Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
937 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день.
Підкажіть будь ласка, хочемо придбати дім, там залишається прописаний син минулих хозяїв, він не має права власності, зможемо ми його виписати у будь яку мить і як вплини це на нас,що він залишається прописаний?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Якщо син повнолітній, то проблем не буде і ніяк на Вас не вплине. Ви зможете після придбання нерухомості виписатийого звернувшись в ЦНАП. З собою візьміть паспорт та договір купівлі-продажу нерухомості.
Згідно п.2 ч.1 ст. 18. ЗУ «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні»
Зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у разі звернення до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг за місцем задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється:
за заявою власника житла приватної форми власності, поданої у паперовій формі, стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано або задекларовано в житлі, що належить власнику на підставі права власності. У разі подання власником житла заяви про зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) батьків або інших законних представників дитини чи одного з них така дитина підлягає зняттю із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) разом із її батьками або іншими законними представниками чи одним із них.
Відповідно до п. 61 Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування) здійснюється за заявою власника житла приватної форми власності( приклад заяви https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/265-2022-%D0%B...), поданої у паперовій формі, стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано в житлі, що належить власнику на підставі права власності, до якої додається:
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, м. Суми, 3 роки досвіду
Доброго дня!
Якщо залишите його - по суті нічого не буде. Максимум, у разі слідчих дій чи судових процесій щодо нього - документи будуть надсилатися поштою на Вашу адресу.
Так, Ви можете "виписати" його, однак для цього треба уточнити скільки йому років?
Найлегший та найшвидший шлях – це позасудовий - за добровільною згодою особи на зняття її з реєстрації місця проживання у вашому житловому приміщенні. В такому разі особа повинна подати заяву до виконавчого органу сільської, селищної або міської ради за місцезнаходженням житлового приміщення, або до центру надання адміністративних послуг за місцезнаходженням житлового приміщення, в якому зареєстрована особа.
У випадку, якщо особа не проживає за місцем реєстрації, або не надає згоди на зняття з реєстрації, таку особу можна зняти з реєстрації у примусовому порядку. Примусове зняття особи з реєстрації місця проживання здійснюється на підставі судового рішення. В такому випадку потрібно подавати позов про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщення та зняття з реєстрації. Подавати позов до суду може власник, або квартиронаймач (якщо квартира не приватизована і є ордер). Позовна заява подається до суду за місцем знаходження житлового приміщення. Третьою особою в даній справі повинен бути залучений відповідний підрозділ Державної міграційної служби. Також можете на підставі документів, що підтверджують право власності на квартиру, наряду з заявами інших співвласників піти до ЦНАПу та запросити зняття іншої особи.
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ігоре!
Так, як власник нерухомості Ви маєте право виписати чоловіка без його згоди.
Щодо того, як влине на Вас той факт, що чоловік так і залишиться зареєстрованим у нерухомості, то місце реєтрації не надає йому права власності на будинок зараз й не надасть у майбутньому.
З повагою, адвокат Айвазян.