Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день. Я хотів би звернутися до Вас з наступним запитанням. Я хочу продати квартиру та швидко оформити документи на продажу через рієлтора. Напишіть будь ласка чи взагалі безпечно довіряти оформлення документів на продаж квартири рієлтора. Буду вдячний Вам за відповідь.
З повагою, Тарас.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (14)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Тарасе!
В ПРИНЦИПІ ЦЕ МОЖЕ МАТИ МІСЦЕ, ОДНАК ТУТ НЕ ЗНАЄШ, ЯКИЙ САМЕ РІЄЛТОР ВАМ ЗУСТРІНЕТЬСЯ.
Якщо це буде професійний, добросовісний рієлтор, тоді можете сміливо користатись його послугами.
До основних його завдань належить перевірка всіх документів на квартиру, яку клієнт збирається купити. Важливо, щоб він знав, у чому саме потрібно перевіряти квартиру, де потрібно шукати ризики, а де вони малоймовірні. Він самостійно і юридично грамотно оформляє угоду, веде всі папери, отримує всі довідки. Хороший ріелтор консультує свого клієнта в питаннях законодавства і вирішує питання, які виникають з нерухомістю. Він розпитує дільничного про можливі нюанси. Він поспілкується і з сусідами - адже вони знають справжній стан речей, який не обов'язково відбився в документах.
ТОМУ ЯКЩО РІЄЛТОР ГАРНИЙ - ЦЕ ЗНАЧНО СПРОЩУЄ ДЛЯ ВАС ЧАС ПРОДАЖУ КВАРТИРИ.
ОДНАК ВИ ПОВИННІ РОЗУМІТИ, ЩО ДОГОВІР ВСЕ ОДНО ПОТРІБНО БУДЕ ПІДПИСУВАТИ ВЛАСНИКУ ІЗ ПОХОДОМ ДО НОТАРІУСА.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Юрист, г. Харьков, 14 лет опыта
Добрий день!
Так, це цілком нормально та безпечно, однак продаж квартири слід доручити тому ріелтору/ріелторсікій фірмі якій ви дійсно довіряєте. Ріелтори-професіонали здійснюють досить широкий спектр послуг. Це і інформаційні послуги (надання клієнту інформації про всі можливі пропозиції на ринку нерухомості, показ об'єктів, домовленість з нотаріусом, надання транспорту і приміщення для переговорів); і консультації (знання всіх юридичних, технічних і економічних тонкощів, пов'язаних з об'єктами нерухомості, і надання клієнтам відповідних консультацій); і посередницькі операції; і торговельна діяльність.
Щоб не стати посібником для шахраїв, не будемо перераховувати всілякі ознаки і наслідки довіри чорному ріелтору. Зустрічаються просто недоліки в роботі фахівців. Бувають і випадки, коли шахраї оформляють різні незаконні справи і ховаються з грошима, залишаючи людей ні з чим. Щоб їх уникнути, потрібно завжди ретельно перевіряти посвідчення ріелтора і свідоцтво про реєстрацію фірми, бажано, щоб у фахівця ще був і страховий поліс професійної відповідальності. З тих же причин потрібно насторожитися, якщо ріелтор пропонує зустрітися не в офісі, а в кафе, або на будь-який інший нейтральній території.
Поганий ріелтор буде шукати або продавати квартиру рік або два - особливо, якщо ви підписали договір без точно зазначеного терміну надання варіантів квартир. Причому якщо ви вже попалися в цю пастку, то вам з неї вибратися буде дуже складно. Адже в тому ж підписаному договорі прописано вашу згоду на унікальне право з продажу вашої житлоплощі і вказані штрафні санкції за порушення договору. Те ж стосується ваших витрат на рекламу нерухомості - у разі, якщо ви її оплачуєте, потрібно чітко обумовити суму витрат і тривалість розміщення реклами.Поганий ріелтор спеціально продає квартиру за завищеною ціною, а різницю додає до своїх відсотків. Ще він продає не ту квартиру, яку дивився покупець, або тримає «в кишені» родичів-спадкоємців, які можуть у вас свіжокуплену квартиру забрати. У будь-якому випадку, грамотний юрист може в деяких випадках виправити ситуацію. А ось ріелтор - який він після цього ріелтор?
Найважливіше, що очікують від хорошого ріелтора - це перевірка всіх документів на квартиру, яку клієнт збирається купити. Важливо, щоб він знав, у чому саме потрібно перевіряти квартиру, де потрібно шукати ризики, а де вони малоймовірні. Він самостійно і юридично грамотно оформляє угоду, веде всі папери, отримує всі довідки. Хороший ріелтор консультує свого клієнта в питаннях законодавства і вирішує питання, які виникають з нерухомістю. Він розпитує дільничного про можливі нюанси. Він поспілкується і з сусідами - адже вони знають справжній стан речей, який не обов'язково відбився в документах.
Перевіривши безпеку квартири для покупця, і розповівши йому про те, що, де і як буде оформлятися, які при цьому можливі нюанси, хороший ріелтор розповість продавцеві про переваги і недоліки квартири, про те, що робить її дорожче, а що знижує її ціну.
Хороший ріелтор завжди працює на репутацію свого агентства або на свою репутацію, а не на кількість угод та відсотків. Якщо у нього така мотивація, то ніяких зловживань, наприклад, різних змов з продавцем, можна не боятися.
У хорошого ріелтора за плечима значний досвід роботи на ринку - він успішно використовує свій досвід для вирішення питань, що виникають під час продажу.
Якщо ви скористалися порадами, наведеними вище, і все одно хочете уберегти себе від ризиків, можете застрахувати професійну відповідальність ріелторів і втрату права власності. При страхуванні відповідальності ріелторів страховка виплачується в тому випадку, якщо суд визнав винуватцем страхової події ріелтора. При страхуванні втрати права власності компанія-страховик відшкодовує вартість придбаного об'єкта в разі втрати прав власності з незалежних від покупця обставин.
Юрист, г. Чернигов, 11 лет опыта
Добрий день.
В принципі безпечно, Ви будете підписувати договір персонально у нотаріуса (якщо продаж без доручення). Але краще щоб це були перевірені фірми чи ріелтори.
Юрист, 19 лет опыта
Доброго дня Тарасе.
Скористатись послугами рієлтора це безпечно, просто додатково Ви оплачуєте його послуги з пошуку покупців та консультаційні послуги. Головне не надавайте рієлтору довіреностей на право від вашого імені вчиняти правочини, у тому числі щодо відчуження квартири. Відвідайте нотаріуса особисто і договір на продажу квартири підписуйте також особисто, попередньо ознайомившись зі змістом договору.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий день, Тарас!
Якщо буде укладено договір з рієлторською компанією, перевірені їх установчі документи, вивчені відзиви про них, договір буде відповідати Вашим інтересам та вимогам закону, то так.
У свою чергу, до кінця військового стану в Україні не рекомендую Вам укладати договори поза Держреєстру: продавати нерухомість за довіреністю, підписувати попередні договори, тощо через незахищеність таких операцій.
Продаж квартири сьогодні із дотриманням усіх юридичних вимог з юридичної сторони є неможливою.
Насамперед через те, що будь-яка угода, відповідно до ст. 233 Цивільного кодексу України, може бути визнана недійсною у зв’язку з наявністю важкої для покупця обставини, незалежно від того, хто був ініціатором такого правочину, а війна є, напевно, найважчою обставиною.
При цьому, оформлення договору купівлі-продажу об’єкту нерухомості на тимчасово окупованій території України, не визнається Україною, не має юридичної сили та є незаконним.
При наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".
Всього доброго!
Адвокат, 24 года опыта
Доброго дня. На жаль, на цей час діяльність посердніків щодо нерухомого майна окремим Законом не врегульована. Після скасування ліцензування в 2002 році «ріелторами» себе називають не тільки професійні учасники ринку, але і ті, хто прийшов на ринок заробити гроші протиправним або обманним шляхом. Тому в першу чергу переконайтеся, що Ви звернулися до професійного агентству нерухомості або фахівця. Зробити це можна, перевіривши наявність компанії або конкретного фахівця в єдиному реєстрі .
Наступний крок - перевірити договір, який Ви укладаєте. Важливо розуміти, що договір - це єдиний документ, який регламентує ваші з ріелтором відносини. Обов'язкові вимоги до умов цього договору відсутні, тому на практиці існують різні варіанти. Це можуть бути агентські договори, договори послуг, договори доручень і т. П. Так що при зверненні до фахівця кожен клієнт повинен чітко для себе визначити, що він хоче отримати від професійного оператора - консультацію або ж повний супровід угоди.
Виходячи з Вашого запитання, Ви замовляєте послугу по попередній подготовці майбутнього договору купівлі-продажу. Якщо Ви не будете надавати нотаріально посвідчену довіреність на прдаж Вашої квартири, то ризику не має.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
За потреби може бути надана письмова консультація.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Тарасе!
Що потрібно знати при продажу квартири
Продавати житло можна власними силами і з допомогою ріелтора. Фахівцеві доведеться віддати за це комісійні – 2-5% від вартості угоди. Як шукати ріелтора і про його роль на ринку нерухомості можна дізнатися з окремої статті .
Продаж квартири охоплює 5 стадій: встановлення вартості житла, інформування про його продаж, огляд клієнтом, підписання документів, розрахунок. Кожна зі стадій містить свої особливості. Готуючись до продажу нерухомості, про них не варто забувати.
Стадія 1: Як визначити ціну квартири
Адекватна ціна на нерухомість – запорука швидкого продажу. Не встановлюйте захмарних цін на помешкання. Звісно, й не занижуйте. Вартість нерухомості має відповідати ринковій ціні на таке житло.
На формування вартості квартири впливає низка чинників.
Кількість кімнат і площа житла
3-кімнатна квартира буде дорожча за 1 чи 2-кімнатну. Однак, не кожна 1-кімнатна буде дешевша від 2-кімнатної, адже за площею може бути такою ж чи навіть більшою. Щобільша площа – то вища вартість помешкання.
Стан і тип будинку
Цегляний будинок має перевагу над панельним. Чисті під’їзди й охайні сходові майданчики, а ще – справні ліфти теж додають квартирі вартості.
Планування і поверховість
Сучасне планування житла покупцям подобається більше, аніж радянське. Просторі й непрохідні кімнати, окремі ванна й туалет, балкон чи лоджія, комора – теж плюс до ціни.
Перші поверхи у будинку непопулярні: тут може бути темно і зайва вологість. Верхні – теж цікавлять не усіх. Про те, на котрому поверсі жити найліпше, читайте в статті .
Прибудинкова територія та інфраструктура
Доглянута прибудинкова зона, парковка, майданчик для дітей теж впливають на збільшення ціни на квартиру.
Розташування неподалік парку, школи, дитячого садка, лікарні, торгових центрів, а також зручна транспортна розв’язка сприяють підвищенню ціни на нерухомість. Наявність поблизу діючих промислових підприємств вважається невдалим варіантом.
Формуючи ціну за квартиру, зважайте на здоровий глузд: чи заплатили б Ви за неї стільки, скільки просите?
Стадія 2: Як написати оголошення про продаж квартири
Оформіть оголошення про продаж нерухомості так, щоб не марнувати свій і час клієнта. Не обманюйте щодо характеристик житла. Адже під час потенційних оглядин неправда, найімовірніше, «випливе». Пишіть просто і чітко, без пафосу. Це – інформаційно-рекламний текст. Він має відповідати на так звані запитання «Що?», «Де?», «Коли?».
Загалом формулювання оголошення про продаж нерухомості містить три елементи: текст, фото і місце публікації.
Опис житла – інформативний і стислий
Описуйте квартиру зрозуміло і чітко – вживайте прості слова. Текст має відображати технічні параметри житла. Не «лийте воду». Це сердить клієнта. Оголошення повинно бути корисним – містити інформацію про нерухомість.
Фото помешкання – якісні й обсяжні
Деякі фото «говорять» більше за текст. Підкріпіть оголошення про квартиру на продаж якісними світлинами: інформативний ракурс, правильне освітлення, достатня чіткість.
Місце публікації – надійні платформи
Опублікувати оголошення можна на тематичних майданчиках. Їх – безліч. Та важливо обрати той, де є змога створити кабінет користувача і залишити свої контактні дані.
Ще один критерій вибору ресурсу для публікації оголошення – формат відображення фото. Деякі сайти нерухомості знижують якість фотографій – занадто «стискають» чи обрізають. Уникайте їх, адже у пошуку клієнта візуалізація (фото) дуже важлива.
Розмістити інформацію про продаж квартири можна у соціальних мережах. А ще досі практикують оголошувати про квартиру на продаж за допомогою банерів, прикріплених на балконах.
Стадія 3: Підготовка й огляд нерухомості
Якщо на оголошення звернули увагу і Вам зателефонували для з’ясування деталей, наступний крок у справі – огляд нерухомості. До цього варто підготувати не тільки житло, а й себе.
Ретельне прибирання
Влаштуйте у квартирі генеральне прибирання, вимийте вікна і люстри. Позбудьтеся сторонніх запахів у домі. А ще – за можливості більшості меблів. Клієнтові буде легше сприйняти простір оселі, уявити у ній свій побут.
Якщо у квартирі є недопрацювання з ремонту і вони впливають на загальне враження про помешкання, скажімо, відклеїлися шпалери чи розійшовся паркет, їх треба «закрити».
Психологічне налаштування
До Вас завітають клієнти, а Ви прийміть їх як гостей. Налаштуйтеся на позитив і приємне спілкування. Зазвичай покупцям цікаво, хто живе у квартирі і чому її продає. Намагайтеся щиро відповідати на запитання, поводитися невимушено і люб’язно. Щоб клієнт відчув себе у цій домівці бажаним.
Стадія 4: Укладення договору про продаж квартири
Якщо покупець ухвалив рішення придбати житло, виконати його миттєво не вдасться. Вам потрібен час, щоб зібрати необхідні документи і виселитися (орієнтовно місяць). Покупцеві – щоб підготувати гроші. Тому оформляють попередній договір про купівлю квартири.
Підписання попереднього договору про купівлю-продаж нерухомості
Попередній договір про купівлю-продаж квартири – це офіційне підтвердження, що покупець має намір придбати конкретну нерухомість, а продавець – продати її певній особі. Такий договір посвідчує нотаріус. Документ містить узгоджену ціну, яку доведеться сплатити за житло, дані про завдаток і дату, коли буде оформлено основний договір про купівлю-продаж нерухомості. Завантажити його можна тут .
Оформлення договору про купівлю-продаж квартири
В обумовлені терміни продавець і покупець у нотаріуса підписують основний договір про купівлю-продаж житла. Ознайомитися із таким договором радимо за кліком .
Стадія 5: Передача грошей при продажу нерухомості
Передати гроші за квартиру можна готівкою або у безготівковий спосіб. Здебільшого цю процедуру виконують у нотаріуса. Покупець передає або перераховує покупцеві гроші, а натомість отримує ключі від житла.
Які документи потрібні під час продажу квартири
До підписання угоди про купівлю-продаж нерухомості продавець повинен зібрати перелік таких документів:
паспорт та ідентифікаційний код власника(ів) квартири;
свідоцтво про реєстрацію права власності на нерухомість;
документ, який слугує підставною для отримання житла;
виписку з будинкової книги;
нотаріально засвідчену згоду чоловіка чи дружини на продаж помешкання;
якщо серед власників є дитина, потрібен письмовий дозвіл на підписання угоди від органів піклування;
технічний паспорт на квартиру .
Отож, продаж квартири в Україні можна здійснювати самостійно або із залученням ріелтора.
Щоб правильно продати квартиру, потрібно визначити її адекватну ціну, написати інформативне оголошення про продаж і розмістити його на тематичних платформах. Коли знайдеться клієнт, підготувати квартиру до огляду.
Узгодивши умови продажу нерухомості, укладають попередній договір про купівлю-продаж квартири. Орієнтовно через місяць – основний. Обидва договори посвідчує нотаріус. Переважно того ж дня покупець передає продавцеві гроші і отримує ключі від житла.
ТЕПЕР ЩОДО РІЕЛТОРА:
Клієнти, які часто користуються послугами рієлторів, знають, принаймні у межах своєї локації, з ким із рієлторів варто мати справу. А хто потрапляє у сферу нерухомості вперше, навмання наважується на співпрацю з рієлтором, не маючи інформації про діяльність саме цього фахівця.
Залучаючи до пошуку чи продажу нерухомості рієлтора-новачка, такі клієнти прагнуть вхопитися за найменшу «соломинку», аби не потонути у морі інформації, пропозиції чи навіть шахрайства. А натомість стають об’єктом наживи з боку недобросовісного посередника на ринку нерухомості.
Отже, перед тим, як обрати рієлтора, потрібно неодмінно зважити на інформацію, яка характеризує його попередню діяльність, – досвід роботи на ринку нерухомості. Рієлторські агентства, з яким співпрацює цей фахівець із продажу та винайму нерухомості, зазвичай мають сформовану репутацію у цій професійній сфері. Поцікавтеся відгуками інших клієнтів на сайті такого агентства чи інтернет-форумах із зазначеної тематики.
Якщо рієлтор працює за межами агентства, доцільно за змоги вивідати про його діяльність серед знайомих чи колег. Рієлтор із досвідом роботи і успішно закритими справами допоможе швидше вирішити питання у сфері нерухомості. Рекомендації з довірених джерел – орієнтир у виборі взаємодії з рієлтором.
Будуть питання, звертайтесь до мене особисто, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю.
Адвокат, г. Сумы, 8 лет опыта
Доброго дня!
Взагалі цю угоду можна вважати умовно безпечною:
По-перше, рієлтор це першочергово людина і достаменно не відомо умислу.
По-друге, як правило люди цієї професії цінують свою репутацію, тому велика вірогідність того, що угода пройде так, як це необхідно саме Вам.
В будь-якому випадку без нотаріальної довіреності не минеться і краще її оформити наприклад на родича, якому довіряєте.
Вирішувати тільки Вам.
Якщо залишились питання, або необхідне уточнення - звертайтесь!
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Добрій день!
Договори купівлі-продажу нерухомого майна підлягають державній реєстрації та нотаріальному посвідченню.
Для укладення такого договору необхідно:
- дійсні паспорти продавця та покупця (дійсні маються на увазі вклеєні фото якщо паспорт в формі книжки, якщо в формі картки то витяг (довідка) про місце реєстрації);
- Ідентифікаційний код (Довідка про РПОКПП) за умови якщо код не вписаний до пспорту;
- правовстановлючі документи на будинок (договір, свідоцтво про спадщину тощо) та відповідна реєстрація права власності на нього в реєстрі речових прав на нерухоме майно, при цьому не повинні бути зареєстровані обтаження на будинок в вигляді арешту чи заборон відчуження (це перевіряє нотаріус самостійно);
- відсутність сторін договору в реєстрі боржників (тобто не повинно бути не сплачених боргів які стягуються в примусову порядку череж ДВС), вказангий факт перевіряє нотаріус.
З вказаним переліком документів йдете до нотаріуса за місцем реєстрації одного із сторін договору або за місцем знаходження будинку.
Нужно детально прописать все условия в договоре риелторских услуг , выдать доверенность на продажу имущества и указать реквизиты и контакты , по которым нужно перевести деньги от покупателя и проводить консультации с Вами.
По причине невозможности заключить сделку во время войны покупатели покупают квартиры по доверенности, заключают предварительные договора или покупают квартиру полученную по наследству, объясняет. Такие сделки полностью незащищены юридически,
Рассмотрим более подробно данные схемы.
Покупка квартир по доверенности. Аферисты делают себе доверенность на право полного распоряжения недвижимостью, и получать плату. Чаще мошенники используют аферу, что владелец квартиры находится за пределами страны и не может вернуться для заключения сделки.
Для защиты от такого рода схем нужно требовать от доверенного лица немедленного разговора с владельцем по видео связи. Необходимо задавать такие вопросы, ответы на которые мошенники не могли заранее подготовить (вопросы о соседях, квартире, оплате коммунальных услуг). Однако, аферисты могут быть очень хорошо подготовлены и их ответы могут звучать достаточно уверенно. Оплату в таком случае нужно производить только на банковский счет собственника квартиры. Ни при каких обстоятельствах нельзя производить оплату наличными у нотариуса.
Заключение предварительных договоров. Предварительный договор - это договор, стороны которого обязуются в течение определенного срока (в срок) заключить договор в будущем (основной) на условиях, установленных предыдущим договором. Предварительный договор не является правоустанавливающим документом, предоставляющим какие-либо права на недвижимость, которая будет построена в будущем.
При заключении предварительных договоров покупатель несет риски, которые при недобросовестности застройщик могут иметь неисправимые последствия для покупателя, а именно:
Покупка приобретенного наследия. Очень часто, если наследство получено недавно, завещание о нем может быть фальсифицированным или на наследство могут претендовать лица, непосредственно при подписании договора купли-продажи отстаивают свое право на наследство в суде. Если в дальнейшем право наследника на наследство или его часть будет устранено в судебном порядке, договор, заключенный им в отношении такого недвижимого имущества, будет считаться недействительным.
Для безопасной покупки квартиры по завещанию важно, чтобы после получения наследником наследства прошло несколько месяцев. Обязательно проверить наличие судебных исков к наследнику или искам о признании недействительным, однако в военное состояние это проверить невозможно из-за заблокированного доступа к реестрам.
Важно! Согласно ст. 233 Гражданского Кодекса Украины сделка, совершенная лицом под влиянием тяжелого для нее обстоятельства и на крайне невыгодных условиях, может быть признана судом недействительным независимо от того, кто был инициатором такой сделки.
Частью 2 ст. 233 ГК Украины предусмотрено, что при признании такой сделки недействительной применяются последствия, установленные статьей 216 настоящего Кодекса. Сторона, воспользовавшаяся тяжким обстоятельством, обязана возместить другой стороне ущерб и моральный ущерб, причиненный ей в связи с совершением этой сделки.
По информации Министерства финансов Украины, планируется возобновить доступ в Госреестр в районах, где нет военных действий. Однако функционал некоторых услуг, среди которых договора покупки/продажи квартир, вероятно, будут недоступны.
"Теоретически, юридически можно пробовать заключать сделки покупки-продажи. Единственное - проверить владельца в реестре нотариус не сможет. Соответственно, нормально заключить полноценное соглашение купли-продажи сейчас невозможно",
В НЕКОТОРЫХ ГОРОДАХ НОТАРИУСЫ УЖЕ НАЧАЛИ ПОЛУЧАТЬ ДОСТУП К РЕЕСТРУ майнових прав на нерухоме майно, Вам необходимо найти нотариуса который точно сможет получить доступ к реестру в границах нотариального округа где расположен обьект недвижимости и совершить стандартную процедуру купли- продажи.
Если же данные не зарегистрируют в реестре нотариусом , потом в суде угода будет признана фиктивной.
С уважением,
Константин Гончаренко
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Щодо Вашого питання
Продаж квартири через ріелтора - це нормальна практика, яка економить Вам час.
Тому укласти договір зі спеціалістом буде оптимально для Вас , особливо можете передбачити сплату комісії послуги з покупця, при ефективній співпраці з Вас буде лише прийти у назначений час до нотаріуса з документами та підписати договір.
З порад рекомендую обирати надійного ріелтора, якому довіряєте та має позитивні відгуки в мережі.
Успіхів
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеШановний тарас, Добрий день. На ваше запитання я доповідаю наступне:
При продажу квартири через рієлтора ви маєте ризик потрапити на недобросовістного рієлтора та залишитися без квартири. Тому,що у будь якому випадку будете оформлювати на ноьго довіреність на вчинення дій з приводу продажу вашої квартири, як він скористається цим право залежить тільки від нього. Якщо вам попадеться недобросовістний ріелтор буде дуже тяжко довести його провину у шахрайстві, з приводу того що ви самі надасте йому довіреність!
Щоб продати квартиру без ризику потрібно, щоб ріелтор тільки знайшов вам покупця, а нотаріальні дії з приводу продажу ви вчиняли самостійно.
Натискайте кнопку звернутися щоб отримати більш детальну консультацію (складання позовних заяв, скарг і т.д) Можливе надання шаблонів для самостійного напису. Дякую.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):
"Стаття 1000. Договір доручення
1. За договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки довірителя.
2. Договором доручення може бути встановлено виключне право повіреного на вчинення від імені та за рахунок довірителя всіх або частини юридичних дій, передбачених договором. У договорі можуть бути встановлені строк дії такого доручення та (або) територія, у межах якої є чинним виключне право повіреного.".
---
Доброго дня, Тарасе! По-перше, належним і необхідним має бути укладення договору доручення (бажано нотаріально посвідченого) про надання рієлтором послуг з продажу Вами квартири, в якому зазначити не тільки перелік послуг, дій рієлтора, а й його майнової та моральної відповідальності у випадку завдання Вам шкоди винними діями рієлтора. По-друге, "білий" рієлтор сам запропонує укласти такий договір (зрозуміло, уникаючи своєї відповідальності). По-третє, відмова рієлтора укласти такий договір буде свідчити про зміну його кольору.
Адвокат, г. Киев, 16 лет опыта
Доброго дня, Тарас!
Безпечніть залежить від Вашого договору з ріелтором та повноваженням, якими ви його наділяєте.
Також уточніть, які саме документи ви плануєте доручити ріелтору?
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня, Тарасе!
Напишіть будь ласка чи взагалі безпечно довіряти оформлення документів на продаж квартири рієлтора. - так, якщо правильно все оформити. Ну і звичайно, якщо діяльність рієлтора офіційно зареєстрована (ФОП чи юридична особа). Раджу укласти договір (в звичайній письмовій формі, без нотаріального посвідчення) про надання інформаційно-консультаційних та посередницьких послуг, згідно якого рієлтор зобов'язується забезпечити організаційно-інформаційний супровід; організувати проведення укладення та нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу тощо.
Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку "Звернутися".
При зверненні вказуйте свій e-mail, по якому з Вами можна зв'язатися.
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!