Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 13 ноября 2022, вопрос №75770 550₴

Отримання звання молодшого лейтенанта, якщо є вища освіта (магістра)

Служу по мобілізації з 28 лютого 2022 року. Є вища освіта магістра фінанси і кредит. Знаю, що після півроку служби можу отримати звання молодшого лейтенанта (є закон). У моєї частини є вільні лейтенантскі посади. Проте командир військової частини каже, що потрібні курси, а курси наразі скасовані (чи це дійсно так?). Як бути та куди звертатися? Де пройти курси та чи потрібні вони і як скласти іспит і чи потрібен він?
Коротше кажучи потрібна покрокова інструкція, як отримати звання молодшого лейтенанта: що писати, куди звертатися, де навчався чи не навчатися.

Ответы юристов (7)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Володимире.

    КОМАНДИР ПО СУТІ ПРАВИЙ. УВАЖНО ДИВІТЬСЯ НИЖЧЕ, ВАШ ПУНКТ 5.

    ЗАТВЕРДЖЕНО

    Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008

    ПОЛОЖЕННЯ про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1153/2008#Text

    ...

    50. Військове звання молодшого лейтенанта присвоюється:

    {Абзац перший пункту 50 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 483/2021 від 27.09.2021}

    1) військовослужбовцям, які закінчили у воєнний час вищий військовий навчальний заклад, військовий навчальний підрозділ закладу вищої освіти за скороченою програмою навчання;

    2) особам сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, мають вищу освіту, пройшли (у разі потреби) курс військової підготовки за напрямом, що відповідає профілю службової діяльності, у тому числі тим, які проходять службу у військовому резерві, з одночасним прийняттям на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу та призначенням на посади з урахуванням потреби в офіцерах такої спеціальності;

    {Підпункт 2 пункту 50 в редакції Указу Президента № 417/2015 від 14.07.2015}

    3) військовослужбовцям строкової військової служби, які прослужили не менше шести місяців, особам рядового складу, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, військовозобов’язаним і жінкам, які не досягли граничного віку перебування на військовій службі на посадах офіцерського складу та мають вищу освіту за ступенем не нижче бакалавра, що відповідає профілю службової діяльності, та атестовані до присвоєння первинного військового звання офіцерського складу, з урахуванням потреби в офіцерах такої спеціальності - для військової частини А0515;

    {Абзац четвертий пункту 50 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 483/2021 від 27.09.2021}

    4) військовослужбовцям сержантського та старшинського складу, які призначені на посади офіцерського складу у воєнний час і успішно виконують службові обов'язки;

    5) військовослужбовцям рядового складу, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, мають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, пройшли у разі потреби курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів та склали встановлені іспити;

    {Пункт 50 доповнено підпунктом 5 згідно з Указом Президента № 417/2015 від 14.07.2015}

    6) особам сержантського і старшинського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), які були призначені на посади осіб офіцерського складу та отримали вищу освіту.

    ...

    ЯК МОЖЕТЕ ПОБАЧИТИ ВИЩЕ, КУРСИ ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ ПРОХОДЯТЬСЯ ЗА ПОТРЕБИ, ТОМУ ЇХ МОЖЕ І НЕ БУТИ. ПОТРЕБУ ВИЗНАЧАЮТЬ ВАШІ КОМАНДИРИ І ЮРИСТАМ ЦЕЙ НЮАНС ПЕРЕДБАЧИТИ НЕМОЖЛИВО.

    АЛЕ ІСПИТ ДІЙСНО ПОТРІБНО СКЛАДАТИ.

    ВІД СЕБЕ, З ВРАХУВАННЯ НАЯВНОЇ ПРАКТИКИ ЗАЗНАЧУ, ЩО ОТРИМАННЯ ЗВАННЯ МОЛОДШОГО ЛЕЙТЕНАНТА ЗАРАЗ СПРАВА НЕ ПРОСТА. АЛЕ ПОЧАТИ ПОТРІБНО ІЗ ПОДАННЯ ВАМИ РАПОРТУ. ГОТОВИЙ ЗРАЗОК МАЮ.

    СКАЗАТИ, ЩО КЕЙС ТОЧНО БУДЕ УСПІШНИЙ, СКЛАДНО. АЛЕ ПРОБУВАТИ ТОЧНО ПОТРІБНО.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Володимире!

    Для отримання офіцерського звання Вам треба пройти курси.

    Чотиримісячні офіцерські курси проводяться на кафедрі військової підготовки головного вишу ЗСУ – Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (м. Київ). Підготовку можуть пройти громадяни, які мають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, придатні до військової служби за станом здоров’я та морально-діловими якостями.

    Готують на курсах за двома спеціальностями: «Застосування артилерійських підрозділів» та «Застосування механізованих підрозділів».

    Навчання проходить щодня з понеділка по суботу.

    Вартість навчання за чотири місяці – 24 000 грн.

    Цього року курсантів вже набрали. Наступний набір стартує з лютого 2022 року: приймання заяв – з лютого по жовтень, проведення вступних випробувань – з квітня по жовтень.

    Кандидати на навчання подають наступні документи:

    • Заява (видає Відбіркова комісія НУОУ);
    • Копія паспорта громадянина України (ст. 1,2,3,11) – 2 шт.;
    • Копія картки платника податків – 2 шт.;
    • Копія свідоцтва про приписку (крім дівчат) або військовий квиток (всі сторінки) – 1 шт.;
    • Автобіографія складена власноруч;
    • Фото 3х4 – 4 шт. (кольорові);
    • Копія диплому не нижче бакалавра та додатка щодо успішності – 1 шт.;
    • Копія посвідчення учасника бойових дій (за наявності) – 1 шт.;
    • Оригінал медичної довідки з ТЦК та СП (військкомату) про придатність до навчання на кафедрі військової підготовки – надається після проходження військово-лікарської комісії у військкоматі за місцем обліку або реєстрації. Направлення на ВЛК видає Відбіркова комісія НУОУ.

    Наявність вищезазначеного комплекту документів та позитивний висновок ВЛК надає право (допуск) кандидату до складання вступних випробувань:

    • оцінка рівня фізичної підготовки громадян;
    • оцінка засвоєння громадянами програми допризовної підготовки;
    • професійно-психологічний відбір.

    Довідково. Навчання для осіб, які здобувають вищу освіту, проводиться протягом 2 років за 11 військовими спеціальностями. Вартість та сама – 24 000 грн (оплата по семестрах по 6000 грн).


    Адреса відбіркової комісії:

    Національний університет оборони України імені Івана Черняховського

    м. Київ, 03049, вул. Авіаконструктора Антонова, 2/32 (КПП №3), каб. 2а.

    Телефони:Начальник кафедри 271-09-71 (полковник Євген Камалов)Заступник начальника кафедри 271-09-78Відбіркова комісія 271-09-72, 063-519-56-17

    Електронна пошта: vsofficerzapasa@gmail.com

    Кафедра військової підготовки на сайті НУОУ

    Виникнуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ВАМ ПОТРІБНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО КОМАНДУВАННЯ З РАПОРТОМ ПРО ТЕ, ЩО ВИ БАЖАЄТЕ УКЛАСТИ КОНТРАКТ НА ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ В ЯКОСТІ ОФІЦЕРА.

    НАВЧАННЯ ПРОВАДИТЬСЯ В РАЗІ ПОТРЕБИ - НАВЧАННЯ НА КУРСАХ НЕОБОВ'ЯЗКОВЕ. ВАШ ФАХ ПОВИНЕН ВІДПОВІДАТИ ОФІЦЕРСЬКІЙ ПОСАДІ, ЯКУ ВИ ХОЧЕТЕ ОБІЙНЯТИ.

    УказПрезидента України

    Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1153/2008#Text

    I. Загальна частина

    1. Цим Положенням визначається порядок проходження громадянами України (далі - громадяни) військової служби у Збройних Силах України та регулюються питання, пов'язані з проходженням такої служби під час виконання громадянами військового обов'язку в запасі.

    2. Громадяни проходять військову службу у Збройних Силах України (далі - військова служба) в добровільному порядку або за призовом.

    У добровільному порядку громадяни проходять:

    військову службу за контрактом осіб офіцерського складу.

    З громадянами, які добровільно вступають на військову службу, укладається контракт згідно з додатками 1 і 2.

    II. Військова служба за контрактом

    13. На військову службу за контрактом приймаються:

    громадяни відповідно до статей 19 і 20 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу";

    військовослужбовці інших військових формувань із зарахуванням їх до списків особового складу Збройних Сил України.

    Стосовно кандидатів на зайняття військових посад проводиться спеціальна перевірка у порядку, встановленому законом.

    15. З громадянами, які добровільно вступають на військову службу, укладаються:

    контракт про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (далі - контракт про проходження військової служби) - письмова угода, що укладається між громадянином і державою, від імені якої виступає Міністерство оборони України, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження військової служби;

    16. Право на укладення від імені Міністерства оборони України контракту про проходження військової служби надається:

    1) Міністру оборони України:

    з особами вищого офіцерського складу;

    з особами офіцерського складу, які призначаються на посади Міністром оборони України;

    з визначеними статтею 20 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" громадянами, які здобули вищу освіту за ступенем не нижче бакалавра, не мають військових звань офіцерського складу та приймаються на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу;

    Права посадових осіб щодо присвоєння військових звань

    42.

    Первинне військове звання офіцерського складу громадянам присвоюється наказом Міністра оборони України. Військовослужбовцям сержантського і старшинського складу, призначеним на посади офіцерського складу у воєнний час, первинне військове звання офіцерського складу присвоюється командирами корпусів, посадовими особами, які мають рівні з ними права та вищі.

    Особи, яким присвоюється військове звання, та порядок його присвоєння

    50. Військове звання молодшого лейтенанта присвоюється:

    2) особам сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, мають вищу освіту, пройшли (у разі потреби) курс військової підготовки за напрямом, що відповідає профілю службової діяльності, у тому числі тим, які проходять службу у військовому резерві, з одночасним прийняттям на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу та призначенням на посади з урахуванням потреби в офіцерах такої спеціальності;

    4) військовослужбовцям сержантського та старшинського складу, які призначені на посади офіцерського складу у воєнний час і успішно виконують службові обов'язки;

    5) військовослужбовцям рядового складу, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, мають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, пройшли у разі потреби курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів та склали встановлені іспити;

    ххх

    НАКАЗМіністра оборони України

    10.04.2009 № 170

    Про затвердження Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0438-09#n4095

    1.5. Для встановлення, зміни, призупинення, або припинення правових відносин з громадянами України, які реалізуються наказами посадових осіб по особовому складу, у Генеральному штабі Збройних Сил України, Командуванні об’єднаних сил Збройних Сил України, видах Збройних Сил України, окремих родах сил Збройних Сил України, окремих родах військ Збройних Сил України, органах військового управління, з’єднаннях, військових частинах, вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, установах, організаціях, (далі - військові частини), оформляються:

    1) Подання (додаток 1), рішення колегіальних органів, утворених і діючих відповідно до законодавчих актів і актів Міністерства оборони України, Резерв кандидатів для просування по службі (додаток 2), План переміщення військовослужбовців на посади номенклатури посад (далі - План переміщення на посади) (додаток 16):

    на військовослужбовців крім тих, які проходять строкову військову службу щодо:

    призначення на посади;

    4) Атестація на присвоєння військового звання офіцерського, сержантського та старшинського складу (додаток 11).

    7) Клопотання посадових осіб у вигляді службової характеристики (додаток 7), рапорту, телеграми, списку, донесення, якщо в умовах особливого періоду неможливо оформити документи, визначені підпунктом 1 цього пункту,- на військовослужбовців, які займають посади, передбачені штатами воєнного часу, щодо призначення на посади, переміщення, звільнення з посад і зарахування у розпорядження та звільнення з військової служби (крім громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, осіб, які призначені або призначаються на посади вищого офіцерського складу, та тих, призначення яких на посади здійснюється за погодженням з Президентом України).

    Підготовка, подання на підпис, реєстрація, розсилка і доведення наказів по особовому складу здійснюються в службах персоналу (структурних підрозділах), підпорядкованих посадовим особам, які відповідно до пункту 12 Положення мають право видавати накази по особовому складу.

    1.6. Для забезпечення комплектування Збройних Сил України військовослужбовцями з відповідними спеціальностями, досвідом служби, рівнем професійної компетенції, та визначення відповідності вимогам до посад у військових частинах оформлюються паспорти військових посад, в яких визначаються характеристики військових посад та перелік вимог до кандидатів на заміщення посад (додаток 5).

    II. Військова служба за контрактом

    2.10 При прийнятті на військову службу за контрактом військовослужбовців, які вже виконують військовий обов’язок за іншими видами військової служби, укладення першого Контракту про проходження військової служби здійснюється посадовими особами, визначеними у пункті 16 Положення.

    Укладення нового Контракту про проходження військової служби з військовослужбовцем здійснюється посадовою особою, якій надано таке право. Для прийняття рішення щодо укладення нового Контракту про проходження військової служби до служби персоналу, підпорядкованій цій посадовій особі, подаються:

    рапорт військовослужбовця з клопотаннями прямих командирів (начальників);

    два примірники Контракту про проходження військової служби, підписані військовослужбовцем;

    копія довідки військово-лікарської комісії про придатність до проходження військової служби за контрактом (для військовослужбовців після 40-річного віку);

    службова характеристика.

    За рішенням посадової особи, якій надано право укладати контракт від імені Міністерства оборони України, для прийняття рішення щодо укладення Контракту про проходження військової служби може бути запрошеним і військовослужбовець, з яким укладається контракт.

    3.8.

    У разі оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану за рішенням посадових осіб, які мають право присвоєння первинних військових звань сержантського і старшинського та офіцерського складу, присвоєння цих звань здійснюється громадянам, які за віком та освітою відповідають визначеним законодавством вимогам, з одночасним прийняттям їх на військову службу за контрактом та призначенням на посади з урахуванням потреби в сержантах, старшинах і офіцерах такої спеціальності. Особам рядового складу, призваним на військову службу, може бути присвоєно первинне військове звання сержантського і старшинського складу одночасно з призначенням на посаду сержантського (старшинського) складу без прийняття їх на військову службу за контрактом. З оголошенням стану війни в державі особам сержантського і старшинського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), які призначені на посади офіцерського складу у воєнний час і успішно виконують службові обов’язки, первинне військове звання офіцерського складу молодший лейтенант присвоюється командирами корпусів, посадовими особами, які мають рівні з ними права та вищі. Призначення осіб сержантського і старшинського складу на посади осіб офіцерського складу у військових частинах, що утримуються за штатами воєнного часу, здійснюються наказами посадових осіб відповідно до номенклатури посад для призначення без направлення їх на курс військової підготовки. Громадяни, які не мають військових звань офіцерського складу, призначаються на посади сержантського і старшинського складу після проведення підготовки у порядку, визначеному пунктом 6.3 розділу VI цієї Інструкції.

    3.9. На кандидатів до присвоєння первинного військового звання молодший лейтенант подаються такі документи:

    подання (додаток 3) - для осіб сержантського і старшинського складу, які вже призначені на посади офіцерського складу, або подання (додаток 1) - для осіб сержантського і старшинського складу, а також осіб рядового складу, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, мають вищу освіту за ступенем не нижче бакалавра та які подаються до призначення на посади офіцерського складу;

    атестація на присвоєння військового звання офіцерського складу (додаток 11);

    два примірники контракту про проходження військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб офіцерського складу (у разі прийняття на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу);

    завірена копія паспорта громадянина України;

    завірена копія особистого номера (реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номери паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті));

    завірені копії диплома про вищу освіту та додатка до нього;

    завірена копія документа про проходження курсу військової підготовки за програмою підготовки офіцерів (у разі потреби);

    висновок військово-лікарської комісії (у разі прийняття на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу);

    дві послужні картки;

    витяг із наказу про призначення на посаду офіцерського складу;

    рапорт військовослужбовця.

    Атестація на присвоєння військового звання офіцерського складу складається безпосереднім командиром (начальником) в рукописному та два примірники в друкованому вигляді і розглядається на засіданні атестаційної комісії військової частини, де військовослужбовець проходить військову службу, та затверджується посадовою особою, яка має право призначення на вказану посаду офіцерського складу відповідно до номенклатури призначення. Атестація на військовозобов’язаних і жінок, які подаються до присвоєння первинного військового звання молодший лейтенант у військовій частині А0515, складається у військовому комісаріаті за місцем обліку та розглядається на засіданні атестаційної комісії цієї військової частини.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 года назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Громадянам України, які мають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, склали встановлені іспити та атестовані до офіцерського складу, присвоюється відповідне первинне військове звання офіцера запасу.

    Почніть з подачі рапорту у канцелярію командування про бажання проходити службу на посаді офіцера, нехай вирвшать питання направлення Вас на курси підготовки офіцерів з отриманням відповідного документу.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, ви зможете його отримати після проходення курсів, коли закінчиться військовий стан.Якщо би у вас була військова вища освіта, проблем би не було отримати його у період військового стану.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Адвокат  Євген Олександрович
    100%
    Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Доброго дня, Володимир!

    УказПрезидента України

    Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України:

    Про Положення про проходже... | від 10.12.2008 № 1153/2008 (rada.gov.ua)

    "50. Військове звання молодшого лейтенанта присвоюється:

    {Абзац перший пункту 50 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 483/2021 від 27.09.2021}

    1) військовослужбовцям, які закінчили у воєнний час вищий військовий навчальний заклад, військовий навчальний підрозділ закладу вищої освіти за скороченою програмою навчання;

    2) особам сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, мають вищу освіту, пройшли (у разі потреби) курс військової підготовки за напрямом, що відповідає профілю службової діяльності, у тому числі тим, які проходять службу у військовому резерві, з одночасним прийняттям на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу та призначенням на посади з урахуванням потреби в офіцерах такої спеціальності;

    {Підпункт 2 пункту 50 в редакції Указу Президента № 417/2015 від 14.07.2015}

    3) військовослужбовцям строкової військової служби, які прослужили не менше шести місяців, особам рядового складу, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, військовозобов’язаним і жінкам, які не досягли граничного віку перебування на військовій службі на посадах офіцерського складу та мають вищу освіту за ступенем не нижче бакалавра, що відповідає профілю службової діяльності, та атестовані до присвоєння первинного військового звання офіцерського складу, з урахуванням потреби в офіцерах такої спеціальності - для військової частини А0515;

    {Абзац четвертий пункту 50 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 483/2021 від 27.09.2021}

    4) військовослужбовцям сержантського та старшинського складу, які призначені на посади офіцерського складу у воєнний час і успішно виконують службові обов'язки;

    5) військовослужбовцям рядового складу, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, мають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, пройшли у разі потреби курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів та склали встановлені іспити;

    {Пункт 50 доповнено підпунктом 5 згідно з Указом Президента № 417/2015 від 14.07.2015}

    6) особам сержантського і старшинського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), які були призначені на посади осіб офіцерського складу та отримали вищу освіту.

    {Пункт 50 доповнено підпунктом 6 згідно з Указом Президента № 503/2016 від 14.11.2016}".

    ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ЗВАННЯ МОЛОДШОГО ЛЕЙТЕНАНТА, ТАК ЯК військовослужбовцям рядового складу, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, мають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, пройшли у разі потреби курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів та склали встановлені іспити.

    ВАШОЇ ОСВІТИ ДОСТАТНЬО.

    ВАМ ТРЕБА СПОЧАТКУ ПОДАТИ РАПОРТ, ДЕ ЗАЗНАЧИТИ ПРО ТЕ, ЩО ВИ ПРОСИТИ ПРИСВОЇТИ ВАМ ЗВАННЯ МОЛОДШОГО ЛЕЙТЕНАНТА.

    РАПОРТ ПОВИНЕН БУТИ ЗАДОВОЛЕНИЙ.

    КУРС ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ ЗІ СКЛАДАННЯМ ІСПИТІВ, ПОТРІБЕН ЛИШЕ У РАЗІ ПОТРЕБИ, ТОМУ НЕ Є ОБОВ"ЯЗКОВИМ.

    У РАЗІ ВІДМОВИ, ВОНА ПОВИННА БУТИ НЕ УСНОЮ А ОФОІЦІЙНОЮ, ТО ВИ МАЄТЕ ПРАВО ПОДАТИ СКАРГУ ДО ГЕНШТАБУ ЗСУ, МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ ТОЩО.

    При наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    Курсів може й не бути проте іспит скласти необхідно, тому рекомендовано прислухатися до командування.

    Для осіб офіцерського складу первинним є військове звання молодшого лейтенанта.

    Черговим військовим званням є військове звання, наступне за тим, яке має військовослужбовець.

    Старшинство та послідовність військових звань визначаються відповідно до статті 5 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

    49. Військові звання присвоюються військовослужбовцям персонально, послідовно, з урахуванням посади, яку вони займають, та інших умов, передбачених цим Положенням.

    50. Військове звання молодшого лейтенанта присвоюється:

    {Абзац перший пункту 50 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 483/2021 від 27.09.2021}

    1) військовослужбовцям, які закінчили у воєнний час вищий військовий навчальний заклад, військовий навчальний підрозділ закладу вищої освіти за скороченою програмою навчання;

    2) особам сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, мають вищу освіту, пройшли (у разі потреби) курс військової підготовки за напрямом, що відповідає профілю службової діяльності, у тому числі тим, які проходять службу у військовому резерві, з одночасним прийняттям на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу та призначенням на посади з урахуванням потреби в офіцерах такої спеціальності;

    {Підпункт 2 пункту 50 в редакції Указу Президента № 417/2015 від 14.07.2015}

    3) військовослужбовцям строкової військової служби, які прослужили не менше шести місяців, особам рядового складу, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, військовозобов’язаним і жінкам, які не досягли граничного віку перебування на військовій службі на посадах офіцерського складу та мають вищу освіту за ступенем не нижче бакалавра, що відповідає профілю службової діяльності, та атестовані до присвоєння первинного військового звання офіцерського складу, з урахуванням потреби в офіцерах такої спеціальності - для військової частини А0515;

    {Абзац четвертий пункту 50 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 483/2021 від 27.09.2021}

    4) військовослужбовцям сержантського та старшинського складу, які призначені на посади офіцерського складу у воєнний час і успішно виконують службові обов'язки;

    5) військовослужбовцям рядового складу, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, мають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, пройшли у разі потреби курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів та склали встановлені іспити;

    {Пункт 50 доповнено підпунктом 5 згідно з Указом Президента № 417/2015 від 14.07.2015}

    6) особам сержантського і старшинського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), які були призначені на посади осіб офіцерського складу та отримали вищу освіту.

    {Пункт 50 доповнено підпунктом 6 згідно з Указом Президента № 503/2016 від 14.11.2016}

    86. Для осіб офіцерського складу при просуванні по службі обов'язково враховуються черговість проходження ними військової служби на командних, штабних та інших посадах в органах військового управління, з'єднаннях, військових частинах, а також проходження курсів підвищення кваліфікації (перепідготовки) у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, у тому числі у військових навчальних закладах інших держав, перелік яких визначається Міністерством оборони України.

    {Пункт 86 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 430/2009 від 12.06.2009}

    87. Особи офіцерського складу, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, у порядку просування по службі можуть бути переміщені на вищу посаду, якщо вони вислужили встановлені Міністерством оборони України строки перебування на попередній посаді.

    104. Особи сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або проходять службу у військовому резерві, мають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, пройшли (у разі потреби) курс військової підготовки за напрямом, що відповідає профілю службової діяльності, з урахуванням потреби в офіцерах такої спеціальності можуть призначатися на посади, що підлягають заміщенню особами молодшого офіцерського складу. Призначення на посади молодшого офіцерського складу здійснюється наказом Міністра оборони України по особовому складу з одночасним прийняттям осіб сержантського і старшинського складу на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу та присвоєнням їм первинного військового звання молодшого лейтенанта. Призначення осіб сержантського і старшинського складу на посади офіцерського складу проводиться за умови, що до досягнення граничного віку проходження військової служби їм залишився строк, який є більшим за строк контракту.

    Успіхів (ಠ‿↼)


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024