Задайте питання юристу

917 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 21 лютого 2024, питання №102546

Оформлення посильного на МСЕК для діючого військовослужбовця

Доброго дня!
Діючий військовослужбовець отримав скерування з частини на проходження повторного переогляду МСЕК (планова перекомісія). Під час відпустки в/с звернувся до сімейного лікаря за місцем проживання, пройшов профільних спеціалістів у цивільній поліклініці, отримав заповнений посильний на МСЕК від сімейного лікаря. Але, завідувач поліклінікою відмовився підписати цей посильний, аргументуючи це тим, що потрібно звертатися у військову поліклініку.
Проконсультуйте,будь ласка, хто може (повинен) заповнювати посильний листок (форма 088/о) в такому випадку?
Дякую!

Відповіді юристів (9)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Даніїл!

    Відповідно до Наказу МОЗ № 110 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0695-12#Text:

    1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації № 088/о “Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)” (далі - форма № 088/о).

    2. Форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров’я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії і надсилається в медико-соціально-експертну комісію (далі - МСЕК).

    Закладами охорони здоров’я та фізичними особами - підприємцями, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, якими внесено записи про направлення до Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони, форма № 088/о не ведеться.

    3. Підставами для направлення на МСЕК є, зокрема, наявність ознак інвалідності, закінчення терміну інвалідності, необхідність продовження листка непрацездатності.

    4. На кожного хворого (інваліда), який направляється на МСЕК, заповнюється один бланк форми № 088/о, який зберігається в акті огляду МСЕК протягом 50 років.

    5. У графах 1-4 вказуються паспортні дані хворого (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, стать, місце проживання).

    6. Графа 5 заповнюється в тому випадку, якщо хворий повторно направляється на МСЕК для переогляду з метою продовження терміну інвалідності чи у разі погіршення стану здоров’я.

    7. У графах 6-8 вказуються місце роботи хворого, адреса місця роботи, спеціальність, за якою працює хворий, займана посада.

    8. У графах 9, 10 зазначаються найменування закладу охорони здоров’я, який направив хворого на МСЕК, та з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу.

    9. У графах 11-13 зазначаються історія розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК, відомості про тимчасову втрату працездатності за останні 12 місяців, зміну професії, умов праці за останній рік у зв’язку з даним захворюванням.

    10. Стан хворого на час направлення на МСЕК, дані про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження заповнюються у графах 14-16.

    11. У графі 17 вказується діагноз при направленні хворого на МСЕК: основний, супутні захворювання та ускладнення основного захворювання. Діагноз вписується розбірливо, без скорочень.

    12. У графі 18 вказується причина направлення хворого на МСЕК.

    13. Заповнена форма № 088/о завіряється головою лікарсько-консультаційної комісії (прізвище, ім’я та по батькові, підпис) та її членами, завіряється печаткою закладу охорони здоров’я, який направив хворого на МСЕК.

    14. За результатами огляду хворого (інваліда) та прийнятого рішення лікарем-експертом МСЕК заповнюється “Повідомлення лікувально-профілактичного закладу про рішення МСЕК”, яке підписується головою МСЕК і повертається до закладу охорони здоров’я, який направив хворого (інваліда) на МСЕК. “Повідомлення лікувально-профілактичного закладу про рішення МСЕК” зберігається в амбулаторній карті весь термін її зберігання.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Даниїл Клієнт рік тому

      Чи актуальна ця інструкція для діючих військовослужбовців? І що робити, якщо адміністрація цивільної поліклініки відмовляє у підписанні скерування на МСЕК? Дякую!

      • Айвазян Юрій Климентійович
        Айвазян Юрій Климентійович рік тому

        Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

        Спілкуватися у чаті

        Ця інструкція актуальна для всіх, в тому числі, і для військовослужбовців. Окрім голови ЛКК, яка направляє на МСЕК, ніхто це скерування не підпише. Вам треба звернутись зі скаргою або до місцевого управління здоров'я, або до МОЗ.

        Як голова ЛКК це собі бачить? Він направляє на МСЕК, а підписувати це направлення буде хтось інший?

    Мамай Ірина Євгеніївна
    Мамай Ірина Євгеніївна рік тому

    Адвокат, м. Рівне, 7 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Вітаю,

    Навіть якби ви перебували не у відпустці, а в частині - в частині вам не дали б направлення правильної форми. Вам дали б таке собі направлення в лікарню для цих всіх дій по заповненню форми 088/о.

    Тому голова комісії ЛКК має це направлення підписати.

    • Даниїл Клієнт рік тому

      Дякую!

      А яким нормативним документи зобов'язують голову ЛКК у цивільній поліклініці скерувати військовослужбовця на МСЕК (та оформити посильний листок лікарями цієї поліклініки)? Бо в 402 наказі та інструкції по скеруванню на МСЕК цього чітко не прописано. Тому, голова ЛКК відмовляє, аргументуючи це тим, що потрібно звертатися у військову поліклініку.

    Богун Сергій Павлович
    Богун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Щоб отримати направлення, Ви маєте звернутися з рапортом щодо проходження МСЕК до безпосереднього командира. Після розгляду такого рапорту командир має надати дозвіл на залишення військової частини для проходження МСЕК.

    • Даниїл Клієнт рік тому

      Дякую за відповідь! Але, рапорт командира для проходження МСЕК в даному випадку не потрібен, бо військовослужбовець у відпустці, - він має право, як громадянин України звернутися за місцем проживання для оформлення документів на МСЕК, у зв'язку з закінченням терміну інвалідності.

      Питання трохи в іншому - які нормативні документи зобов'язують голову ЛКК у цивільній поліклініці скерувати військовослужбовця на МСЕК (та оформити посильний листок лікарями цієї поліклініки)?

      • Богун Сергій Павлович
        Богун Сергій Павлович рік тому

        Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду

        Спілкуватися у чаті

        Так. Звичайно має.

        • Даниїл Клієнт рік тому

          Перепрошую, але що "звичайно має"?

          Чи ви читали моє запитання?


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України