Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 28 января 2021, вопрос №37129 100₴

Можно ли получить свидетельство о разводе, если ты не проживает по месту прописки что б его выслали новой почтой?

Можно ли получить свидетельство о разводе, если ты не проживает по месту прописки что б его выслали новой почтой?

Ответы юристов (12)

    Гончаренко Константин
    20%

    Доброго дня!

    Повідомляю наступне:

    У випадку, якщо з тих чи інших причин громадянин не може особисто отримати свідоцтво, законодавством передбачено можливість його видачі на підставі нотаріально посвідченого доручення.

    Відповідно до Закону України "Про органи реєстрації актів громадянського стану" одним із завдань цих органів є видача громадянам свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану.

    Порядок видачі документів про реєстрацію актів цивільного стану врегульовано вищезазначеним Законом та Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Мін’юсту від 18.11.2003 № 140/5).

    Вам необхідно оформити довіреність на родича, аби той отримав свідоцтво і направив Вам його поштою цінною з повідомленням.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Мєньков Андрій Васильович

    Добрый день Светлана!

    Для получения свидетельства Вам необходимо будет явиться с паспортом в ЗАГС. Поэтому не УКРПОЧТОЙ не Новой Почтой Вам его не отправят. Разве что только "договоритесь об этой услуге".

    Карпенко Андрей Владимирович

    Расторжение брака может быть оформлено в суде и в ЗАГСе. Так, при оформлении развода в суде, подтверждающим документом этого факта является судебное решение о разводе.При расторжении брака через ЗАГС выдается свидетельство о разводе.Поэтому получить свидетельство, подтверждающее факт развода можно в отделении ЗАГСа, в котором было оформлено расторжение брака.

    Если у одного из разводящихся не выходит прибыть в РАГС в определённый день в связи с проживанием в ином регионе, получить свидетельство о расторжении брака он сможет в ближайшем от него отделе РАГСа. Для этого ему при подаче заявления следует письменно уведомить орган, регистрирующий акты гражданского состояния, о невозможности присутствовать при бракоразводной процедуре. В уведомлении указывается территориальное отделение РАГСа, куда следует направить готовое свидетельство о прекращении семейного союза.

    После бракоразводной процедуры орган, в который были поданы документы на развод, передаёт готовое свидетельство в РАГС по месту регистрации не явившегося супруга, где он его может забрать и получить соответствующую отметку в паспорт. В свидетельстве указывается дата фактического развода, а не дата обращения за документом.

    Вы можете обратиться в отдел ЗАГС по месту расторжения брака или регистрации по месту проживания и получить повторное Свидетельство о Расторжении Брака лично.

    С 27.07.2010 г. в Украине вступили в силу изменения в законодательстве, в связи с которыми отменилась необходимость регистрации факта расторжения брака в ЗАГСе после вынесения судом Решения суда о разводе. Соответственно, теперь бывшие супруги подтвердить факт развода могут только Решением суда. Свидетельство о разводе при расторжении брака через суд не выдается, в связи с чем невозможно получить и повторное Свидетельство о расторжении брака.

    Вывод:

    - Новой почтой никто высылать Свидетельство о расторжении брака не будет

    Беликов Олег  Александрович

    Добрый день. По почте свидетельство вам не отправят - вы должны или лично его получить в ЗАГСе, либо делегировать права на это действие лицу, которому вы доверяете. То есть, оформить нотариально заверенную доверенность на получение свидетельства о расторжении брака.

    Пуха Наталія ТендерОк
    20%

    Доброго Дня

    Щодо вашого питання нажаль такої можливості не передбачено, працівники органів ЗаГС на це не підуть, тому вам буде простіше або самостійно у погоджений час (згідно графіку роботи ЗАГСу) під'їхати та забрати свідоцтво, або погодити з кимось щоб забрав, видавши на зазначену особу нотаріально завірену довіреність .

    Успіху

    Пользователь не активен
    20%
    Пользователь не активен 3 года назад

    Юрист, г. Киев

    Общаться в чате

    Добрый день.

    Согласно действующих норм семейного кодекса Украины расторжение брака может быть оформлено по иску одного из супругов в судебном порядке или же по заявлению обоих супругов - в ЗАГСе.

    При оформлении развода в суде, подтверждающим документом этого факта является судебное решение о разводе. При расторжении брака через ЗАГС выдается свидетельство о разводе. И в этом случае получить свидетельство, подтверждающее факт развода можно в отделении ЗАГСа, в котором было оформлено расторжение брака!!

    В соответствии с Законом Украины "Об органах регистрации актов гражданского состояния" одной из задач этих органов является выдача гражданам свидетельств о регистрации актов гражданского состояния

    Порядок выдачи документов о регистрации актов гражданского состояния урегулирован вышеупомянутым Законом и Правилами регистрации актов гражданского состояния в Украине, утвержденными приказом Министерства юстиции Украины 18.10.2000 № 52/5 (в редакции приказа Минюста от 18.11.2003 № 140/5.

    Таким образом необходимо уточнить, у вас решение суда - и вы хотите его легализовать? Или же вы ранее уже оформили развод по заявлению - и вам нужен дубликат свидетельства о расторжении брака?

    Костромина Виктория

    Добрый вечер!!!

    Если Вы оформляли развод через суд - то тогда свидетельство о расторжении брака Вам не выдадут.

    А если развод был через ЗАГС - то Вам нужно лично обратиться в ЗАГС или попытаться договориться чтоб Вам выслали любой почтой

    Или дать кому то нотариальную доверенность на получение свидетельства.

    Жупинский Николай Андреевич

    Можно ли получить свидетельство о разводе, если ты не проживает по месту прописки что б его выслали новой почтой?

    Если брак уже расторгнут и проблема только в получении свидетельства о расторжении брака, то попробуйте обратиться в любой РАГС с заявлением о выдаче повторного свидетельства о расторжении брака. Повторные свидетельства выдаются в любом органе РАГС не зависимо от места регистрации расторжения брака (реестр единый по всей Украине).

    Ковальчук Владимир

    С 27.07.2010 г. в Украине вступили в силу изменения в законодательстве, в связи с которыми отменилась необходимость регистрации факта расторжения брака в ЗАГСе после вынесения судом Решения суда о разводе. Соответственно, теперь бывшие супруги подтвердить факт развода могут только Решением суда.

    Адвокат Евгений Александрович

    Добрий вечір, Світлана!

    Свідоцтво про розлучення Процедура отримання цього документа проходить відповідно до закону "Про акти громадянського стану".

    У свідоцтві про розлучення повинна міститися наступна інформація: прізвища колишнього подружжя під час сімейних відносин і після їх припинення; документ, який служить підставою для розірвання шлюбу, такий як судова ухвала або спільну заяву до органу РАЦС; дата і місце припинення шлюбних відносин; серія та номер, які реєструються в спеціальному журналі; дата видачі свідоцтва на руки.

    Якщо розірвання шлюбного союзу відбувалося в органах РАЦС, то отримати документ, що підтверджує цей факт, дуже просто. Такий варіант можливий при обопільній згоді подружжя і відсутності спільних неповнолітніх дітей. Коли дотримуються всі правила, то папір видається на руки особам, яким було надіслано повідомлення про необхідність явки. Отримати свідоцтво про розірвання шлюбу можна без додаткових грошових витрат. Адже подача заяви на розлучення супроводжується сплачення державного мита, у вартість якої входить видача цього підтвердження.

    Розлучені чоловік і дружина можуть з'явитися в ЗАГС у зручний для них час з документом, що засвідчує їх особу, і забрати папір у співробітника органу, або по довіренності через уповноваженого представника.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Ряба Світлана
    20%

    Добрий день! Відповідно до закону "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" реєстрації підлягають розірвання шлюбу.

    Згідно ст. 15 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" Державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться після закінчення одного місяця від дня подання відповідної заяви, якщо вона не була відкликана.

    Якщо один з подружжя через поважну причину не може з'явитися для державної реєстрації розірвання шлюбу, він може під час подачі заяви про реєстрацію розірвання шлюбу або впродовж місяця письмово повідомити орган державної реєстрації актів цивільного стану про згоду реєстрації розірвання шлюбу за його відсутності та зазначити місцезнаходження органу державної реєстрації актів цивільного стану, до якого слід надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу. У разі надсилання письмового повідомлення підпис на ньому того з подружжя, який не може з'явитися, повинен бути нотаріально засвідчений.

    Савченко Олександр
    20%
    Савченко Олександр 3 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Доброго вечора, Світлано!

    Якщо один з подружжя через поважну причину не може з'явитися для державної реєстрації розірвання шлюбу, він може під час подачі заяви про реєстрацію розірвання шлюбу або впродовж місяця письмово повідомити орган державної реєстрації актів цивільного стану про згоду реєстрації розірвання шлюбу за його відсутності та зазначити місцезнаходження органу державної реєстрації актів цивільного стану, до якого слід надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу. У разі надсилання письмового повідомлення підпис на ньому того з подружжя, який не може з'явитися, повинен бути нотаріально засвідчений.

    У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Якщо шлюб розривається через суд, свідоцтво про розірвання шлюбу не видається.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України