Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 04 ноября 2024, вопрос №122259

Найманий працівник в декреті відкриває ФОП

Доброго дня .Перебуваю в декретній відпустці і,по факту,є найманим працівником в іншого ФОПа . Планую відкрити ФОП.Чи повинна я повідомити про це свого роботодавця? Чи відображається це якось потім на фіксацію трудового стажу: що я і в декреті маю стаж і як ФОп? Чи значить це що я повинна звільнитися зараз як найманий працівник і бути ФОП?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Добрий день, Наталія!

    Якщо відкриття власного ФОПу не матиме ніякого відношення до того бізнесу, яким займається Ваш роботодавець, то можете його про це не повідомляти. Проте і це є суто питанням етики і не має відношення до закону.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Чи повинна я повідомити про це свого роботодавця?

    Ні.

    Чи відображається це якось потім на фіксацію трудового стажу: що я і в декреті маю стаж і як ФОп?

    Бути ФОП і перебувати в декретній відпустці як найманий працівник - не заборонено законом.

    Щоб мати стаж - потрібно сплачувати ЄСВ.

    ФОП, які мають основне місце роботи, незалежно від обраної групи єдиного податку та системи оподаткування, звільняються від сплати єдиного внеску за себе за умови, що роботодавець сплачує за Вас ЄСВ в розмірі не менше мінімального (22% від мінімальної заробітної плати).

    Час перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, а також період догляду за дитиною до трьох років зараховується до страхового стажу при умові отримання відповідної допомоги.

    Тому, будучи найманим працівником Вам не потрібно сплачувати ЄСВ

    Чи значить це що я повинна звільнитися зараз як найманий працівник і бути ФОП?

    Ні, це не обов'язково.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України