Задайте вопрос юристу

884 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 30 ноября 2024, вопрос №123502

Відмова у відстрочці (отримання додатку 7) після звернення до ТЦК Укрпоштою

Вітаю! Був поданий до ТЦК Укрпоштою (07.11.2024) пакет необхідних документів для відстрочки по групі інвалідності (нотаріально засвідчені копії: паспорта, ВОД, довідки акта МСЕК, пенсійного посвідчення). Пакет документів відіслав кур’єрською доставкою, з описом вкладення, з повідомленням про отримання. Адресував до ТЦК у місті, де проживаю. На днях отримав відповідь вже з обласного ТЦК рекомендованим листом (без опису вкладення). При отриманні у відділенні Укрпошти залишив особистий підпис. В листі знайшов відмову на відстрочку (додаток 7) з поясненням, а також повістку з’явитися (через тиждень) до обласного ТЦК, а не до ТЦК у місті, де проживаю. Чи є законною відмова у відстрочці з тої причини, що не подав пакет документів до ТЦК особисто? Чи має силу повістка, вкладена разом з додатком 7 у рекомендованому листі (без опису)? Які є варіанти виходу з цієї ситуації? Можливо хтось із досвідчених юристів мав нагоду у своїй практиці стикатися з подібною ситуацією? Приєдную скан пояснювальної частини додатку7. Буду вдячний за допомогу.

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Валерію!

    1. Ні, така відмова не є законою. Вже є багато рішень суду, в яких зазначається, що подати особисто не є тотожним прибути особисто.

    2. Ситуація взагалі дивна, оскільки незрозуміло з якої причини Ваша відстрочка опинилась на розгляді комісії при обласному ТЦК, а не в ТЦК, у якому Ви перебуваєте на обліку.

    3. Відповідно до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    "34. Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ надсилається адресату протягом 48 годин після підпису повістки відповідним керівником. При цьому день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного з населеного пункту, що є адміністративним центром області, визначається протягом семи діб, а з інших населених пунктів - протягом десяти діб від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення".

    Проте, Ви не можете оскаржити саму повістку й тому, у разі притягнення Вас до адмінистративної відповідальності за неявку без поважної причини, Вам прийдеться оскаржувати постанову керівника ТЦК у суді.

    Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду нагадав, що повістка не може бути оскаржена до суду, тому що цей документ є лише засобом оповіщення особи про необхідність виконати військовий обов`язок відповідно до закону.

    При цьому обов`язок військовозобов`язаної особи з`явитись за викликом до відповідного ТЦК установлений не повісткою, а законом №2232-XII. На це Верховний Суд вказав у постанові від 23 жовтня 2024 року по справі №380/2838/24.

    4. Вам потрібно звертатись до адмінистративного суду та оскаржувати відмову ТЦК у наданні відстрочки.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Токмач Галина Миколаївна

    Добрий день!

    В листі знайшов відмову на відстрочку (додаток 7) з поясненням, а також повістку з’явитися (через тиждень) до обласного ТЦК, а не до ТЦК у місті, де проживаю. - потрібно бачити фото самого конверту + повістки.

    Повідомлення на бланку обласного чи міського ТЦК?

    Ким підписано, чи скріплено підпис печаткою (якого ТЦК)?

    Якщо бажаєте поспілкуватися, можете звернутися через чат або напишіть вашу пошту (юристам заборонено залишати свої контакти).

    Всього найкращого!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України