Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день. Я хотів би звернутися до Вас з наступним запитанням. Я хочу продати свою квартиру. Зараз там ще живе квартирант.
Договори і рахунки за комунальні послуги
були переоформлені на нього з метою отримання субсидії. Зараз коли я хочу продати квартиру, чи повинен я знову обов'язково переоформити рахунки знову на себе перед тим як продавати квартиру.
Буду вдячний Вам за відповідь.
З повагою, Тарас.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (9)
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
чи повинен я знову обов'язково переоформити рахунки знову на себе перед тим як продавати квартиру?
ТАРАСЕ, В ПРИНЦИПІ ТАКОГО ОБОВ'ЯЗКУ, БЕЗ ВИКОНАННЯ ЯКОГО НЕМОЖЛИВИЙ ПРОДАЖ, У ВАС НЕМАЄ.
УКЛАДЕННЯ УГОДИ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ НЕРУХОМОСТІ У БІЛЬШІЙ МІРІ ЦЬОГО ПИТАННЯ НЕ СТОСУЄТЬСЯ. ГОЛОВНЕ В ДАНОМУ АСПЕКТІ - ВІДСУТНІСТЬ ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ, З ЧИМ У ВАС ПРОБЛЕМ Я ПЕРЕКОНАНИЙ НЕМАЄ.
ПОТІМ ВЖЕ ПІСЛЯ УКЛАДЕННЯ ДОГОВОРУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ НОВИЙ ВЛАСНИК ПОВИНЕН БУДЕ ПЕРЕОФОРМИТИ ОСОБОВІ РАХУНКИ НА СЕБЕ.
Однак в чому тут може бути нюанс?
ВИ ПОВИННІ БУТИ ВІДВЕРТИМ ІЗ СВОЇМ ОРЕНДАРЕМ. ЯКЩО ВІН НЕ ПРОТИ, АБИ ВИ НЕ ПЕРЕОФОРМЛЮВАЛИ РАХУНКИ ПЕРЕД УКЛАДЕННЯМ УГОДИ, НІЯКИХ ПИТАНЬ. ЯКЩО ПРОТИ - ТО КРАЩЕ ПЕРЕОФОРМИТИ.
ГОЛОВНИЙ НЮАНС ТУТ ПОЛЯГАЄ В ТОМУ, ЩО У ВИПАДКУ, ЯКЩО НОВИЙ ВЛАСНИК НЕ БУДЕ ПЕРЕОФОРМЛЮВАТИ РАХУНКИ, ПЕВНІ НАСЛІДКИ ПРАВОВОГО ХАРАКТЕРУ МОЖУТЬ ТОРКНУТИСЬ ОРЕНДАРЯ. ПЕРЕКОНАНИЙ, ЙОМУ ЦЕ НЕ ПОТРІБНО.
У ТАКОМУ ВИПАДКУ ПІДСУМОВУЮ:
1. РАХУНКИ ПЕРЕОФОРМЛЮВАТИ НЕОБОВ'ЯЗКОВО.
2. ОДНАК Я ОСОБИСТО РАДЖУ ВАС ЦЕ ЗРОБИТИ ПЕРЕД ПРОДАЖЕМ КВАРТИРИ.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Адвокат, 25 лет опыта
Доброго дня.
Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», оформлення рахунків на оплату комунальних послуг не першкоджає продажу житла. Більш того, власник житла і споживач комунальних послуг може не співпадати і це також не є підставою яке першкоджає відчуженню житла.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Тарасе!
Ні, це робити зовсім не обов'язково. Незалежно від того, на кого були офрмлені договори про сплату комунальних послуг, Ви можете продати свою квартиру, бо це речі не пов'язані прямо. Все одно всі угоди одразу після продажу квартири будуть переоформлені на купця.
Щоправда важливо при тому перевірити, чи не має заборгованості по цим договорам, аби не це негативно не вплинуло на укладання угоди купівлі-продажу.
Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю.
Юрист, 19 лет опыта
Доброго дня Тарасе.
Такої вимоги в законодавстві як переоформлення рахунків для продажу квартири немає. Нотаріус цього не вимагатиме. У разі наявності боргів по житлово-комунальним послугам новий власник не відповідатиме за борги колишнього, якщо в договорі купівлі-продажу про це прямо не буде вказано. Після укладення договору новий власник зможе оформити всі рахунки на себе.
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Добрый день!
Вам это делать не обязательно , после купли -продажи этим должен заниматься новый владелец согласно рееста имущественных прав.
После приобретения квартиры или дома, получения недвижимости в дар или в наследство, происходит регистрация права собственности. После чего необходимо переоформить лицевые счета по всем коммунальным услугам. Некоторые из них оформляются в ОСМД или управляющей компании, а также в организациях, предоставляющих услуги по водоснабжению, электроснабжению и распределению электричества, газоснабжению, газораспределению, теплоснабжению и др. Откладывать переоформление лицевого счета на коммунальные услуги не стоит, потому что именно по номеру счета отслеживаются сведения об оплате услуг по каждой квартире или дому.
Согласно ст. 20 ЗУ "ПРО ЖКГ"
С уважением,
Константин Гончаренко
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n1729):
"Стаття 316. Поняття права власності
1. Правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб...
Стаття 317. Зміст права власності
1. Власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
2. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна...
Стаття 319. Здійснення права власності
1. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд...
Стаття 770. Правонаступництво у разі зміни власника речі, переданої у найм
1. У разі зміни власника речі, переданої у найм, до нового власника переходять права та обов'язки наймодавця.
2. Сторони можуть встановити у договорі найму, що у разі відчуження наймодавцем речі договір найму припиняється...".
---
Доброго дня, Тарасе! Право власності за своїм змістом включає три складові: володіння, користування, розпорядження. Фактично наданням квартири в оренду, переоформленням особових рахунків на орендаря право користування квартирою передано Вами орендарю. З одного боку, оскільки одне із складових права власності Вами відчужено, то Ви не є, як я вважаю, повноважним власником квартири, а отже не маєте права на відчуження, розпорядження квартирою. З другого боку, відповідно до наведеної ст.770 ЦК у разі зміни власника, продажу Вами квартири, до її покупця переходить Ваш обов'язок наймодавця квартири, покупець буде зобов'язаний укладеним Вами з орендарем договором оренди квартири.
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Щодо Вашого питання
Придасте квартиру, та новий власник самостійно оформить рахунки на себе.
Основні документи, необхідні для того, щоб переоформити особовий рахунок:
паспорт і ІПН власника або всіх власників квартири або будинку (оригінали та копії);
правовстановлюючі документи (оригінали та копії);
технічний паспорт (оригінал і копія).
Також в різних інстанціях можуть зажадати і інші документи, тому потрібно буде заздалегідь поцікавитися, що потрібно для переоформлення особового рахунку. Потрібно відзначити, що якщо ви маєте право на пільги, то слід взяти з собою підтверджуючі документи.
ОСББ, ЖЕК або керуюча компанія
Починати потрібно з ОСББ, ЖЕКу або керуючої компанії, в залежності від того, хто з них обслуговують будинок. Тут все просто: необхідно прийти в прийомні години з усіма перерахованими вище документами і переоформити договір. Тут ви залишаєте копії документів, отримуєте книжку по квартплаті на ваше ім’я і берете довідку про склад сім’ї, яка може знадобитися в інших інстанціях при оформленні нових договорів.
Водопостачання
В водоканал, крім стандартного пакета документів, знадобиться довідка про зареєстрованих осіб. Вона видається безкоштовно в Центрі надання адміністративних послуг. Якщо встановлені прилади обліку холодної та гарячої води, то потрібно мати при собі оригінали та копії техпаспортів лічильників, а також знати їхні свідчення.
Електричні сітки
На сьогоднішній день для отримання електрики необхідно укладати договори з двома організаціям: за розподілом електрики і його постачання. Тут основний нюанс, який потрібно знати, полягає в тому, що в першу чергу оформляється договір з розподілу, а потім – з електропостачання. Постачання електроенергії відбувається тільки при наявності укладеного користувачем договору на послуги з розподілу електричної енергії.
Для переоформлення договорів з електрики потрібно мати собі, крім основного пакету документів, оригінал і копію паспорта на електролічильник, а також зняти його свідчення на момент відвідування клієнтського центру електромереж.
Теплопостачання
Для переоформлення особового рахунку слід звернутися в організацію в прийомні години з необхідним пакетом документів або відправити по електронній пошті. Потім підійти до абонентського відділу з оригіналами документів і підписати договір.
Газові мережі
Тут, як і в електромережах, потрібно укладати договір організаціями з розподілу газу та постачання. Потрібно знати, що спочатку потрібно укласти договір з розподілу газу, і тільки потім – з постачальником.
Ще одна особливість: якщо в квартирі або будинку встановлений прилад обліку газу, то при переоформленні газорозподілу після подачі документів потрібно подати заявку на виклик співробітника служби для перевірки лічильника газу і зняття показань.
Потрібно відзначити, що терміни переоформлення договорів в різних організаціях різні. В одних з них можна подавати документи в режимі онлайн і приходити в призначений день на підписання договору. Такими особливостями варто поцікавитися в абонентських відділах або зателефонувати на гарячу лінію, щоб обійтися без простоювання в чергах під кабінетами. Також треба дізнатися, чи не потрібно і буде оплачувати якісь додаткові послуги, наприклад, візит співробітника компанії для перевірки лічильників і зняття показань.
Після переоформлення всіх особистих рахунків залишиться лише вчасно оплачувати комунальні послуги.
Успіхів
Адвокат, г. Киев, 16 лет опыта
Доброго дня, Тарас!
Ні, такого обов'язку немає у Вас.
З огляду на Ваш опис ситуації, підставою для переоформлення рахунків на квартиранта була угода на оренду.
Вам достатньо надіслати у всі інстанції повідомлення про те, що дана угода припинила свою дію, як підстава отримання субсидії.
І далі можете здійснювати переоформлення власності.
Звертайтесь.
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня, Тарасе!
Ви не повинні переоформлювати рахунки. Після укладення договору купівлі-продажу обов'язки щодо оплати комунальних платежів переходять до нового власника (покупця). Саме він повинен подбати про переоформлення рахунків та повідомити комунальні служби про зміну власника житла. Так, відповідно до ст. 322 ЦК України власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом. Статтею 1 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" визначено, що індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об’єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги;
При цьому, згідно з ч. 2 ст. 5 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" індивідуальний споживач зобов’язаний:
1) укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом;
2) своєчасно вживати заходів до усунення виявлених неполадок, пов’язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з його вини;
3) забезпечувати цілісність обладнання приладів (вузлів) обліку комунальних послуг відповідно до умов договору та не втручатися в їхню роботу;
4) власним коштом проводити ремонт та заміну санітарно-технічних приладів і пристроїв, обладнання, іншого спільного майна, пошкодженого з його вини, яка доведена в установленому законом порядку;
5) оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами;
6) дотримуватися правил безпеки, зокрема пожежної та газової, санітарних норм;
7) допускати у своє житло (інший об’єкт нерухомого майна) управителя, виконавців комунальних послуг або їхніх представників у порядку, визначеному законом і договорами про надання відповідних житлово-комунальних послуг, для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних та профілактичних оглядів і перевірки показань приладів - розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирі (приміщенні) багатоквартирного будинку;
8) дотримуватися вимог житлового та містобудівного законодавства під час проведення ремонту чи реконструкції житла (іншого об’єкта нерухомого майна), не допускати порушення законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг;
9) забезпечити своєчасну підготовку об’єктів, що перебувають у його власності, до експлуатації в осінньо-зимовий період;
10) у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги сплачувати пеню в розмірах, установлених законом або договорами про надання житлово-комунальних послуг;
11) інформувати управителя, виконавців комунальних послуг про зміну власника житла (іншого об’єкта нерухомого майна) та про фактичну кількість осіб, які постійно проживають у житлі споживача, у випадках та порядку, передбачених договором;
12) надавати виконавцю комунальних послуг або іншій особі, що здійснює розподіл обсягів спожитих послуг, показання наявних приладів - розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в квартирі (приміщенні) багатоквартирного будинку, в порядку та строки, визначені договором.
Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!