Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
938 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. У документі, що підтверджує право власності на будинок, допущено помилку у прізвищі, одна буква написана невірно. У всіх інших співвласників прізвища вірні і співпадають з моїм справжнім. Будинок зруйновано, подаю документи в цнап для реєстрації пошкоджень, де і виявилась помилка. Документ старий, надрукований на друкарській машинці. Мені порадили звертатись до суду, щоб виправити помилку. Цікавить, як саме це відбувається і як саме я в суді докажу, що це я
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Вінниця, 18 років досвіду
Доброго дня. Якщо у документі, що підтверджує право власності на будинок, є помилка у прізвищі, необхідно звернутися до органу, який видав цей документ (наприклад, БТІ або нотаріуса), для виправлення помилки. Якщо це неможливо, потрібно звернутися до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, для виправлення помилки.
Необхідно звернутися до органу, що видав документ:
Юрист, м. Львів, 10 років досвіду
Доброго вечора. Цивільним процесуальним кодексом України передбачено підтвердження в судовому порядку фактів, які мають юридичне значення. Це здійснюється в рамках окремого провадження. Воно є непозовним і в ньому відсутній відповідач.
Згідно зі статтею 315 ЦПК, суд розглядає справи про встановлення факту: ... 6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім’ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті. Документи про право власності на нерухомість відносяться до правовстановлюючих документів.
Заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання. Підсудність справ за заявою громадянина України, який проживає за її межами, про встановлення факту, що має юридичне значення, визначається за його клопотанням ухвалою судді Верховного Суду.