Задайте вопрос юристу

921 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 27 мая 2024, вопрос №110550

Протиріччя закону та постанови 560

Закон про мобілізацію п.9 має протиріччя з постановою 560 п.61. Якщо в мене є сестра, яка не є військовозобов'язаною, то згідно Закону України, я маю право на відсрочку,
а згідно постанови КМУ - не маю. Можете пояснити, що головніше?

Ответы юристов (9)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олександре!

    Ви маєте право на відстрочку відповідно до статті 23 ЗУ "Про мобілізацію".

    Доказування відсутності інших осіб відповідно до Закону стосується догляду за батьками дружини.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олександр Клиент 11 месяцев назад

      Дякую Вам за відповідь! Але ж у постанові 560 вказано, що я повинен доказати відсутність інших членів сім'ї першої ступені спорідненості.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

        Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:

        для особи, яка зайнята доглядом, — документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про шлюб або свідоцтво про народження дитини, або свідоцтво про народження особи, яка здійснює догляд, - ВАШІ ДОКУМЕНТИ

        та свідоцтво про народження дружини (чоловіка), документи, що підтверджують неможливість здійснення догляду іншим працездатним членом сім’ї, який зобов’язаний здійснювати догляд (висновок медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу іншого працездатного члена сім’ї в постійному догляді, довідка про смерть такого члена сім’ї, або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім, або рішення суду про оголошення померлим, або витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин), - ДОКУМЕНТИ ДЛЯ БАТЬКІВ ДРУЖИНИ.

        документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, або акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) (додаток 8), у якому зазначаються відомості про наявність (відсутність) інших працездатних членів сім’ї, які могли б здійснювати такий догляд;

        для особи, яка потребує догляду, — довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді.

    Олександр Клиент 11 месяцев назад

    Велике Дякую Вам за відповідь знов! Не зовсім розумію абзац, а саме: "у якому зазначаються відомості про наявність (відсутність) інших працездатних членів сім’ї, які могли б здійснювати такий догляд".Це відносно кого? Відносно, наприклад, моєї матері або відносно батьків дружини?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      9) зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду; - виділив жирним підставу для батьків дружини.

      Відповідно до цього й необхідні документи:

      та свідоцтво про народження дружини (чоловіка), документи, що підтверджують неможливість здійснення догляду іншим працездатним членом сім’ї, який зобов’язаний здійснювати догляд (висновок медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу іншого працездатного члена сім’ї в постійному догляді, довідка про смерть такого члена сім’ї, або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім, або рішення суду про оголошення померлим, або витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин).

      Тобто, доказування працездатних осіб у Законі стосується лише батьків дружини. Теж саме можна побачити і в Постанові.

    Олександр Клиент 11 месяцев назад

    Дякую, пане Юрію! Але у постанові: 61. Військовозобов’язані, які здійснюють догляд (постійний догляд) за особами, зазначеними у пунктах 9, 13, 14 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, та які не мають права на призначення компенсації (допомоги, надбавки) на догляд за ними, для розгляду питання надання їм відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації звертаються до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем свого перебування на військовому обліку із заявою у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, до якої додається письмова заява особи, яка потребує догляду чи постійного догляду, довільної форми із зазначенням реєстраційного номера облікової картки платника податків, про підтвердження відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані її утримувати (чоловік/дружина, працездатні діти), чи інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати постійний догляд.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Так, Олександре, я це бачив і розумію у чому питання. Справа втім, що так прописана Постанова, яка переплутала все що тільки можливо. У Вашому випадку, взагалі від матері не потрібна була б така заява, оскільки знову ж таки "про підтвердження відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані її утримувати (чоловік/дружина, працездатні діти)" - абзац 13, "чи інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати постійний догляд" - абзац 9, проте для батьків дружини.

      Як все це буде відбуватись на практиці, і як довести ТЦК, що Ваша підстава взагалі не передбчачає будь яких підтверджень, поки що сказати складно.

    Олександр Клиент 11 месяцев назад

    Дякую Вам за відповіді, пане Юрію! Будемо вірити, що такі підстави на практиці з'являться.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу! Був радий допомогти.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України