Задайте вопрос юристу

884 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 07 декабря 2024, вопрос №123752

Пришла повестка по почте.

Добрый день. Пришло уведомление с почты о получение повестки. Я проживаю за границей с 2018 года имею там вид на жительство. Снят с военного учёта в 2009 году в паспорте стоит печать невоеннообязанный соответственно данные не обновлял. Как правильно поступить в данной ситуации чтобы избежать последствий в виде штрафа или розыска.

Ответы юристов (9)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Звертайтесь з офіційним запитом до ТЦКСП.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Ви зняті чи виключені з військового обліку?

    Загалом Вам потрібно рекомендованим листом з описом вкладеного або через адвоката направити до ТЦК заяву з повідомленням про те, що перебуваєте за кордоном і не можете прибути до ТЦК. До заяви потрібно прикріпити копію військово-облікового документа та паспорта.

    На жаль, дуже часто виникають ситуації коли людей, які зняті з обліку автоматично на ньому поновлювали.

    В разі притягнення Вас до адміністративної відповідальності за неявку по повцстці - Ви можете оскаржити штраф у судовому порядку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Денис Клиент 4 дня назад

      Снят с военного учета.

      И стоит печать невоеннообязанный

      • Дерій Владислав Олегович

        Яка підстава для зняття з обліку частина 5 чи частина 6 статті 37 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу"?

        На жаль, якщо Ви не ВИКЛЮЧЕНИЙ, а лише ЗНЯТИЙ з військового обліку, то Вас можуть взяти (поновити) на військовому обліку згідно п.2 ч.1 ст.37 "Про військовий обов'язок і військову службу" , в якому вказано, що "взяттю на військовий облік військовозобов’язаних підлягають громадяни України зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України.

        Крім того, якщо Ви були визнані обмежено придатним у військовий час, то підлягатимете медичному переогляду до лютого 2025 року.

        • Денис Клиент 4 дня назад

          Снят с военного учета.

          И стоит печать невоеннообязанный

          Наказ МО УКР 342

          ,,,5. ,,, 2,3-2006

          Там ещё есть буквы но их неразобрать

          Обмежено здатний у военный час.

          • Дерій Владислав Олегович

            На жаль, існує ризик, що Вас поновили на військовому обліку. Перевірити це можна встановивши Резерв+ або оформивши е-ВОД в ДІЇ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...

            За неявку по повістці Вас можуть спробувати притягнути до адміністративної відповідальності, але якщо вони порушать процедуру, то штраф можна оскаржити.

            Як я повідомляв раніше - Ви можете направити до ТЦК повідомлення, що перебуваєте за кордоном та не маєте можливості прибути до ТЦК.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Денисе!

    Як знятий з обліку за наказом МОУ №342, Ви підлягаєте поновленню на обліку (можливо, Ви вже поновлені, оскільки Вам надіслали повістку) та є військовозобов'язаною особою.

    Єдине, що Ви можете зробити, аби спробувати уникнути штрафу, направити до ТЦК заяву, у якій зазначити, що з 2018 року проживаєте за кордоном, а отже, не маєте можливості з'являтись за повістками до ТЦК.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Денис Клиент 3 дня назад

      Снят с военного учета.

      И стоит печать невоеннообязанный

      Наказ МО УКР 342

      ,,,5. ,,, 2,3-2006

      Там ещё есть буквы но их неразобрать

      Обмежено здатний у военный час.

      Как правильно составить заявление что к ней приложить и куда отправить ?Может вы можете в етом помочь?
    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Готовий надати предметну консультацію після аналізу Вашої ситуації. На жаль, але зараз Ви повинні перебувати на військовому обліку.

    З повагою!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України