Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день .Цікавить ситуація.Працюю в лікарні мед сестрою в стерилізаційному відділенні 3 роки на повну ставку.( У відділенні нас двоє працівників.Колега працює років з 15) до цього я працювала в поліклініці. Я інвалід 2 групи,сама виховую двох дітей 13 і 19 років.Коли потрібна заміна працівника на робочому місці десь в інше відділення мене відправляють туди .Наче я працюю одна в лікарні .Ось і знову така ситуація.На цей раз я відмовляюся.Хоча мені знову кажуть що немає кому працювати.
Чи можуть мене звільнити чи перевести на ту посаду без моєї згоди за непокору ? Дякую.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Згідно роз'яснення Держпраці "Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника - це заміна працівника, відсутнього у зв’язку з хворобою, відпусткою, відрядженням та з інших причин, коли працівник поряд зі своєю основною роботою виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника.
Відповідно до вимог статті 31 Кодексу законів про працю України роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи не обумовленої трудовим договором.
Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника допускається тільки за згодою працівника і на підставі видання відповідного наказу.
Таким чином, роботодавець не може в односторонньому випадку прийняти рішення щодо покладання виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника на іншого працівника, без його на те згоди.
Проте, якщо у посадовій інструкції працівника передбачено виконання обов’язків іншого працівника на час його відсутності, то такі обов’язки належать до його трудової функції і виконуються без видання окремого наказу."
Отже, за відмову виконувати роботу не обумовлену трудовим договором Вам не мають права виносити догану або звільняти. В разі неправомірних дії роботодавця - Ви можете відстоїти свої права в судовому порядку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!