Начните консультацию с юристом онлайн
Чи можуть мобілізувати призовників і відправляти на фронт,так як я бачив що призов йде військовозобов'язаних та резервістів а це інша категорія громадян.а прочитав статтю яка була ще 1 місяць тому полтавського військамати вроді що призовники -це військовозобов'язані віком від 18 до 27 років і вони підлягають мобілізації.а те що строкову службу відмінили і через це щоб не брати на строкову службу а зразу по мобілізації.я знаю що призовники і військовозобов'язані це дві різні категорії громадян.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта
Вітаю!
Призовники і військовозобов'язані - це різні юридичні статуси. Одна особа одночасно 2 статуси мати не може, що передбачено законом.
Для більш детальної консультації натискайте кнопку "Звернутися"
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
1. ВИ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИЙ.
2. ВИ НЕ МАЄТЕ ПРАВА НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ТА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ (ОДНА ДИТИНА НЕ НАДАЄ ТАКОГО ПРАВА).
ПРИДАТННІСТЬ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ВИЗНАЧАЄ ТІЛЬКИ ВІЙСЬКОВОГО ЛІКАРСЬКА ЕКСПЕРТИЗА.
3. Є ЧІТКИЙ ПЕРЕЛІК ОБСТАВИН, ЯКІ ДАЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ.
ЗАКОНОДАВСТВО:
1.
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022
Про загальну мобілізацію:
https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...
"8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:
1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;
2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...".
3 березня 2022 року Верховна рада затвердила указ президента про загальну мобілізацію.
Загальна мобілізація - це поповнення армії новими військовослужбовцями. Проводиться загальна мобілізація протягом 90 діб після її оголошення, тобто з 24 лютого 2022 року. Підлягають мобілізації громадяни здатні виконувати військовий обов'язок віком від 18 до 60 років.
Весняний призов на термінову службу в 2022 році в Україні не проводитимуть.
Джерело: Інтерфакс-Україна з посиланням на Генштаб ЗСУ
Дослівно: "За інформацією Генерального штабу Збройних Сил України, у 2022 році не проводитиметься весняний призов на термінову військову службу до Збройних Сил та інших військових формувань".
Деталі: Уточнюється, що у зв'язку з військовою агресією РФ, та з метою забезпечення оборони держави, підтримки бойової та мобілізаційної готовності ЗСУ та інших військових формувань, указом президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 "Про загальну мобілізацію" в державі оголошено загальну мобілізацію.
Водночас під час проведення в Україні загальної мобілізації, комплектування вакантних посад у Збройних силах України та інших військових формуваннях здійснюється за рахунок надходження військовозобов'язаних та резервістів.
"Таким чином, потреби у проведенні чергового призову громадян України на строкову військову службу у квітні-червні 2022 року немає", - підсумували у Генштабі.
ЗАРАЗ ДІЮТЬ ПРАВИЛА ЗАКОНА ПРО МОБІЛІЗАЦІЮ.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text
Глава VIIПРИЗОВ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ. ДЕМОБІЛІЗАЦІЯ. ПРИЗОВ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА ПРИЗОВОМ ОСІБ ІЗ ЧИСЛА РЕЗЕРВІСТІВ В ОСОБЛИВИЙ ПЕРІОД
Стаття 39. Призов на військову службу під час мобілізації. Демобілізація
1. Призов резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України "Про мобілізаційну
Кто с точки зрения закона является военнообязанным, если в стране объявлено военное положение?
Мобилизуют и военнообязанных (кадровых военных, резервистов, запасников), и пригодных к воинской службе, что определяется военно-врачебной комиссией. Фактор наличия военной специальности или звания — не определяющий.
Мужчины от 18 до 60 лет считаются военнообязанными, то есть находящимися в запасе для комплектования Вооруженных Сил Украины во время военного положения. Это предусмотрено Законом Украины "О воинской обязанности и военной службе".
Возрастной ценз "от 18 до 27 лет" не касается условий всеобщей мобилизации, он учитывается только тогда, когда речь идет о призыве на срочную службу.
Очередность призывов определяется Генштабом ВСУ, согласно п. 5 Указа о всеобщей мобилизации, Многие СМИ пишут, что в первую очередь должны призывать тех людей, которые имеют воинские специальности и опыт, а затем уже и всех остальных. Узнать, каков порядок мобилизации невозможно, потому что мобилизационный план Генштаба ВСУ находится под грифом "секретно", об этом написала в Facebook замминистра обороны Украины Анна Маляр.
"Мобилизационная инфраструктура испытывает кульминационную нагрузку. У государства есть мобилизационный план. Этот документ под грифом "секретно". Силы обороны ясно понимают количественные и качественные потребности в комплектовании. Работа, хоть и с определенными осложнениями, движется по определенному алгоритму", — сообщила Маляр.
Залежно від ситуації на фронті мобілізація може бути продовжена після 24 травня.
Про це на брифінгу в медіацентрі Україна повідомив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.
"Мобілізація була оголошена протягом трьох місяців, з 24 лютого, які скоро мають спливти, але це не значить, що вона може закінчитися. Все буде залежати від обстановки, яка складеться на той період (24 травня. — ред.). Якщо буде потрібно, далі будемо поповнювати ряди наших військових частин військовослужбовцями, керівництвом держави у разі необхідності буде прийнято рішення щодо продовження термінів цієї мобілізації. ...Якщо така потреба буде, будуть продовжуватися бойові дії, однозначно буде потреба поповнення фахівцями військовими наших частир. Тому керівництвом, думаю, буде продовжена мобілізація після 24 травня", - сказав Горбач.
Наразі, додав він, мобілізація триває вже понад два місяці. За словами представника ЗСУ, за кількісними та якісними показниками мобілізація виконана на 100% і зараз темпи її дещо знизилися
"Мобілізація продовжується вже значно меншими темпами, тому що в кінці лютого - на початку березня більшою мірою була укомплектована бойова компонента як ЗСУ, так інших складових сил оборони. Зараз ми проводимо доукомплектування, поповнення військових частин людьми, які потрібно доукомлектовані. Темпи набагато нижчі, але йде за планом", - сказав Горбач.
Тоді зараз немає такого як призовник а всі воєннозобов'язані?
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий день!
ТАК, Є ТАКИЙ СТАТУС, ЯК ПРИЗОВНИК (У ВАС Є ПРИПИСНЕ ТА ВІК ВІД 18 ДО 27 РОКІВ)
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):
Про військовий обов'язок і ... | від 25.03.1992 № 2232-XII (rada.gov.ua)
"Стаття 1. Військовий обов'язок...9. Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:
допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;
призовники - особи, приписані до призовних дільниць;
військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;
військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;
резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період".
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
Всього доброго!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеТоді зараз немає такого як призовник а всі воєннозобов'язані?
Хххх
ТАК
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий день!
ЯКЩО, ВИ ПРИЗОВНИК (У ВАС Є ПРИПИСНЕ), ТО ВЗАГАЛІ ВИ ПОВИННІ БУТИ ЗВІЛЬНЕНІ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ТАК ЯК ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ПІДЛЯГАЮТЬ ЛИШЕ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНІ І РЕЗЕРВІСТИ (ТОМУ, ЩО У ВАС ПРИПИСНЕ, А НЕ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК):
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022
Про загальну мобілізацію:
https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...
"8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:
1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;
2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...".
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):
Про військовий обов'язок і ... | від 25.03.1992 № 2232-XII (rada.gov.ua)
"Стаття 1. Військовий обов'язок...9. Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:
допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;
призовники - особи, приписані до призовних дільниць;
військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;
військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;
резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період".
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...".
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
Всього доброго!