Задайте вопрос юристу

827 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 06 июля 2020, вопрос №23703

Как вернуть долг по расписке?

Дал старому знакомому деньги в долг в марте этого года, 15000 грн, должен был вернуть через 2 недели. Не вернул, на связь почти не выходил, удалось взять с него расписку уже постфактом, только нет уверенности в правильности его паспортных данных, так как живем в разных городах, расписку передавали мне через друга. Договорились на новый срок возврата, до конца апреля (эта дата и указана в расписке). Долг опять никто не вернул, через знакомых удалось выйти на него, он говорит, что может отдавать только по 1500 в месяц, 1500 он уже мне отдал. У меня есть шансы вернуть эти деньги быстрей в законном порядке? Куда вообще обращаться с таким вопросом, в суд или полицию?

Ответы юристов (1)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    Общаться в чате Кирда Вячеслав Володимирович 3 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня!З приводу Вашого питання повідомляю таке!Правові відносини щодо передачі у власність другій стороні грошових коштів регулюються Главою 71 Цивільного кодексу України.

    Стаття 1047. Форма договору позики

    1. Договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів (170 грн) перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми.2. На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.

    Отримання розписки на підтвердження укладання договору позики може мати місце, однак за таких умов. В розписці ставиться дата, коли вона складається, місце, дані особи позичальника та особи, яка бере позику грошову суму, його ідентифікаційний код, адреса прописки. Це ті дані, за якими можна чітко ідентифікувати особу. Довести, що у суб'єктів не просто співпадають прізвища. Також бажано, щоб у розписці чітко була вказана дата повернення коштів.Можливий варіант вказати відсотки за користування грошовими коштами. Якщо це не вказано, законодавство передбачає, що можна стягнути 3% річних та індекс інфляції.

    Стаття 1049. Обов'язок позичальника повернути позику

    1. Позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред'явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред'явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.Отже, у Вашому випадку раджу скласти лист та відправити його на адресу позичальника з вимогою про повернення грошових коштів, а також з погрозою звернення до суду у випадку відмови повернути гроші. Якшо потрібна допомога, звертайтесь.

    Дякую!

    Удачі Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України