Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день.Потрібна допомога юриста.Я замовила ліки через інтернет,але знайшла даний препарат в аптеці дешевше і на пошті відмовилась від отримання посилки.І тепер мені дзвонять і погрожують судом та заставляють оплатити посилку, яку знову мені відправили , але вже з іншими ліками. Посилка вже у відділенні пошти.У застосунку Нової Пошти в графі керування посилкою - відсутнє повернення.Обіцяють , в разі,не оплати подати позов до суду . Так як , з їхніх слів, я нанесла шкоду продавцеві.Якщо продавець подає позов і здійснює витрати на послуги адвоката , мені прийдеться сплатити 15000 тисяч гривень.Як бути в цій ситуації?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Не реагуйте. Це шантаж. Скажіть особам, що вас залякують, що звернетеся з заявою до правоохоронних органів.
Ніхто ніякого позову подавати не буде.
Вам абсолютно не має за що хвилюватися.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Вас намагаються ввести в оману! Це звичайна шахрайська схема. Ви маєте повне право відмовитись від товару.
Ніхто до суду подавати не буде і обов'язків забрати "ліки" немає - на Вас здійснюють психологічний тиск, щоб Ви оплатили товар.
Якщо шахраї продовжать Вам телефонувати - в такому разі пригрозіть зверненням в поліцію.
Відповідно до ЗУ "Про захист прав споживачів" Ви маєте право розірвати договір, укладений за допомогою засобів дистанційного зв'язку, а тому відповідно - не приймати та не оплачувати товар.
Ніхто не буде звертатися до суду, так як в інтернет магазині розуміють, що Ви не порушуєте законодавство України. На Вас просто здійснюють тиск та залякують, щоб Ви перевили їм кошти та забрали непотрібний товар.
У відповідь на погрози Вам потрібно повідомити продавців (менеджерів) інтернет магазину, що Ви подасте на них скаргу до Держспоживслужби, податкової та заяву до поліції про вчинення кримінального правопорушення за ст. 355 КК України "Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань".
Упевнений, що після цього всі погрози у Вашу сторону припиняться.
1. Згідно частини 3 статті 214 Цивільного кодексу України Відмова від правочину вчиняється у такій самій формі, в якій було вчинено правочин.
2. Закон України "Про захист прав споживачів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1023-12#Text):
Стаття 1. Визначення термінів
У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:
8) договір, укладений на відстані, - договір, укладений продавцем (виконавцем) із споживачем за допомогою засобів дистанційного зв'язку;
11) засоби дистанційного зв'язку - телекомунікаційні мережі, поштовий зв'язок, телебачення, інформаційні мережі, зокрема Інтернет, які можуть використовуватися для укладення договорів на відстані;
Стаття 13. Право споживача у разі укладення договору на відстані
4. Споживач має право розірвати укладений на відстані договір шляхом повідомлення продавця (виконавця) про це протягом чотирнадцяти днів з моменту підтвердження інформації або з моменту одержання товару чи першої поставки товару.
Якщо відповідно до абзацу другого частини третьої цієї статті підтвердження інформації не вимагається, споживач може розірвати договір протягом чотирнадцяти днів з моменту його укладення.
У разі продажу матеріальних речей їх повернення також свідчить про розірвання договору.
Якщо Ви зробили замовлення ліків через інтернет, то відповідно до ст. 214 ЦК України відмова від правочину (у даному випадку договору поставки) вчиняється у такій самій формі, в якій було вчинено правочин. Тобто, про відмову від замовлення Ви можете повідомити менеджерів по телефону (дзвінком та смс-повідомленням), через інтренет або просто не забирати її на пошті.
Якщо Вам будуть телефонувати дані шахраї - то Ви можете пригрозити зверненням до правоохоронних органів.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Галина!
Все це нагадує дії добре зорганізованої групи шахраїв, які шляхом психологічного тиску та простих схем вимагають у Вас гроші на рівному місці, здійснюючи при тому психологічний тиск та залякування. Це доволі розповсюджена практика останнім часом й Вам не варто хвилюватись з цього приводу.
Як би там не було, якщо опиратися лише на формальну сторону питання Ви повинні знати наступне.
По-перше, акцепт, тобто згода покупця на умови оборудки щодо будь якого товару у випадках продажу його за договором оферти через електроні засоби зв'язку вважається вчиненим лише з моменту оплату товару, якої Ви, звичайно не робили!
По-друге, Закон України "Про захист прав споживачів", якщо товар ще не був Вами оплачений та отриманий, Ви маєте право в будь який момент розірвати договір оферти. Що Ви по суті і зробили!
По-третє, не бачу підстави для звинувачення Вас у нанесенні шкоди продавцю. Тож, про який позов до суду може йти мова?
Нарешті, по-четверте, наступного разу, коли Вам зателефонують вищезгадані шахраї, а це саме шахраї з налагоджоною схемою торгівлі препаратами, ціна на які в декілька раз перевищує реальні ціни, сповістить останніх, що у разі подальших погроз та вимагання з Вас коштів Ви звернетесь до поліції із заявою про злочин.
"1. Вимога передачі чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці (вимагання), -
караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
2. Вимагання, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища, або з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або з пошкодженням чи знищенням майна, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
3. Вимагання, поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, або таке, що завдало майнової шкоди у великих розмірах, -
карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років із конфіскацією майна.
4. Вимагання, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, або вчинене організованою групою чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, або поєднане із заподіянням тяжкого тілесного ушкодження, -
карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна".
1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -
карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -
карається штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
3. Шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, -
карається штрафом від чотирьох тисяч до восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
4. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
5. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, -
карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна".
Моральна шкода полягає:
Відповідно до п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 4 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди", під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.
Критерії, які суд має оцінювати при визначенні розміру моральної шкоди:
При визначенні розміру відшкодування моральної шкоди мають враховуватися вимоги розумності та справедливості.
З повагою, адвокат Айвазян.