Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 10 січня 2023, питання №78305

Законні підстави для звільнення від мобілізації

Вітаю. ВПО, приїхали разом з сім'єю (двоє неповнолітніх дітей, дружина), необхідно було стати на облік у військоматі. Прийшов, одразу відправили на медогляд, який пройшов за 15хвилин. Жодного аналізу не призначали, ні флюорографії, ні ЕКГ. На мої заперечення щодо необхідності здачі аналізів тупо промовчали, забрали військовий квиток, і в решті видали рішення комісії що я придатний. Хоча в військовому квитку попередні записи були обмежено придатний по 53б, 52в. Заставили поставити підпис під висновком, бо сказали що тупо не випустять з воєнкомату. Наразі прохожу всіх лікарів самостійно, і здаю аналізи у поліклініці. Вже виявлений підвищений цукор, ГРВІ, проблеми зі шлунком, а в довідок, зробив самотест на ковід який є позитивним. Бо на 18 січня вже видали папірець про відправку.
Питання - яким чином можно оскаржити дії влк, і взагалі правомірні дії влк? Мені 40 років.
І ще питання щодо звільнення від мобілізації - маю тестя інваліда 1 групи(інсультник), але він мешкає в іншому місті. Чи може цей факт допомогти уникнути мобілізації?
Дякую за відповідь.

Відповіді юристів (3)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Ростиславе.

    У вашому випадку потрібно діяти дуже швидко, бо на 18 січня вже передбачена Ваша відправка. Тим не менше, цю дату цілком можливо перекрити.

    ВИ МАЄТЕ ЗАКОННУ ПІДСТАВУ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ - НАЯВНІСТЬ ОДНОГО З БАТЬКІВ ДРУЖИНИ З ІНВАЛІДНІСТЮ 1 ГРУПИ. ВАШЕ ЗАВДАННЯ - ПІДГОТУВАТИ ЗАЯВУ ПРО НАДАННЯ ВІДСТРОЧКИ, ЗРОБИТИ НОТАРІАЛЬНІ КОПІЇ ВСІХ ДОКУМЕНТІВ ТА ПОДАТИ ЇХ ДО ТЦК.

    Готовий допомогти в юридичному супроводі.

    Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!

    У випадках необхідності детальної консультації, тисніть зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, ви маєте право на відстрочку від мобілізації згідно ст 23 ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

    Вам треба не гайно подати заяву на ім'я комісара ТЦК про надання відстрочки від мобіліцазії додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дитини, довідка мсек тестя а також пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда або довідка про надання допогти у зв'язку з інвалідністю тестя.

    Обов' язково при подачі заяви вимагайте щоб вам поставили штамп о прийняті такої заяви на її копії.

    Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Ростиславе!

    У Вас є підстави оскаржити рішення ВЛК!

    Можливість оскарження висновків ВЛК (військово-лікарської коміссії) передбачена Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402 (зареєстрований в Мінюсті 17.11.2008 за № 1109/15800) «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

    Згідно з п. 2.4.10 р. 2 Положення постанова ВЛК (військово-лікарської комісії) регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК (Центральної військово-лікарської комісії).

    Відповідно до п. 2.3.5 р. 2 Положення постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.

    Оскарження постанови ВЛК регіонів:

    - постанови ВЛК районного (міського) військового комісаріату переглядаються ВЛК військового комісаріату Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва;

    - переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК мають право ВЛК регіонів (постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право переглядати тільки ЦВЛК);

    - постанови будь-яких ВЛК можуть переглядатися ЦВЛК. Постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право приймати або переглядати тільки ЦВЛК.

    Для перегляду відповідного рішення (Постанови) медкомісії Вам необхідно подати у ВЛК вищого рівня або ЦВЛК заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду, додати результати попередніх обстежень, документів, на підставі яких чоловіка було визнано непридатним до військової служби.

    Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

    Також, законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено оскарження рішень призовних комісій.

    Крім того, начальник Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач повідомив контакти для подачі скарг з приводу мобілізації.

    Так, працює спеціально створена гаряча лінія Міноборони. До неї можна зателефонувати за номерами:

    0800 500 410, 0800 500 442, 044 454 44 99. Ці контакти можна знайти на сайті Міноборони.

    Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України