Начните консультацию с юристом онлайн
Снимал квартиру с девушкой. В связи с войной пришлось уехать, хозяева попросили ключи от квартиры, дабы собрать наши вещи и передать после. За квартиру платили всегда, есть чеки на оплату всех коммунальных услуг и аренду. Залоговая сумма составляет 24 000 грн.
Мы договорились, что приедет мой человек и заберёт вещи в присутствии их представителя.
Без нашего ведома их представитель уже шарился в квартире и сам собирал наши вещи, о чем они сами нам и сказали. Сейчас же они требуют деньги за квартиру в замен на то, чтобы приехал мой человек и забрал вещи. Скриншоты всех переписок есть, где они прямым текстом говорят, что заберут вещи если не скинем деньги за то время, что мы не жили. Вещи мы готовы были забрать ещё два месяца назад. Но они все тянули, не получалось у них типа. + приписывают порчу имущества, которой не было.
Личных вещей и техники в квартире осталось тыс на 250 грн. Договор так же остался в квартире. Мы сейчас находимся за границей.
В итоге, все вещи у них, договор у них, грозятся завтра забрать все что есть там и выкинуть.
Не знаю как поступить дальше. Вызвать полицию? Как с ними коммуницировать после этого?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Навіть у такій ситуації є можливий вихід, оскільки орендодавець де-факто здає Вам квартиру в оренду і бере за це гроші, він повинен бути офіційно зареєстрованим підприємцем і платити податки зі своїх доходів. Тобто можна припустити, що орендодавець ухиляється від сплати податків.
Тому Ви можете вказати власнику квартири на можливу адміністративну або кримінальну відповідальність, а також пригрозити скаргою в поліцію і податкову.
Адміністративна відповідальність:
«Стаття 164 КУпАП, порушення порядку здійснення господарської діяльності
Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, або без такої.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або пов'язані з отриманням доходу у великих розмірах, тягнуть за собою накладення штрафу від двох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
Надання суб'єктом господарювання дозвільному органу або адміністратору недостовірної інформації щодо відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 164-1 КУпАП, порушення порядку подання декларації про доходи та ведення обліку доходів і витрат
Неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, не ведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, -
тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Кримінальна відповідальність:
«Стаття 212 КК України, ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів)
Умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-якою іншою особою, яка зобов'язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах, карається штрафом від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Ті самі діяння, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у великих розмірах, караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, раніше судимою за ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах, караються штрафом від п'ятнадцяти тисяч до двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Особа, яка вчинила діяння, передбачені частинами першою, другою або діяння, передбачені частиною третьою (якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах) цієї статті, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона до притягнення до кримінальної відповідальності сплатила податки, збори (обов'язкові платежі), а також відшкодувала шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня).
Діяння, передбачені частинами першою - третьою цієї статті, не вважаються умисним ухиленням від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), якщо платник податків досяг податкового компромісу відповідно до пункту 9-2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України».
ВИСНОВОК
Ви можете написати скаргу в податкову або поліцію щодо можливо незаконного ведення бізнесу Вашим орендодавцем, що спричинить для нього негативні наслідки. Такими діями Ви можете захистити свої права і інтереси, тим самим мотивувавши орендодавця більш стримано вести з Вами переговори.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши кнопку «Звернутися»!
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго вечора. Можливо, наймодавці так заявляють для того, щоб Ви якомога скоріше забрали з тої квартири Ваші речі. Просто Ваші речі, можливо, займають в тому житлі досить багато місця і орендодавці тому не можуть здавати ту квартиру в найм іншим особам. Вимагати гроші за забрання Вашим представником Ваших речей з орендованого Вами житла наймодавці не вправі.
Ви можете звертатись до мене для надання додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу, зокрема, надати Вам детальну юридичну консультацію, також-допомогти по можливому зверненню до поліції чи до суду.