством не встановлено, де саме жінка чи інша зазначена особа має право працювати на умовах неповного робочого дня: на підприємстві, з яким вона перебуває у трудових відносинах, чи на іншому підприємстві.
Отже, жінка або інша зазначена особа має право працювати і на тому самому, і на іншому підприємстві або вдома.
Якщо жінка приступає до роботи на іншому підприємстві, то відповідний трудовий договір на умовах неповного робочого часу має ознаки трудового договору про роботу за сумісництвом.
Слід зазначити, що робота за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій регулюється постановою КМУ від 03.04.1993 р. №245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» та наказом Мінпраці України від 28.06.1993 р. №43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій».
Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4 год на день і повного робочого дня у вихідний. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.
Для роботи за сумісництвом згода адміністрації за місцем основної роботи не потрібна.
З повагою, адвокат Айвазян.