Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Банківська право, 04 листопада 2023, питання №96161 250₴

Моно банк заблокував карту

Після переказу мною на інші банки монобанку заблокував карту і сказав що більше не хочу хочу обслуговувати мене. Це чимось грозить? Ця інформація передається в фінмоніторинг чи інші структури. Чи просто заблокував і все?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович
    100%
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Павло!

    Законодавчою основою фінансового моніторингу є Закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 р. № 361.

    Пороговими цифрами обсягу готівкових і безготівкових операцій у фінансовому моніторингу є 5 тис. грн, 30 тис. грн, 55 тис. грн, 400 тис. грн, а також значна сума при операції з готівкою. Вони впливають на обрання тих чи інших заходів фінансового моніторингу. Однак банк за своїми внутрішніми правилами визнати підозрілою будь-яку операцію незалежно від суми, а також визначати значимість суми тих чи інших операцій з готівкою.

    Під фінансовий моніторинг, у першу чергу, потрапляють видаткові операції (перекази коштів) у безготівковій формі, готівкою в залежності від суми платежу. Ідентифікація клієнта здійснюється зокрема за допомогою банківської картки чи кваліфікованого електронного підпису. Верифікація операції потребує додаткових підтверджень, зокрема можливий дзвінок з банку, сканування обличчя, перевірка даних платежу, підтвердження особи платника, чи дійсно саме власник картки її використовує, з’ясування мети операції та походження коштів тощо.

    Вартісні межі фінансового моніторингу 2023 такі:

    1. Для переказу безготівкових коштів для зарахування на рахунок отримувача в оплату вартості товарів, робіт, послуг, погашення зобов’язання за кредитом (пп «5» ч. 18 ст. 14 Закону № 361)

    Коли банки не зобов'язані реагувати - менше 3000 грн.

    Коли можлива перевірка - від 30 тис. грн до 400 тис. грн.

    Повідомлення до органу фінмоніторингу - більше 400 тис. грн.

    2. Для переказу готівкових коштів (пп. «8» ч. 18 ст. 14 Закону № 361) - 5 тис. грн та менше (можна без ідентифікації особи платника, у т.ч. при переказі без відкриття рахунка).

    Коли банки не зобов'язані реагувати - 5000 грн. та менше.*

    Коли можлива перевірка - більше 5 тис. грн до 400 тис. грн.

    Повідомлення до органу фінмоніторингу - більше 400 тис. грн.

    Банки зобов'язані, по можливості, проводити аналіз підстав і мети всіх фінансових операцій фізосіб, якщо вони відповідають хоча б одній із таких ознак: є складними фінансовими операціями, є незвичайно великими фінансовими операціями (порівняно з попередніми), проведені незвичним способом, не мають очевидної економічної чи законної мети.

    Крім цього, банки відстежують операції:

    • у яких один з учасників має реєстрацію чи проживання в юрисдикції, яка не виконує належним чином рекомендації FATF;
    • у яких один із учасників – політично значуща особа;
    • у яких немає чіткої ділової чи економічної мети (наприклад, перекази між двома банківськими картками без конкретного призначення платежу);
    • щодо переказу коштів за кордон або операції з готівкою (наприклад, внесення грошей через касу банку);
    • з віртуальними активами (криптовалютою) на суму, що дорівнює або перевищує 30 000 грн.

    Отже, якщо сума була меньшою ніж 400 тис.грн., то це виключно фінмоніторінг Монобанку. Тому за підозрілі операції по Вашому рахунку його було заблоковано. Вам це нічим не загрожує, окрім того, що Ви більше не зможете бути клієнтом Монобанку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Павло Клієнт рік тому

      Тобто не в фінмоніторинг не в податкову дані не передаватимуть?

    • Павло Клієнт рік тому

      400 тис. За місяць чи більший період ?

    Павло Клієнт рік тому

    Це була сума менша за 200 тис за місяць, але більша 400 тис за поточний рік

    Це грозить ? Чи до 400 тис. В місяць це виключно фінмоніторинг монобанку і нікуди дані не передаються?


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024