Задайте питання юристу

897 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 17 лютого 2025, питання №127437

Тривалість робочої зміни

Чи може робоча зміна працівника тривати 24 години, а потім чотири доби вихідних? Це для чергових на водонасосних станціях та очисних спорудах.

Відповіді юристів (1)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Загалом може, але є певні нюанси.

    Згідно з частиною першою статті 50 Кодексу законів про працю України (КЗпП), нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Це обмеження не може бути збільшене ні колективними, ні трудовими договорами, в тому числі контрактами.

    Відповідно до статті 61 КЗпП, на безперервно діючих підприємствах, а також в окремих виробництвах та на деяких видах робіт, де за умовами виробництва не можна дотримуватися встановленої щоденної або щотижневої тривалості робочого часу, допускається запровадження підсумованого обліку робочого часу за погодженням з профспілковим комітетом. Тривалість робочого часу за обліковий період не повинна перевищувати нормальної кількості робочих годин, встановленої статтями 50 і 51 КЗпП.

    При підсумованому обліку робочого часу норма робочого часу за обліковий період визначається за календарем і реалізується шляхом виходу на роботу за графіком змінності. Це означає, що тривалість робочого дня (зміни) може бути збільшена до 12 і більше годин, за умови, що загальна кількість робочих годин за обліковий період не перевищує встановленої норми.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України