Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 26 червня 2020, питання №22963

Хотят чтобы уволился по собственному желанию и угрожают выгнать по статье

Сказали что сокращают, но при этом обманом пытаются выбить увольнения по собственному желанию, угрожаю что найдут за что уволить по статье. Что мне делать? Если бы не пандемия, то ок. На сокращение, увольнение по соглашению сторон - не согласны.

Відповіді юристів (1)

    Сергеевич Сергей  Юрко
    Сергеевич Сергей Юрко 4 роки тому

    Адвокат, м. Черкаси, 12 років досвіду

    Скорочення для роботодавця - це складна процедура для якої повинні бути підстави і погодження з профспілками. Роботодавець при скороченні повинен вас повідомити за 2 місяці про це. Весь цей час ви повинні отримувати з/п та ще й вихідну допомогу по звільненню. Після скорочення ви без проблем можете стати в центр зайнятості і отримувати передбачену соціальну допомогу по безробіттю з 8 дня. При звільненні за угодою сторін - теж з 8 дня, але без тих переваг, які є при скороченні. За власним бажанням - найгірший варіант, бо в центрі зайнятості ви зможете отримувати допомогу лише з 91 дня. Для звільнення роботодавцем в односторонньому порядку потрібні підстави, передбачені ст. 40 КЗпП. Знайти можуть (прогул, невідповідність займаній посаді або виконуваній роботі), але для цього є суд.

Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України