Задайте вопрос юристу

910 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 05 апреля 2025, вопрос №132673

Я живу в доме со своей сестрой, большая часть дома в наследство досталась мне. Но я живу на птичих правах, ещё с ней живёт ее сожитель и сегодня при очередной соремон мне угрожал, помогите избавится от него, я не хочу его видеть в моём доме.

Я живу в доме со своей сестрой, большая часть дома в наследство досталась мне. Но я живу на птичих правах, ещё с ней живёт ее сожитель и сегодня при очередной соремон мне угрожал, помогите избавится от него, я не хочу его видеть в моём доме.

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Вікторе!

    Ви можете звернутися до суду із позовом про виділ частки у будинку в натурі. У такому разі Ваша сестра не матиме права корисутватися часткою будинку, яка належить виключно Вам.

    Виділ в натурі часток жилого будинку, що є спільною частковою власністю, можливий, якщо кожній із сторін може бути виділено відокремлену частину будинку з самостійним виходом.

    Крім того, Ви маєте право звернутися із заявою до поліції. Згідно статті 129 ККУ:

    "1. Погроза вбивством, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози, -

    карається пробаційним наглядом на строк до двох років або обмеженням волі на той самий строк.

    2. Те саме діяння, вчинене членом організованої групи або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості, -

    карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років".

    Як також, особа, яка вважає, що їй створено перешкоди в користуванні її майном (чи спільним майном багатоквартирного будинку), може звернутися в суд з позовом до винуватця, яким просити про зобов’язання останнього усунути перешкоди в користуванні майном.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України