Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 10 июля 2020, вопрос №24061

Расторжение трудового договора

Здравствуйте! Могу ли я уволиться без отработки 14-ти дневного срока? Или могу ли я на эти 14 дней отработки заболеть, а по истечению отработки, забрать трудовую книгу и расчет?!

Ответы юристов (1)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Доброго дня!

    У Вашому випадку можливі 2 варіанти розвитку подій.

    Перший варіант залежить від Ваших стосунків із роботодавцем, адже Ви можете звільнитися відповідно до пункту 1 статті 36 КЗпП України ("за згодою сторін") фактично в той день, коли Ви звернетеся до нього із проханням звільнитися. На практиці часто це відбувається так: сьогодні особа звертається до роботодавця із проханням звільнитися, і у випадку погодження такого звільнення, вже на наступний день він звільняється. При цьому важливо пам'ятати, що день звільнення є повністю робочим днем.

    Другий варіант передбачений статтею 38 КЗпП України.

    Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника

    Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    Якщо перший варіант звільнення за згодою сторін не відбувся, то за наявності обставин вище (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), Ви маєте право вимагати у Вашого роботодавця звільнення у необхідний Вам день.

    З повагою!

    Успіхів Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України