Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Банківська право, 25 грудня 2023, питання №99240 250₴

Кредит при заблокированном счете

Добрый день! В случае если банк заблокировал текущий карточный счет, какие есть основания для неоплаты кредита, взятого в этом банке с помощью заблокированного счета?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович
    50%

    Доброго дня, Олександре!

    Блокування рахунку не є підставої щодо несплати кредитної заборгованності.

    Єдине, що Ви можете зробити, так це звернутись до виконавця, яким було накладено арешт на Ваш рахунок, із заявою про визначення поточного рахунку для здійснення видаткових операцій.

    Фізичні особи-боржники, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати (наразі це становить 13400 грн).

    Відповідно до поданої заяви виконавець протягом 2-х робочих днів повинен винести постанову про визначення рахунку для здійснення видаткових операцій. Цю постанову не пізніше наступного дня виконавець направляє до банку, в якому відкритий рахунок. Після цього постанова приймається банком до виконання і кошти в сумі 13 400,00 грн розблоковуються. Решта коштів залишається заблокованною та списується на погашення заборгованості.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Корнійчук Євген Іванович
    50%

    Доброго дня, при блокуванні рахунку, гроші заходять на рахунок. Також банк може автоматично списувати заборгованість. Тому у такому випадку, ви можете сплатити через термінал.

    Що у вас заблокували рахунок, це вас ні як не звільняє від відповідальності за порушення кредитних зобов'язань. Тому зверніться у банк, врегулюйте дане питання.

    Також повідомляю, що ви маєте право подати заяву до виконавчої служби про визначення рахунку для поточних витрат у сумі 13400 гривень на місяць. Після чого ви зможете знімати згадану суму раз на місяць.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024